Corvus
Последна активност:
18 јуни 2019 во 22:47
Член од:
24 јануари 2011
Мислења:
1.846
Допаѓања:
5.269
Поени од трофеи:
175
Локација:
Merged with the shadow
Професија:
Vashta Nerada

Сподели преку:

Corvus

Latrodectus, од Merged with the shadow

Циклопентаноперхидрофенантрен 7 септември 2016

Последна активност:
Прегледува тема Најомилена (култна) сцена од филм, 18 јуни 2019 во 22:47
  1. wot
   wot
   letoto go reprizirav perfect sense i pak padnav. :) Mene mi e potcenet.
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Знам. Затоа го симнав. Од Јуни ми стои, можам да видам зошто ти е 10ка, филмот Е чиста емоција, ама за мене сепак требаше малку повеќе контекст за да ме допре посилно. Иако, мора да признаам дека заскокотка некои прашања како Дали го зимаме животот along with најмалите секојдневни, најчесто незабележлви сензации for granted, и некои други слични работи за кои веројатно неам место во коментаров да ги напишам
    30 март 2019
   3. Corvus
    Corvus
    Фала за филмов инаку <3
    30 март 2019
  2. Sussaro
   Sussaro
   Yes!!!
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
  3. wot
   wot
   koga ke mi go izgledas predlogot the congress
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Уф абе јас тие наназад ги глеав и не знам до кај сум стигната, а и малку ги подзабаталив ради предизвикот.
    Ќе го симнам сеа па у прв слободен термин го пуштам.
    Тенкју за nudge-от :*
    11 јануари 2019
   3. wot
    wot
    mnogu se smeam ovoj tyler sto te citiral pisuva za ocd i u zagradi pisal so znaci toa...

    as much as id love to see you devour him, please dont :D
    15 март 2019
    На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Хефест
   Хефест
   Кога ќе ја добијам наградата Корвус?
   1. Corvus
    Corvus
    Кога ќе ме викне Злате на бина да ти ја врачам <3
    18 март 2018
    На Хефест му/ѝ се допаѓа ова.
  5. shutrak
   shutrak
   ,,,leleeee )))),,,, ciklomiklopetnitro,,,e a da kazhishe nesho,, emi onoj chicho zezo neshto pak tepa vreme tuka,,,))),,,
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. shutrak
    shutrak
    ,,,pozzzz kero,,,-:)
    14 ноември 2017
   3. shutrak
    shutrak
    iPS,, imash pozdrav od tetkati Dare,,,)
    14 ноември 2017
   4. Corvus
    Corvus
    Фалаа, поздрави и до вас
    14 ноември 2017
  6. Толстој
   Толстој
   зашо толку ниско за фром раша вит лав? :P
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Corvus
    Corvus
    Ич да се немало дисциплина! :D
    4 октомври 2017
   4. Толстој
    Толстој
    https://letterboxd.com/film/stir-crazy/ ова ти е за коа ке имаш време :Д какво и да имаш расположение ова го подобрува :Д легенди живи..
    4 октомври 2017
   5. Corvus
    Corvus
    Ќе го имам на радар :D
    4 октомври 2017
    На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DeviAngel
   DeviAngel
   Добар тие аватарот :D ти имат кажано?
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Не
    Лоши :(
    13 април 2017
   3. DeviAngel
    DeviAngel
    Нелуѓе, неубо ти прат :)
    13 април 2017
    На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Red John
   Red John
   Rizichna si....
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Like an unstable nuclear missile
    15 март 2017
  9. Болиглава
   Болиглава
   Корвус? Цорвус? Чорвус? И други мистерии што ме мачат во животов...
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Awwww, што го мачи глеj, срцка ^_^
    Корвус :D
    De si me nashao?
    13 февруари 2017
   3. Болиглава
    Болиглава
    Кога и да поминам(еднаш месечно) низ филм и ТВ ти го гледам никот, па си реков да прашам. :D
    15 февруари 2017
  10. Goodfella
   Goodfella
   Шшшшшшт...
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Corvus
    Corvus
    Прифаќам :D
    Јас мислам дека се заокружив со постот во генерална, ама да се повторам... филмот мислам дека треба да земе, не само затоашто е мелем за сите сетила комплет, туку и зашто сакам да се промовира овој тип на филмови, едноставни а комплетни, приземни а со толку многу емоции во нив.
    Оди пиши му нешто во Генерална ајде <3
    6 февруари 2017
   4. Goodfella
    Goodfella
    И да не земе, ќе се зборува мн подолго за него од победникот... нема да биде случај "само победниците се паметат"...и не мислам дека ни требат мн други такви филмови, тоа шо ги има малку, ги прави посебни :)
    нека се олади светот од ла ла ленд(а тоа тешко скоро да е :D), па тогаш пак некој таков... се е кажено во генерална веќе :)
    6 февруари 2017
   5. Corvus
    Corvus
    <3
    6 февруари 2017
  11. Zlatikevichius
   Zlatikevichius
   Го барав баш твоето мислење за да го врамам под Казабланка. Те бендиса? :)
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Леле it made my day! <3
    Стварно многу се израдував сабајле, како мало дете на Божиќ ^_^
    Не знаеш, го отварам мислењето (и дека од телефон поспоро), си викам Please be Casablanca, Please be Casablanca!
    Ако имаше опција како на Фб да оставам emotion, ќе ти остаев <33333333

    Фала ептен Злате, you the man!!! ^_^
    19 декември 2016
   3. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    It's my pleasure! <3
    19 декември 2016
  12. Red John
   Red John
   ....pozer
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    cant touch me
    10 октомври 2016
  13. arakenx
   arakenx
   Антисоцијалец :)
   1. На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Касно ме викнавте :(
    1 октомври 2016
   3. arakenx
    arakenx
    И јас касно видов, но сепак се социјализирав

    Кој сака ќе најде начин, кој не ќе најде изговор
    1 октомври 2016
   4. Corvus
    Corvus
    До колку останавте?
    1 октомври 2016
  14. Corvus
   Corvus
   Циклопентаноперхидрофенантрен
   1. На Daedalus и Red John им се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Daedalus
    Daedalus
    gtz! Ае бе вечер со нас на виноскоп.
    1 октомври 2016
   4. Corvus
    Corvus
    Pa shto e do mene jas bi sakala ama imam nekoi raboti pa kje vidam ako uspeam da gi zavrsham do vecher kje vrtam kaj Ljupka da mi kazhe kaj kje bidete :D
    1 октомври 2016
   5. Daedalus
    Daedalus
    окке :D
    1 октомври 2016
  15. Red John
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Локација:
  Merged with the shadow
  Професија:
  Vashta Nerada

  Потпис

  That's all it takes.
  One lonely, naive man desperate to show off, and a woman clever enough to make him feel special.