Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Добар! Одамна му се думав да го изгледам и ми се допадна. Имам и друг пат кажано, фетиш ми се филмови снимани онака ко со плав филтер, меланхолични.
Во филмов најдов еден тон иронија.

Друг исто што ми остави впечаток, е овој. Добра приказна и камера. Ме потсети малку на Cold War, а Cold War за мене е еден од најдобрите филмови снимени последниве неколку години.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.602
Поени од реакции
6.023
Кога ќе се спомни Шарлиз Терон, одма ми текнува на Адвокат на Ѓаволот 1997ма. Филмиште.
Тука ја гледав прв пат и после изнаспуштив 10ци филмови со неа. Ова ми е фаворит tho, иако и во Æon Flux 2005та ми беше топ.
Also, со Кеану беа dreamy couple. The kind of stuff you only get to see во филм од западот. Сигурно не турски серии каде брклосаниот смрдло ја бакнува ајша в чело.









 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Кога ќе се спомни Шарлиз Терон, одма ми текнува на Адвокат на Ѓаволот 1997ма. Филмиште.
Тука ја гледав прв пат и после изнаспуштив 10ци филмови со неа. Ова ми е фаворит tho, иако и во Æon Flux 2005та ми беше топ.
Also, со Кеану беа dreamy couple. The kind of stuff you only get to see во филм од западот. Сигурно не турски серии каде брклосаниот смрдло ја бакнува ајша в чело.









Како можеш да постираш добри работи овде проследени со shit-posts во Драга Кајгана, еве не знам :toe:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329

Kajgana Shop

На врв Bottom