Android корисници (проблеми, прашања, совети)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не знам до каде се можностите на денешната технологија, па би прашал:
Возможно ли е програма од ејпл, да се користи на андроид? Можно ли е да се претвори .ipa во .арк програма, со некаков "(онлајн) конвертор" на програма?
:):)
Не,барем не за програма.А ако е некој APK фајл во вид на видео или музика ваљда би можело али вака не.
 

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
А ако е некој APK фајл во вид на видео или музика ваљда би можело али вака не.
Те разбрав. Можно би било да се извлекуваат адреси (на пример од Slick TV), па да се гледа на Тв од .арк плеер.
Ќе си почекаме. Можеби ќе се појави нова опција и ќе користиме .ipa програм на андроид .
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Те разбрав. Можно би било да се извлекуваат адреси (на пример од Slick TV), па да се гледа на Тв од .арк плеер.
Ќе си почекаме. Можеби ќе се појави нова опција и ќе користиме .ipa програм на андроид .
Хмм ваљда,иначе никад у живот не сум користел iOS па баш не се разбирам многу,пробај прашај некој друг што ке може да ти помогне.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Дечки,да прашам дали знаете некоја апликација со која што би ми кажала кои апликации(не,не за фајлови,слики,видеа...туку замо за апликации и игри)ми се,а кои не ми се префрлени на мемориска картица.Барав на плеј стор,најдов ама тоа е за музика,видео,фајлови а не за апликации/игри.Иначе се сетив Lucky Patcher го може тоа но мене не ми треба само тоа,туку некоја апликација што би можела да префрла апликации/игри што не се на мемориска картица едно по едно,да не идам по тоа опциите пошо е по-споро.Ај пишете ако знаете!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Здраво може веќе има некој одговорено, но неможев да најдам, некој да даде совет како најлесно да се познае Samsung Galaxy S7 edge дали е оригинал или кинеска реплика?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Здраво може веќе има некој одговорено, но неможев да најдам, некој да даде совет како најлесно да се познае Samsung Galaxy S7 edge дали е оригинал или кинеска реплика?
Инсталирај CPU-Z на телефонот, а исто така и направи geekbench бенчмарк. Инсталирај Phone info (samsung) исто така.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Ми треба апликација за гледање утамици во живо ? Фала
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Има начин избришано видео да се врати назад а претходно да нема бекап на фајлови ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Ми треба апликација за гледање утамици во живо ? Фала
Мобдро...но одиш преку пребарувач и предходно го отчекируваш да можи да се инсталираат апп од несигурни извори.

Тие на плеј стор се фејк
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Мобдро...но одиш преку пребарувач и предходно го отчекируваш да можи да се инсталираат апп од несигурни извори.

Тие на плеј стор се фејк
Може да се намести превод на мобдро?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Не...има само различни верзии на пример на Скај телевизија-англиска, германска верзија...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Android 8.0 за Samsung Galaxy J7 2016????
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Зошто ги немам сите функции на Инстаграм (superzoom, focus...) иако се ми е up to date? Иначе користам Samsung Galaxy Grand Prime Android 5.1.1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom