Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    89

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.035
Поени од реакции
71.406
Se nema vreme brat. Ne e nekoe opravduvanje ama si imav nekoi maki na privaten plan izminative meseci. Eve vikendov ke vi bidam celosno dostapen za logistika.
Ја знаеш разликата помеѓу „достапен за логистика“ и „самоиницијативност“? :)
Не сакам да ти се мешам, не ти барам изговори. Сам си знаеш дали си можел, дали си сакал ама полесно е да кажеш „кажете ми што треба...“ од колку „ајде да го направиме ова...“
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.396
Поени од реакции
13.549

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Ја знаеш разликата помеѓу „достапен за логистика“ и „самоиницијативност“? :)
Не сакам да ти се мешам, не ти барам изговори. Сам си знаеш дали си можел, дали си сакал ама полесно е да кажеш „кажете ми што треба...“ од колку „ајде да го направиме ова...“
Самоиницијативност е во делот организација, логистика е во делот егзекуција. А викендов е егзекуција и осеќам ке биде страшно трчање од автобус до хостел. Со две работи напоредно апсолутно не можев да се приклучам на организација брат. Јас ако нешто праам го праам целосно или не го правам. Ако сте имале мањак луѓе критиката треба да падне на помладите кои де факто се послободни.
Како и да е се чув со Јадро, сабота и недела сум со вас цело време.
И да...денес сум понапален од вчера.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.045
Уше да се каже дек ќе се дает мајцине шо ги платифне по три миљарди за собироф, ама ете...Задутреееее....газимеееее....гузимееее и газимееееееее!!!!!1
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.105
Поени од реакции
7.948
https://www.facebook.com/skopje.ultras.80/posts/218379098372966

Не знам зашто, ама многу ме напна ова уште сабајлечки... Се си иде ко шо треба, и нели мора да има некој што ке изеде го*на... Фиромјанска работа...
Напатени души, воопшто не обрнувам внимание на вакви, знам дека организаторите многу се потрудиле да го организираат собиров и тоа е за почит. Тој што го објавил ова веројатно самостојно нема направено ништо друго освен што си го брише газот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.813
Поени од реакции
3.604
На што се должи тишинава во фан клубов ?:)
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.035
Поени од реакции
71.406
Самоиницијативност е во делот организација, логистика е во делот егзекуција. А викендов е егзекуција и осеќам ке биде страшно трчање од автобус до хостел. Со две работи напоредно апсолутно не можев да се приклучам на организација брат. Јас ако нешто праам го праам целосно или не го правам. Ако сте имале мањак луѓе критиката треба да падне на помладите кои де факто се послободни.
Како и да е се чув со Јадро, сабота и недела сум со вас цело време.
И да...денес сум понапален од вчера.
Егзекуцијата трае веќе 4 месеци, полека. Јас од тебе 4 месеци читам само „тука сум за логистика“.
Јасно ми е дека работиш, јасно ми е дека се зема и сум многу среќен за тебе зошто те знам и лично веќе неколку години ама немој цело време да пишуваш тука сум за логистика. Моментално е потребна иницијатива и беше, изминативе неколку месеци. За среќа има момци кои тоа го сфатија и овозможија овој настан да се организира на едно високо ниво.

На крај краева, не знам што подразбираш под логистика. Да застанеш пред хостел и да им кажуваш каде има паркинг на луѓево што ќе дојда утре?[DOUBLEPOST=1398462665][/DOUBLEPOST]П.С. Можеше и да се понудиш финансиски да помогнеш. Не сакам да кажувам ама ќе пишам. Тоа го направија луѓе што не работат, туку сеуште сте студенти.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.771
Поени од реакции
69.973
AAAAARE YOUUUU READY FOR FOOOOTBAALLLLLL ??!
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
29.726
Поени од реакции
41.372
И од Спорт Клуб ви пратија поздрав сега :)
Ајде со среќа :D
 
На врв Bottom