ЈуријАркадиевич
Последна активност:
12 декември 2018 во 00:31
Член од:
10 мај 2010
Мислења:
705
Допаѓања:
2.071
Поени од трофеи:
155
Пол:
Машко
Роденден:
24 октомври 1991 (Возраст: 27)
Локација:
Скопје

Сподели преку:

ЈуријАркадиевич

Модератор, Машко, 27, од Скопје

Последна активност:
12 декември 2018 во 00:31
  1. џимеј
   џимеј
   Уживам во секоја твоја напишана реченица.
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Ти благодарам. :)
    23 мај 2017
    На џимеј му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Saladin
   Saladin
   Ваистину воскресе :P
   Читај ја Мачешки писма. Ти турив препорака на Goodreads. Ќе ти се виѓа.
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Ќе ја читам кога ќе имам време, а тоа е веројатно кога ќе умрам, хаха. :) И јас мислам дека ќе ми виѓа (намерно ова).
    23 јануари 2017
  3. Patience
   Patience
   Го пишуваш името на песната, бендот во постот. На youtube ја наоѓаш песната, поточно нејзиниот линк и го копираш. Се враќаш на постот, го обележуваш целосно името на песната, бендот што си го напишал и кликаш на тоа икончето каде што има мал зелен плус. Го вметнуваш копираниот линк од youtube на тоа место. И тоа е тоа. И јас не знаев до пред некој месец, а еве веќе 7 години сум овде :D
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    не функционира кај мене :(((
    8 јануари 2017
   4. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    аа, еве сега направив ко што треба, хахахаха
    8 јануари 2017
   5. Patience
    Patience
    Супер :)
    8 јануари 2017
  4. langelina
   langelina
   Некоја баба имала тројца внуци и ги прашува што учат.
   - Јас сум на медицина.
   - Аааа браво, ти ќе ја лекуваш бабата.
   - Јас сум на градежен.
   - Аааа браво, ти ќе ми ја поправаш куќата. А ти синко?
   - Компаративна книжевност.
   - ШТО?
   - Компаративна книжевност.
   - А баба кој ја ебе а?
   1. На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    хаха, го прочитав! :)
    И, онака немам баба... хаха
    29 септември 2014
   3. langelina
    langelina
    Го видов пред некој ден на фб! Паднав од смеење! :))))
    30 септември 2014
  5. Saladin
   Saladin
   Не туку кисни на форумов... имаш таму Брно за шетање... :D
   1. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    ЦЦЦц, мора да се остане во тек со настаните! :D не, али до понеденик ( утре ) послабо ќе шетам, ради тест што имам
    20 јули 2014
  6. Werther
   Werther
   Среќна нова !!!
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Obrigado, amigo! :) Исто и на тебе среќна нова :)
    1 јануари 2014
  7. StormRage
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Ќе се уклучам утре! :) Извини што вака доцна ти вратив
    8 јануари 2014
   3. StormRage
    StormRage
    да причекаше уш некој месец хахахаххаха :D
    9 јануари 2014
  8. Natural-girl
   Natural-girl
   Се врати во Македонија? Пошо не користам фб и не знам што се дешава. :) Ај, се гледаме од следен викенд натака, да слушнам куп импресии! (глупо е по нет да се кажуваат) :)
   1. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Ano, už jsem vo Makedonii. Uvidime se priliš tyden. :) Морав малку да се пофалам, хаха. Да, да. Јас сум скоро слободен, пиши ти кога ќе бидеш.
    25 август 2013
  9. Werther
   Werther
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Werther
    Werther
    Има ОК песни, само сосема поинаку звучат. И текстовите се други. Burning World и White Light from Mouth of Infinity се ремек дела. :D
    4 јули 2013
   4. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Не знам, мене ептен ми се допаѓаат и првите албуми. Тие први ги слушнав ( не сакам да звучи ко да се фалам, као вау од кога ги знам, тоа беше минатата година ) и вака кога ги редам паралелно со останатите албуми, на високо место ми се. :) Повеќе ми лежат Burning World i White Light... ама затоа што се послушливи, некако за првите ми треба посебно расположение.
    4 јули 2013
   5. Werther
    Werther
    Стилски се разликуваат доста, има добри песни, но далеку зад Burning World и White Light. Не ми треба некое посебно расположение мене, туку едноставно има квалитативна разлика.
    4 јули 2013
  10. Werther
   Werther
   Мајкл Џира професор по германски :pos: :pos:
   Најаки се Свонс, владеат. :D
   1. На Andrew, Tamora и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Да, и ја свиреа Coward ама у нов аранжман, ко што ги свират тие од Seer. :) Не свиреа нешто постаро. Брат ми ги гледаше минатата или предминатата година во Лондон и ми кажа дека тогаш свиреле поразнолико...
    20 јуни 2013
   4. Werther
    Werther
    Мене криво ми е што не отидов, а планирав. Ај може ќе му текне да сврати пак во иднина на Балканов. Инаку професор по германски заради Die Tür Ist Zu ? :D :D
    20 јуни 2013
   5. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Хаха, не верувам дека е заради тоа... Не ни знам т.е. од каде е, али овие два дена ми се такви некои бизарни соништа. Вчера сонував дека сум Волверин во куќа со тинејџери и сум колел се живо и диво. хахаха
    20 јуни 2013
  11. Krk1
   Krk1
   Еј, ајде честито модератор и со задоволство да работиш! :)
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Сега пази како ми се обраќаш :P хаха
    4 јуни 2013
  12. Вокерка
   Вокерка
   Честитки колега, се надевам на добра соработка.
   Aко имаш било какви идеи за нови теми слободно сподели, заедно сме посилни. :P
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Данкешон. :) Секако, обмислувам сега една тема, па кога ќе ја смислам подобро ќе се консултирам со поискусниот модератор, хаха.
    3 јуни 2013
  13. Werther
   Werther
   Може линк од НУБ страната ? Да разгледам.
   Фала.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Werther
    Werther
    Не, нема отворено ништо. Ај пробај преку ПП.
    25 мај 2013
   3. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Извини, скроз заборавив! Види провери преку страната на COBISS. http://www.vbm.mk/cobiss/ Притисни на влез во Cobiss/Opac и оттаму на национална библиотека.
    1 јуни 2013
   4. Werther
    Werther
    Фала многу.
    1 јуни 2013
  14. babsyy
   babsyy
   1. На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    3 мај 2013
   4. babsyy
    babsyy
    Спреми цела компилација за во Прага! :)
    3 мај 2013
   5. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Договорено. :)
    3 мај 2013
  15. Natural-girl
   Natural-girl
   не ми пречи толку што некој не ги чита книгите кои сум ги дала, колку што наместо тоа чита книга од 500 ден, а по фатот, можеби и толку страни. Штета што не се ставам на фејс па да ти читам статуси. Него, да не ја купи книгата од црнецот? :)) поззз http://www.youtube.com/watch?v=_gvG9P8FNDQ
   1. ЈуријАркадиевич
    ЈуријАркадиевич
    Не го сконтав првиот дел од тоа што ми го пиша, да бидам искрен. :) Инаку не, па не е преведена на македонски, само на албански. :)
    2 мај 2013
   2. Natural-girl
    Natural-girl
    се однесуваше на некој што сум ти го зборела, а и беше за книги, башка сакав да го пишам негде зошто импресијата беше силна. :) Па треба да видиме колку е цената на англиски, сакам да ја прочитам. поззз
    2 мај 2013
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  24 октомври 1991 (Возраст: 27)
  Локација:
  Скопје

  Потпис

  “What most people call loving consists of picking out a woman and marrying her. They pick her out, I swear, I’ve seen them. As if you could pick in love, as if it were not a lightning bolt that splits your bones and leaves you staked out in the middle of the courtyard. They probably say that they pick her out because-they-love-her, I think it’s just the siteoppo. Beatrice wasn’t picked out, Juliet wasn’t picked out. You don’t pick out the rain that soaks you to a skin when you come out of a concert.”
  Julio Cortázar