Vlatko_Gjorce
Поени од реакции
2.408

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Каде те снема тебе, дјуд? Имам приметено дека имаш acquired taste за филмови, а и аватаров со Фалко боде очи.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Vlatko_Gjorce
  Natan 3.0
  Natan 3.0
  Аферим. (y) Србите викаат за неа - Није добра, веч је одлична.

  Kako je propao rokenrol, убаво ме потести и на него.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Нц :) , Црни Бомбардер, еден вид римејк на Pump Up The Volume со К.Слејтер :)
  Natan 3.0
  Natan 3.0
  Знам, де, али не сум го гледала, Pump up го знам, ми беше своевидна химна на времето, тин енгст и ребелион. Р'н'р чисто го споменав у контекст на Аница Добра-ко-кобра, Барбара и Дракула моментот.
  и да не зборам колку е мерачки оној пренагласен звук што го слушаш кога се тепаат, eargasm.

  *high pitched* hyaaaa uuuu aaaaaa

  ive heard more genuine sounds in porn man :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Бот, не мислам на извиците што ги испуштаат, туку на звукот од ударите :)))

  У 3 сабајле ми покрена дискусија за кунгфу, a си гледав Бостон-Мајами истовремено со филм кој ќе го предложам наредниов месец у Филм Клубот а после тоа и Lord Of The Flies ја дочитував, ми ја поремети вечерта :P
  Браво за Reflecting Skin :)
  Правам блу реј компилација на филмови со Чоу Јун Фат. Едно 50 гига ми отидоа :D
  lol noob pes fanboi
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  noob lol
  само на нубови им е добар новиов ПЕС :),
  ја го играм уште од кецот - јапанскиот вининг 11,
  ПЕС 6 е последниот добар пес,
  енергија за додавање и такви глупости - не фала, па уште им текна и пеналите да ги искоmплицираат, пенали ебаго :))))
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Vlatko_Gjorce
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Па гледав порано. Ама одамна не сум бил, уште кога прекинав Меџик да играм. Ај неделава ке одам да проверам па ке ти кажам ако најдам.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Мерси боку :D

  Ej порано ме интерeсираше Меџик ама остана само фикс-идеја...(За)останав на Монопол :P
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Ни ја не играв многу, повеќе друштво на еден другар му правев. Многу повеќе ми се допаѓало DnD да играм ама не сум нашол група до сега а и не верувам дека некој кај нас игра.
  Тротер брадрс беа легендарни.....па расправии со моиве да си легнам, нареден ден прва смена, јас од пред телевизор не станувам за жива глава додека не завршат сите три серии :)
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Вредеше да се седи до ниедно време за нив :)

  Глеав еднаш на Јутуб, Родни :) кажуваше кога седнале првт па читаат одма осетиле некоја магија, дека има нешто тука...па отишле после тоа у бар да се упознаат,...па дека случките у серијата се вистински случки за кои слушал творецов на серијава, итн
  :)
  Iceboy
  Iceboy
  Мене пред некое време ме фати носталгија и си ја симнав, сега гледам да ги средам убаво со Божикни епизоди и слично и ќе си ги ставам на ЦД....ама легедарни се нема што :)))
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Гледам сега дека си играл Wii игри преку Dolphin, кај мене проблемот беше што после некое време игрите почнаа во slow motion да ми идат, иако на почеток се беше топ.

  Ти се случило нешто вакво?
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  само со Марио Галакси (само таа е 3Д, другиве се 2Д) ми паѓаа фрејмови, ми успоруваше, али тоа на моменти, не траеше долго и не успоруваше до тој степен да биде неигриво, ги свртев и двата дела. Другиве шљакаа без проблем.

  Мислам дека не го чачкав нешто емулаторот, да го местам и такви ствари, PCSX2 за секоја игра скоро се заебавав, а со Dolphin-ов мислам дека ич не се замарав со такви работи.
  Mac))
  Mac))
  Ти се погодило ептен, кај мене почињаа топ и после некое време (3-4 ниво) во slow motion. Не знам зашто, можда некој баг беше.

  Него Галакси како ја играше, со маус како емулација за Wii контролерот?
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  да, со маус.

  не знам што да ти кажам...пробај симни друга верзија од Dolphin?
  Здраво, видов дека имаш пишано за лава лампа на форумот, па ако најде ќе те молам да ми кажиш од каде ја зеде, ако се сеќаваш. Поздрав
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  пред една недела бев у Винча, Србија, 3-4 дена кај роднини, и таму видов во една кинеска продавница, само некако на брзање и не видов шо цена, а и не носев ич пари ко за беља...Па евентуално да видиш кај нас по кинескиве?
  ВИкав едно време ќе барам... ама ме мрзи :)
  Го читаш блогот на Скот Адамс што е? Креаторот на Дилберт.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  компјутер, телевизор, мобилен, никаков стрес, или па ко Ник СЛотер си живееш на плажа ќе тркнеш до кај барот на Спајдер, хавајки а јамболијата ти се вее :PP
  Tреба пак да ја пуштат МТВ и така се тропске горешќине
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Што знам, мене па ми е мило тебе и неколку други што ве запознав макар и виртуелно да е. Понекад на човек му е потребно да "изгуби" време ама па притоа да не се заборави и да се изгуби од вистинскиот свет.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Јас сум Ник Слотер во Скопско сељачка варијанта, имам јамболија, хавајка минус косиште огромно фатено во реп(јеби га топло е, се ишишав) и секој ден шљокам на градска плажа.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  ...пред 2-3 недели читав негов краток СФ расказ у Политикин Забавник шо го симнав од Стрипзона, се потсетив на него, го гуглам, глеам уште е жив, не можев да поверувам , 91 :) убава бројка е тоа :)
  RIP Mr Bradbury

  не можам да ја видам песнава ме заебава нешто логинот на јутуб
  Мулен Руж хејтеру, немој да мислиш дека заборавив на задачата што ти ја ветив, да го изгледам Машинистот. Последнава недела направив пауза, дека малку се имав предозирано:) Наредниот ќе биде овој:)
  BTW, што ти е финтава со гускава на аватарот, има некое преносно значење или едноставно симпатишеш гуски у приватен живот :) :)
  Бев во книжара денесе и имашe книги од Вонегут, меѓукои Slapstick, Jailbird и Mothernight ама ја немаше Slaughterhouse-Five. На крај се мислев меѓу Ivanhoe и Ben-Hur која да ја земам, ама ја земав првата. Одамна немам нешто со chivalry читано па ми се направи мерак. :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Ejjjjjjj Суштеството од Црната Лагуна од кога не сум го гледал :) и Swamp Thing, на времето :)

  Јеп, апокалипсата дојде some serious shit! :)
  Ти викам до тие броеви до пред Нова Година читав, дејството почна да се врти у место, една борба па друга па трета... се надевам дека мрднале напред во новиве броеви.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  хаха лајк, камо овакво нешто у филмот :D
  и оној препознатлив цртеж на Мињола што ќе го препознаеш сегде, највеќе ми се допаѓаат статуите со ангели и такви ствари у Хелбој, како ги црта само
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom