Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
Не мора да го гледам трејлеров, за да знам дека нема да го гледам филмов. :sneaky:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.907
Поени од реакции
13.101
20201121_092649.jpg

Од другите вести, Енџи се враќа на режисерското столче во соработка со Том Харди.
20201121_093045.jpg

Кога сме кај Том Харди, покрај ова погоре и Mad Max co Anya Taylor kako Furiosa, опасна екипа и за The Things They Carried
20201121_094054.jpg
20201121_094039.jpg

Коа сме кај девојчето од Queens Gambit.
20201121_092609.jpg

Лео и Мерил Стрип, ако гледаме по споменативе филмови на режисеров, сигурно и овој ќе биде досаден.
20201121_094137.jpg

Бред и Мајкл Шенон
20201121_092703.jpg

Супер креативната идеја покрај Кум 3 директорс кат
20201121_094106.jpg

Феникс Наполеон Бонапарта
20201121_094120.jpg

И за крај госпоѓата Кејт Бланшет во Венеција.
FB_IMG_1605944545718.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
Весникот Вест, благодарение на фоторепортерот Шон Спенсер, доби ексклузивни фотографии од снимањето на најновиот странски филм во Македонија.
Имено, станува збор за филмот A Few Good Men со Том Круз во главната улога, кој се снима во Скопје, а вечерва се снимаа кадри на кои го гледаме Том Круз како седи на кејот на реката Вардар, додека во позадина се гледа нашиот Камени Мост. Мора да признаеме ова е прекрасна вест за македонската кинематографија.
20201121_191924.jpg
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.880
Поени од реакции
19.805
Сега нема карантини, ама нема ни оскаровски филмови. Ако воведат карантин, сакате пак да си играме? Може да бираме најдобар актер, на пример. Или режисер... :P
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.917
Поени од реакции
5.945
Сега нема карантини, ама нема ни оскаровски филмови. Ако воведат карантин, сакате пак да си играме? Може да бираме најдобар актер, на пример. Или режисер... :P
Големо ДА. Ова за најдобар актер/актерка е добра идеја.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.313
Поени од реакции
7.226
Големо ДА. Ова за најдобар актер/актерка е добра идеја.
И тие што останавме нескарани на подфорумов да се доскараме и веќе никој со никого муабет да не прави (n)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.999
Поени од реакции
39.345
Прегледај го приврзокот 275498

Од другите вести, Енџи се враќа на режисерското столче во соработка со Том Харди.
Прегледај го приврзокот 275500

Кога сме кај Том Харди, покрај ова погоре и Mad Max co Anya Taylor kako Furiosa, опасна екипа и за The Things They Carried
Прегледај го приврзокот 275503
Прегледај го приврзокот 275504

Коа сме кај девојчето од Queens Gambit.
Прегледај го приврзокот 275505

Лео и Мерил Стрип, ако гледаме по споменативе филмови на режисеров, сигурно и овој ќе биде досаден.
Прегледај го приврзокот 275506

Бред и Мајкл Шенон
Прегледај го приврзокот 275507

Супер креативната идеја покрај Кум 3 директорс кат
Прегледај го приврзокот 275508

Феникс Наполеон Бонапарта
Прегледај го приврзокот 275509

И за крај госпоѓата Кејт Бланшет во Венеција.
Прегледај го приврзокот 275510
Поголеми слики прикачи со мобилниот следниот пат, не има уште неколкумина што не ослепевме :cautious:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
Декалог во Кинотека.
Е сега, дали сум бил цело време во грешка со Кишловски? Од Кинотека е пишан како Кешловски. :oops:
@ЈуријАркадиевич ?
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
3.895
Декалог во Кинотека.
Е сега, дали сум бил цело време во грешка со Кишловски? Од Кинотека е пишан како Кешловски. :oops:
@ЈуријАркадиевич ?
И ти, а и Кинотека сте грешка. Кјешловски е. :)
 
На врв Bottom