Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Не ми се верува дека уште има луѓе што не сфаќаат како функционираат Оскариве за странски филмови (на фејсбук, не на форумов нормално :D )

Исцелител е одбран да биде дел од поголемиот избор за филмови од неанглиско говорно подрачје.

Ова не е никаков успех нити нешто неверојатно.

Речиси секоја година праќаме филм.

Исцелител беше најпопуларен и најзборуван филм од сите (пар) филмови што излегоа кај нас лани.

Не знам зошто ова го сметаат за огромен успех.

Ова е исто како да пратиме песна во полуфинале на Евровизија... нормално, очекувано и најверојатно нема да донесе никаков успех и никој во светов нема да знае дека постоел филмов.
И сеа тие од фб ко ќе те прочитаат овде ќе се просветлат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.418
Не ми се верува дека уште има луѓе што не сфаќаат како функционираат Оскариве за странски филмови (на фејсбук, не на форумов нормално :D )

Исцелител е одбран да биде дел од поголемиот избор за филмови од неанглиско говорно подрачје.

Ова не е никаков успех нити нешто неверојатно.

Речиси секоја година праќаме филм.

Исцелител беше најпопуларен и најзборуван филм од сите (пар) филмови што излегоа кај нас лани.

Не знам зошто ова го сметаат за огромен успех.

Ова е исто како да пратиме песна во полуфинале на Евровизија... нормално, очекувано и најверојатно нема да донесе никаков успех и никој во светов нема да знае дека постоел филмов.
Може го сметаат за успех, зашто лани не пративме филм - наводно не биле квалитетни и немало достоинствено да ја претстават Македонија. А ко ќе ми текне што се пративме во минатото, Златна петорка за некои од нив е Кум.

Лично за мене е успех што не се изглупиравме и не пративме нешто друго, туку најнаградуваниот филм во годината, а не ко во 2016 - наместо Џган, го пуштија Ослободување на Скопје, што реално беше ем полош, ем никој не го виде. Џган исто добро помина по фестивалчиња.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Среда обид:Стискајте палци:place:

19 септември рецензија:
2 пати се обидов за кус период да го срушам дневниот рекорд i failed.Оставаме работите по ''природен пат'' да дојдат најверојатно тоа ќе биде длабока зима Декември-Јануари.Денеска имав флешови тс уште од вчера па така го репризирав Џони инглиш :facepalm:денес и вториот дел+Dan in real life<3многу убав филм ми е овој она што викат warm family movie with little sparkles како и да е гледајте го Mandy ПОШО Е ПАРТАЛИ САМО ФАЛЕШЕ уше малце,и да Hearts Beat Loud е одличен за сите оние кој се ложат на инди:love:Ник оферман е закон!

upload_2018-9-19_22-50-46.png
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Еј стварно е супер као порасна Џона хил.Пазете од еден dumb fat fuck u superbad чекорење низ годините заедно со прифаќање на улога у Волкот од Волстрит за мизерни 60к,само МУ БИЛО ЧЕСТ да соработува со Скорсезе,и да види како всушост функционира денеска го имате како режисер у Mid90s негово првенче што ми мириса на успешност не е корнење коси,ама мислам ќе биде добро прифатен.Пред некоја недела го глеав кај Џими кимел у емисија навистина делува refreshing.Не дека сум нешто голем фан на Џон иако му имам изгледано поголем дел од филмовите ама се чини дека детево веќе навистина си е застанат на свој нозе она шо се вели(сте го приметиле овој дел така)Џона е шизик кој мириса на хипстераја налик на буфот
Одлична трансформација (y)Само може да учи од Бејл еден ден е 90кг за 1 недела 45кг :pos:
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
пуштете сабтајтлс
Ова е точна зезанција, за жал. Презентеркава ептен хардкор го фати, али реалноста е дека типов ни ослабен нема никаква секси вибрација во него, единствено да игра на карта кловн, мада тоа е субјективно зашто мене не ми е ни смешен.

Да не биде дека мора да изгледа некој актер ко Бред Пит за да е секси, мене Сем Роквел и Ед Нортон ми се ужасно секси, а сите знаеме како изгледаат. Али имаат нешто во нив, овој е само бледо blah.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Она не беше испровоцираната од Џона за да му направи таков roast. Секој што си зема таква слобода да збори за друг на тој начин е ретард.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ова е точна зезанција, за жал. Презентеркава ептен хардкор го фати, али реалноста е дека типов ни ослабен нема никаква секси вибрација во него, единствено да игра на карта кловн, мада тоа е субјективно зашто мене не ми е ни смешен.
When given the choice between being right or being kind, always choose kind.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
-I wake up before I go to sleep
-I woke up at 8pm the day before
-I sleep in my work clothes so I can sleep an extra 5 minutes
-plot twist, he doesn't sleep... he just thinks about sleeping an it counts
:pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
http://defamer.gawker.com/here-are-other-crimes-mark-wahlberg-needs-pardoned-1668011058

Remember when Mark Wahlberg beat a Vietnamese stranger with a stick while calling him a "Veitnam fucking shit"?

This is the incident detailed in Wahlberg's pardon application. In 1988, Wahlberg, now 16, attacked a Vietnamese man named Thanh Lam who was walking down the street with two cases of beer. Via the Smoking Gun:

Wahlberg was carrying a large wooden stick, approximately five feet long and two to three inches in diameter. Wahlberg approached Thanh Lam calling him a "Vietnam fucking shit," then hit him over the head with the stick. Thanh Lam was knocked to the ground unconscious. The stick broke in two and was later recovered from the scene.

After police arrested Wahlberg... he stated: "You don't have to let him identify me, I'll tell you now that's the mother-fucker who's head I split open," or words to that effect.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom