Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Имате поздрав од студио на спортклуб :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ајде ајде Ливерпууууууууууууууууууул, Ливерпууууууууууууууууулл л л л !! :D
 
Член од
25 април 2014
Мислења
7
Поени од реакции
13
Леле ејј џерард нема да си прости за ова што се случи......
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Абе воа Мурињово ГАДОТ го расипа фудбалот бе биваше ли бе играј фудбал маме ти јебем.. не да се браниш ко пизда... пу
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Абе ништо чудно да изгуби Ливерпул. Премногу е потценет Челзи и во кладилници и општо. Небаре победена е утакмицата однапред. Реков дека ќе има циркус. Ништо чудно да губиме па после Евертон да помага наредно коло. За поинтересно првенство :icon_lol:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Абе ништо чудно да изгуби Ливерпул. Премногу е потценет Челзи и во кладилници и општо. Небаре
е утакмицата однапред. Реков дека ќе има циркус. Ништо чудно да губиме па после Евертон да помага наредно коло. За поинтересно првенство :icon_lol:
Аха нека изгуби Ливерпул па ќе вади Евертон утре сабајле...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Аха нека изгуби Ливерпул па ќе вади Евертон утре сабајле...
Е нема друго :ROFLMAO: Т.е има - гол разлика. Или да изгуби Сити од Евертон па ние од Палас и Челзи да стани шампион. :coffee: Како и да е....ништо неочекувано. Серијата еднаш мораше да заврши (слично како од Сотон до Сотон) па ете испадна од Челзи до Челзи. Друга работа коефициентите беа смешни небаре против Норвич играме. Трето сите однапред впишавте три бода. Четврто уште кога го видов Мурињо онака облечен како ловџија ме фати смеа ама и знаев дека можи онака лежерно да не истреси. Кој гад е човеков ама му успеваат тактиките :LOL: Нема збор тука. Што е тука е.........
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ега у автобус рак фанеш!


ЏУКЕЛА!!!!


 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ajde ajde laaaaajte pak....make us dream....we dream, we dream, we can not fuck wake up....


pa lajteeee...a kje gazimee guzimeee[DOUBLEPOST=1398618382][/DOUBLEPOST]Ajde ajde laaaaajte pak....make us dream....we dream, we dream, we can not fuck wake up....


pa lajteeee...a kje gazimee guzimeee[DOUBLEPOST=1398618492][/DOUBLEPOST]Ko sho rekov....krffff da (kakaaat/serat) site sto imaat proliv od usta....
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Разочарувањето е големо, пошто неможевме да направиме ни една асална шанса. Тотално отсечени сите, е тука се гледа недостатокот на играчи кои можат да направат разлика од клупа, денеска на стартерите не му одеше, а немаше кој да замени.

Како и да е, и после ваков пораз сум горд, на играчите, стручниот штаб, навивачите...на цел Ливерпул, што ни пружија големо задоволство сезонава, еден куп денови во кои уживавме, за жал, овој не беше таков.
Главата горе, на прав пат сме, од 7мо место, до врвот на табелата, а и борбата за титулата не е завршена, се додека и официјално Сити не стане шампион, мада сум малку скептик. Сепак после 6 години, знам дека сме на прав пат, имаме одличен млад менаџер, одлично јадро на играчи врз кои ќе се гради иднината, имаме игра, а титулите сами ќе си дојдат, можда и годинава којзнае.
Како и да е, вгодина ќе играме и ЛШ, за разлика од некои :).
Сепак, којзнае дали ваква шанса ќе ни се пружи и вгодина, како и да е сезонава е гордост да си навивач на Ливерпул, Ливерпул е тимот кој придоби еден куп симпатизери со нивната пожртвувана, машка игра, само Роџерс треба да сфати (а после ова сигурно), дека немора во секоја утакмица да влези да се надигрува, некогаш треба да изиграш валкано, баш како неговиот ментор, таквите утакмици носат титули.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A be....pred ruka kur jadeneeee...i ete....but 'till the fat fat lady sings,,,
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Покиснат сум, искрено. Некако баги болен е поразов, посебно на кој начин изгубивме. Никој не кривам за поразов (напротив, се изјаснав дека сум горд на сите).
Се чувствувам исто како на комитите што му беше вчера.
 

BmX

Член од
12 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
16
Овој пораз само ќе ни ја напрајт послатка титулава...НЕМАТ ПРЕДАВАЊЕ... YNWA!!!!!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Имам неколку работи да кажам за денов.

Прво, не ми се свиѓаше тоа што Роџерс му праеше муабет на Мурињо на сред утакмица, па уште и си се смешкаат.Абе со такво гомно како Мурињо здраво не се вика не па да се смеам.Второ,цела недела Роџерс му даваше сила на Челзи дека и нивниот втор тим е подобар од првиот на Ливерпул,дечко прв си на табела ,бегаш(е) 5 бода пред другите опрај се молимте.
Трето околу Џерард. Ако некој мораше да киксне тогаш подобро тој да ја заебе работата него ли некој друг.Тимов е негов.Жал ми е што човекот толку нема среќа.
Четврто.Кој не беше на собирот ќе се кае,неможам да го опишам со зборови чуството кога гледаш утакмица со 300-400 скаузери.ЛУДНИЦА.Горд ме направи тоа што имаме толку многу фанови и што све беше одлично органзиирано !!!!


YNWA !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom