Corvus
Поени од реакции
5.599

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • letoto go reprizirav perfect sense i pak padnav. :) Mene mi e potcenet.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Знам. Затоа го симнав. Од Јуни ми стои, можам да видам зошто ти е 10ка, филмот Е чиста емоција, ама за мене сепак требаше малку повеќе контекст за да ме допре посилно. Иако, мора да признаам дека заскокотка некои прашања како Дали го зимаме животот along with најмалите секојдневни, најчесто незабележлви сензации for granted, и некои други слични работи за кои веројатно неам место во коментаров да ги напишам
  Corvus
  Corvus
  Фала за филмов инаку <3
  koga ke mi go izgledas predlogot the congress
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Уф абе јас тие наназад ги глеав и не знам до кај сум стигната, а и малку ги подзабаталив ради предизвикот.
  Ќе го симнам сеа па у прв слободен термин го пуштам.
  Тенкју за nudge-от :*
  wot
  wot
  mnogu se smeam ovoj tyler sto te citiral pisuva za ocd i u zagradi pisal so znaci toa...

  as much as id love to see you devour him, please dont :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  зашо толку ниско за фром раша вит лав? :P
  Корвус? Цорвус? Чорвус? И други мистерии што ме мачат во животов...
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Awwww, што го мачи глеj, срцка ^_^
  Корвус :D
  De si me nashao?
  Болиглава
  Болиглава
  Кога и да поминам(еднаш месечно) низ филм и ТВ ти го гледам никот, па си реков да прашам. :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Прифаќам :D
  Јас мислам дека се заокружив со постот во генерална, ама да се повторам... филмот мислам дека треба да земе, не само затоашто е мелем за сите сетила комплет, туку и зашто сакам да се промовира овој тип на филмови, едноставни а комплетни, приземни а со толку многу емоции во нив.
  Оди пиши му нешто во Генерална ајде <3
  Goodfella
  Goodfella
  И да не земе, ќе се зборува мн подолго за него од победникот... нема да биде случај "само победниците се паметат"...и не мислам дека ни требат мн други такви филмови, тоа шо ги има малку, ги прави посебни :)
  нека се олади светот од ла ла ленд(а тоа тешко скоро да е :D), па тогаш пак некој таков... се е кажено во генерална веќе :)
  Corvus
  Corvus
  <3
  Го барав баш твоето мислење за да го врамам под Казабланка. Те бендиса? :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Леле it made my day! <3
  Стварно многу се израдував сабајле, како мало дете на Божиќ ^_^
  Не знаеш, го отварам мислењето (и дека од телефон поспоро), си викам Please be Casablanca, Please be Casablanca!
  Ако имаше опција како на Фб да оставам emotion, ќе ти остаев <33333333

  Фала ептен Злате, you the man!!! ^_^
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  It's my pleasure! <3
  Антисоцијалец :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Касно ме викнавте :(
  arakenx
  arakenx
  И јас касно видов, но сепак се социјализирав

  Кој сака ќе најде начин, кој не ќе најде изговор
  Corvus
  Corvus
  До колку останавте?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom