Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од tha CaspeR, 21 јули 2006.

 1. Zlatikevichius

  Zlatikevichius Human... or at least - trying to be

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.683
  Допаѓања:
  13.710
  Roma на Алфонсо Куарон го собра овогодинешниот Златен лав во Венеција, додека The Favourite на Јоргос Лантимос ја освои Grand Jury Prize. Ова е прв филм продуциран од Нетфликс кој зел награда на голем фестивал. Се сеќавате дека истиот филм, и плус уште неколку други претходно беа "избркани" од Кан, токму поради Нетфликс. Сребрен лав за најдобра режија зеде Жак Одијар за The Sisters Brothers. Оливија Колман и Виљем Дефо ги зедоа актерските награди, а Коенови наградата за сценарио (исто и нивниот филм е на Нетфликс). Филмот The Nightingale на Џенифер Кент ја зеде специјалната награда на жирито.
   
  На dragonsky, MyloXyloto, БоЏек и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.305
  Допаѓања:
  29.699
  Па ваљда намерно беше тоа.
   
  На Io Sono Interista му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Io Sono Interista

  Io Sono Interista The original, one and only IoSono.

  Член од:
  21 декември 2007
  Мислења:
  22.971
  Допаѓања:
  29.578
  Знам. Само ме мачи што помина незабележано.
   
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.532
  Допаѓања:
  67.289
 5. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.865
  Допаѓања:
  39.643
  Ја даваа на А1, и не станува збор за серија, туку филм поделен на три дела
   
 6. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.270
  Допаѓања:
  9.093
  Superman: Michael B. Jordan Considered To Replace Henry Cavill

  [​IMG]
   
 7. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.225
  Допаѓања:
  1.846
  Со години се збори за црн Џејмс Бонд (Идрис Елба). Сега муабети за црн Супермен. :confused: Се претера и со политичката коректност...
   
 8. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.639
  Допаѓања:
  9.409
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.300
  Допаѓања:
  8.572
  Bradava mu e kako nekoj so moliv da mu ja ima crtano
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.693
  Допаѓања:
  3.713
  Идрис Елба има фаца и став за Бонд и би бил ок избор ама Џордан е далеку од Супермен. А Кавил бил во потесен избор за Бонд и пред Крег да биди но бил премногу млад, можи сега се откажа од Супермен за да ја преземи Бонд франшизата.
   
 11. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.225
  Допаѓања:
  1.846
  Супер е Идрис Елба, страшен актер е. Ама ликот на Бонд е креиран како белец. Исто и Супермен. Не гледам потреба заради некаква коректност сега ликовите да се прикажат како Црнци. Замисли сега Шафт или Блек Пантер да ги глуми белец.

  Ако сакаат поголема коректност нека снимаат повеќе проекти за црни ликови, не вака.
   
  На krkac, whatto, devilko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  11.371
  Допаѓања:
  17.732
 13. draey

  draey

  Член од:
  4 јуни 2016
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  66
  Следниот Мартин Лутер Кинг ќе биде белец :D
   
  На krkac, Iceboy, Huddle и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.305
  Допаѓања:
  29.699
  Јак рисрџенс у задње време, добија филмовите (и серии) од осумдести со оноа субурбан мидл клес ЈуЕс тематика и примеси на хорор.
  (Самер оф 84, Реди Плејер Уан, Стрејнџер Тингс...)
   
  На whatto и devilko им се допаѓа ова.
 15. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.270
  Допаѓања:
  9.093
  i ke se vika bucio prilepskiot martin luter king

  Ponekogas mislam deka e od batinci
   
  На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: