Vlatko_Gjorce
Член од:
17 април 2009
Мислења:
2.233
Допаѓања:
1.753
Поени од трофеи:
175

Сподели преку:

  1. Corvus
   1. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    Те видов на Летербоксд :)
    19 март 2019 во 19:28
    На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Corvus
    Corvus
    Дај и јас да те видам на Летербоксд :(
    19 март 2019 во 19:33
   3. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    Немам профил :p
    19 март 2019 во 20:04
  2. демнач
   демнач
   Браво за Reflecting Skin :)
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. демнач
    демнач
    Од тебе видов и го симнав
    13 ноември 2014
   4. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    ја па мислев никој не ми ги рецка тие предлозите и престанав да ги пишувам :)))
    14 ноември 2014
   5. демнач
    демнач
    Не бе јас го симнав,барав што да гледам па налетав на твојата рецензија :)
    16 ноември 2014
  3. Tiny Tim
   Tiny Tim
   Правам блу реј компилација на филмови со Чоу Јун Фат. Едно 50 гига ми отидоа :D
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Tiny Tim
    Tiny Tim
    Да бе, со братот близнакот. Сега ме потсети. Шпанска серија. ХАХ
    25 септември 2012
   4. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    25 септември 2012
   5. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    7 октомври 2012
  4. wot
   wot
   lol noob pes fanboi
   1. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    noob lol
    само на нубови им е добар новиов ПЕС :),
    ја го играм уште од кецот - јапанскиот вининг 11,
    ПЕС 6 е последниот добар пес,
    енергија за додавање и такви глупости - не фала, па уште им текна и пеналите да ги искоmплицираат, пенали ебаго :))))
    21 септември 2012
  5. Tiny Tim
   Tiny Tim
   Lobster Johnson :D
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Tiny Tim
    Tiny Tim
    Па гледав порано. Ама одамна не сум бил, уште кога прекинав Меџик да играм. Ај неделава ке одам да проверам па ке ти кажам ако најдам.
    8 септември 2012
   4. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    Мерси боку :D

    Ej порано ме интерeсираше Меџик ама остана само фикс-идеја...(За)останав на Монопол :P
    8 септември 2012
   5. Tiny Tim
    Tiny Tim
    Ни ја не играв многу, повеќе друштво на еден другар му правев. Многу повеќе ми се допаѓало DnD да играм ама не сум нашол група до сега а и не верувам дека некој кај нас игра.
    11 септември 2012
  6. Iceboy
   Iceboy
   Тротер брадрс беа легендарни.....па расправии со моиве да си легнам, нареден ден прва смена, јас од пред телевизор не станувам за жива глава додека не завршат сите три серии :)
   1. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    Вредеше да се седи до ниедно време за нив :)

    Глеав еднаш на Јутуб, Родни :) кажуваше кога седнале првт па читаат одма осетиле некоја магија, дека има нешто тука...па отишле после тоа у бар да се упознаат,...па дека случките у серијата се вистински случки за кои слушал творецов на серијава, итн
    :)
    28 јули 2012
   2. Iceboy
    Iceboy
    Мене пред некое време ме фати носталгија и си ја симнав, сега гледам да ги средам убаво со Божикни епизоди и слично и ќе си ги ставам на ЦД....ама легедарни се нема што :)))
    28 јули 2012
   3. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    28 јули 2012
  7. Mac))
   Mac))
   Гледам сега дека си играл Wii игри преку Dolphin, кај мене проблемот беше што после некое време игрите почнаа во slow motion да ми идат, иако на почеток се беше топ.

   Ти се случило нешто вакво?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    само со Марио Галакси (само таа е 3Д, другиве се 2Д) ми паѓаа фрејмови, ми успоруваше, али тоа на моменти, не траеше долго и не успоруваше до тој степен да биде неигриво, ги свртев и двата дела. Другиве шљакаа без проблем.

    Мислам дека не го чачкав нешто емулаторот, да го местам и такви ствари, PCSX2 за секоја игра скоро се заебавав, а со Dolphin-ов мислам дека ич не се замарав со такви работи.
    27 јули 2012
   3. Mac))
    Mac))
    Ти се погодило ептен, кај мене почињаа топ и после некое време (3-4 ниво) во slow motion. Не знам зашто, можда некој баг беше.

    Него Галакси како ја играше, со маус како емулација за Wii контролерот?
    27 јули 2012
   4. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    да, со маус.

    не знам што да ти кажам...пробај симни друга верзија од Dolphin?
    27 јули 2012
  8. Svarc_b
   Svarc_b
   Здраво, видов дека имаш пишано за лава лампа на форумот, па ако најде ќе те молам да ми кажиш од каде ја зеде, ако се сеќаваш. Поздрав
   1. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    пред една недела бев у Винча, Србија, 3-4 дена кај роднини, и таму видов во една кинеска продавница, само некако на брзање и не видов шо цена, а и не носев ич пари ко за беља...Па евентуално да видиш кај нас по кинескиве?
    ВИкав едно време ќе барам... ама ме мрзи :)
    24 јули 2012
  9. Tiny Tim
   Tiny Tim
   Го читаш блогот на Скот Адамс што е? Креаторот на Дилберт.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    компјутер, телевизор, мобилен, никаков стрес, или па ко Ник СЛотер си живееш на плажа ќе тркнеш до кај барот на Спајдер, хавајки а јамболијата ти се вее :PP
    Tреба пак да ја пуштат МТВ и така се тропске горешќине
    20 јуни 2012
   3. Tiny Tim
    Tiny Tim
    Што знам, мене па ми е мило тебе и неколку други што ве запознав макар и виртуелно да е. Понекад на човек му е потребно да "изгуби" време ама па притоа да не се заборави и да се изгуби од вистинскиот свет.
    21 јуни 2012
   4. Tiny Tim
    Tiny Tim
    Јас сум Ник Слотер во Скопско сељачка варијанта, имам јамболија, хавајка минус косиште огромно фатено во реп(јеби га топло е, се ишишав) и секој ден шљокам на градска плажа.
    21 јуни 2012
  10. Tiny Tim
   Tiny Tim
   1. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    ...пред 2-3 недели читав негов краток СФ расказ у Политикин Забавник шо го симнав од Стрипзона, се потсетив на него, го гуглам, глеам уште е жив, не можев да поверувам , 91 :) убава бројка е тоа :)
    RIP Mr Bradbury

    не можам да ја видам песнава ме заебава нешто логинот на јутуб
    7 јуни 2012
  11. penkaloto
   penkaloto
   Мулен Руж хејтеру, немој да мислиш дека заборавив на задачата што ти ја ветив, да го изгледам Машинистот. Последнава недела направив пауза, дека малку се имав предозирано:) Наредниот ќе биде овој:)
   BTW, што ти е финтава со гускава на аватарот, има некое преносно значење или едноставно симпатишеш гуски у приватен живот :) :)
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. penkaloto
    penkaloto
    ејјјј и happy feet ти се свиѓаше !? wow, и мене исто, флафи -мафи пингвинчиња... готово ќе те мажиме :)
    4 јуни 2012
   4. wot
    wot
    4 јуни 2012
   5. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    батали макс пејн 3 тоа е премногу насилно за тебе
    4 јуни 2012
  12. Tiny Tim
   Tiny Tim
   Бев во книжара денесе и имашe книги од Вонегут, меѓукои Slapstick, Jailbird и Mothernight ама ја немаше Slaughterhouse-Five. На крај се мислев меѓу Ivanhoe и Ben-Hur која да ја земам, ама ја земав првата. Одамна немам нешто со chivalry читано па ми се направи мерак. :D
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    Ejjjjjjj Суштеството од Црната Лагуна од кога не сум го гледал :) и Swamp Thing, на времето :)

    Јеп, апокалипсата дојде some serious shit! :)
    Ти викам до тие броеви до пред Нова Година читав, дејството почна да се врти у место, една борба па друга па трета... се надевам дека мрднале напред во новиве броеви.
    25 мај 2012
   4. Tiny Tim
    Tiny Tim
    25 мај 2012
   5. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    хаха лајк, камо овакво нешто у филмот :D
    и оној препознатлив цртеж на Мињола што ќе го препознаеш сегде, највеќе ми се допаѓаат статуите со ангели и такви ствари у Хелбој, како ги црта само
    25 мај 2012
  13. Tiny Tim
   Tiny Tim
   Max Payne 9.0 на Gamespot.
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Tiny Tim
   3. wot
    wot
    mene mi e realna ocenava. :)
    27 јуни 2012
   4. Vlatko_Gjorce
    Vlatko_Gjorce
    не сум ја симнал уште, чекав помал рип, па иам некои проблеми со лаптопот престана да чита дискови па ми го зема тетин ми, и така... :))
    29 јуни 2012
  14. Tiny Tim
   Tiny Tim
   http://blog.b92.net/blog/7668/Strongman/

   Типов му бил бодигард на Мики Рурк, ако имаш време прочитај му го блогот интересен е и има интересни приказни за него.
   1. На Vlatko_Gjorce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Acid
   Acid
   Намали го потписот, да не го бришам.. Гледам фино си го скоцкал. Избриши ја сликата.
   1. На losmij му/ѝ се допаѓа ова.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Потпис

  Either i'm getting older... or the actors and actresses of today just don't have it.

  Someday, i hope i can step into a time machine and get the hell out of here.