Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Не најдов соодветна тема па затоа тука ќе го поставам прашањето.
Кажете ми некои страни или апликации за симнување песни на телефон (за странски и македонски и српски) само да се без вируси бидејќи пробав преку youtube converter и ми се поремети цел телефон почнаа сами да ми се отвараат реклами во нови табови...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не најдов соодветна тема па затоа тука ќе го поставам прашањето.
Кажете ми некои страни или апликации за симнување песни на телефон (за странски и македонски и српски) само да се без вируси бидејќи пробав преку youtube converter и ми се поремети цел телефон почнаа сами да ми се отвараат реклами во нови табови...
Затоа се користи Browser со адблокер.
Провери на ПП, ќе ти пишам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Добра апликација е Google news aли штета кога ќе одиш на language & region нема за Македонија туку има English (FYR Macedonia) што е тотално глупо. Преку компјутер кога пробав воопшто немаше Македонија ни вака English (FYR Macedonia).

Зошто воопшто нема подршка за да може да се читаат македонски вести ?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Инсталирај си GRID. Супер апликација со вести од повеќето мк портали.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Na poklonen konj zabi ne se gledaat...taka da slusnav dekaa mi kupile Huawei Honour 8x. Ne e po moj izbor,, nekako ic ne sum fan na Huawei. Pa, dali nekoj ima iskustvo so nego?
Добар си е ,телефончето и фуче ,а ако не ти се допаѓа дај му на ќерката или жена ти или пак на мајка ти


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Telefonot fuce, ama ima i minusi. Prvo, zvucnikot, za nikade, koga mi zvoni telefonot ne mozam da opisam kakov zvuk vadi. Kamerata sto ja kao falea, ne deka ja koristam koj znae kolku, ne me ima impresionirano, ali toa ne mi e presudno. Drugo, nenormalni se ovie od Huawei so Swift Key tastaturata. Ne mozes da isklucis sugestiite, koj i jazik da go imas staveno. Onaka, da so uklucen internet drzi baterija tri dena, brz e, zasega ne bagira pa ke vidime.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
970
Поени од реакции
297
Како да конвертирам Андроид 8.1.0 во USB за mass storage ми треба, вчера сакав да си префрлам слики од телефонот и не знам што ме натера да стиснат cut наместо copy и несакајќи го мрднав усб кабелот и трансферот прекина додека податоците ми се избришаа...... Некој совет? Се обидов со кој знае што се не..
 
Член од
30 април 2013
Мислења
59
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство со користење на Huawei Mate 20 Lite? Дали е брз, дали има недостатоци, камерата дали е одлична.. ..
 
S

staycalm

Гостин
Користи ли некој Nlb Pay на Андроид 9? Не ми ја отвара воопшто апликацијата, на стариот телефон со Андроид 7.1.1 ја отвара
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Епа изгледа е до тоа што они ја немаат направено да поддржува на Android 9.
Прати им мејл, ќе треба да пуштат апдејт и после ќе работи на Android 9 (најверојатно).[DOUBLEPOST=1547069544][/DOUBLEPOST]Мислам дека редно време беше од Samsung да се вратат со буџетни телефони. Не, не А класата, ништо од тоа, туку нова M класа.
Цени околу 150 до 200 долари, и 5000mAh батерија на M20, со 4GB RAM и 64 внатрешна + Micro SD Expandable, со исечок во обликот на буквата V.
Дефинитивно станува конкуренција на Xiaomi.
Се надевам дека ова нема да биде утка, бидејки целите "евтини класи" на Samsung оваа и минатата година беа огромни утки.
@Evaaa11 еве Samsung експериментира нешто, па ќе има евтини уреди,а софтверот ќе биде како оној што ќе треба да биде на S10, т. н. One UI.
Се надевам дека оваа година Samsung нема да промашат, а ако се деси такво нешто, пак ќе изгубат од Xiaomi.[DOUBLEPOST=1547070034][/DOUBLEPOST]грешка (неможам дуплира и постови да уредувам..) видеото иначе е ова:
Иначе зборат, Making cheaper phones in India...,бидејки таму Samsung изгубија од кинески брендови како Xiaomi, Vivo, Oppo, OnePlus, итн...
Зборат дека ќе ги има само во Индија, но јас мислам дека пополека ќе почнат и низ Европа и по други држави да ги продаваат.
Еве за A8s се збореше ко демек у Кина ќе го продавале само, ама сега викаат и надвор од Кина.

Што мислите за овој потег од Samsung.
Дали ќе направат голема утка како предходната година, или оваа година ќе се деси чудо, и ќе им тргне со M класата, а?
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.574
Имам проблем со камерата, во темни простории ми вади темни слики иако при сликањето е уклучен блицот... предната (селфи) камера е во ред, овој проблем се јавува само кај обичната

Инаку мобилниот е Самсунг Ј5 2016
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Моментално користам Samsung Galaxy J7 Prime 2. Дали некој знае како да направам да се скриени нотификациите кога е заклучен екранот, односно да го дава само симболот од каде што е нотификацијата меѓутоа да пишува hidden content? И претходно користев различни модели на Самсунг ама уше при поставување на lock screen имаше опција да одбереш да се скриени? Хелп? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom