Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
17 април 2014
Мислења
61
Поени од реакции
210
Зошто бе, зошто? :mad:
Со кој тим не победија, човече.. И притисокот си го направи своето, ама секоја чест за Мурињо.
А колку ми е само криво за Стиви :( Доколку оваа грешка не чини титула, мислам дека човекот никогаш нема да си прости...
Ама ајде, до последната секунда се игра за титулата, да се надеваме на кикс на Сити.
YNWA!
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Што е тука е, сепак полесно беше да ја поделиш тагата за поразот со 300 други скаузери. Наше е да ги добиеме следните два натпревари, а за другото ќе се погрижат комшиите. ;)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сите што ни честитаа титула мамата еј, еве колку фалеше. Не се слави пред време да му ебам, не знам што ќе се деси до крај на сезона, али ова е голема поука. Ништо не е готово. И ве молам, какви сакаат нека се Челзи, денеска си ја заработија победата, па нас што не ни се свиѓа начинот е друга работа. Нема што да се пцуе Мурињо, што е тука е, истата работа ја имаат со Роџерс па каков сака нека е, дефинитивно е најдобар во својата работа, знам дека многу од вас нема да се сложат. У јајца удар директива беше ова, али јас верувам дека можеме да ја освоиме и не знам како ќе издржам до крај на сезона. Више не ме интересира ништо друго, а до последното коло нема ни да ме заинтересира. Можеме луѓе, знам дека можеме. Ако можат некои нас да не стигнат, можеме и ние нив. Фудбал е, не се знае кај ќе се стркала топката, YNWA!
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Ne mi se veruva od toa kolku ve boli porazot da zboruvate taka za Murinjo ili za bilo koj trener da e samo zatoa sto ve unisti takticki podobro poglednete si kaj vi bese vas greskata bi ve sporedil so Zaev samo bi da kritikuvate a nisto nemate da ponudite:D
Postuvam za tie sto priznavaat koga se nadigrani takticki i veruvaat vo svojot klub ama takvi sto kazuvaat se i sesto u moment na nervoza mesto da ja razgledaat realno situacija iako sakam da osvoite titula koga gledam kakvi fanovi imate se kaam sto posakuvam takvo nesto takvi ne gi pocituvam ni za mojot tim da navivaat...
Pozdrav i se najdobro(y)
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Супер провод момци, браво за организацијата! Штета што не победивме ќе беше тоа шлагот на тортата.Бидна што бидна, главите горе и продолжуваме понатаму! (y) YNWA
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не ми се верува колку сум напреднат во пиење, 700 gr коњак мавнав и немам гајле :)

Како и да е, тежок ден, претежок, нема зборови со кој би го опишал, а немораше да биди баш денеска. Ајде само се надевам на најдоброто, и Бодан, Роџерс и Мурињо правеа муабет и се смешкаа пошто некогаш има работи и повеќе од фудбалот. Тој му е ментор, и сигурно добар пријател, не гледам ништо лошо во тоа кратко "муабетење".
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сите неутрални љубители на фудбалот беа за вас, и се за вас. Се надеваме на кикс на Сити иако ќе биде тешко.
Е баш мене ова ме радува, што Ливерпул придоби еден куп на навивачи/симпатизери. И не е веќе тим со кој секој ќе си игра мајтап, кога и да се спомни неговото име.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Луѓе, се надевам дека добро си поминавте, се напивте, се веселевте, пеевте. Кој не зема слика, има поклон од мене, да знаете.
Материјалите ќе се обработуваат долг период и штом се добие јасна слика, ќе склопиме една убава фотогалерија, ќе направиме филм и се’ ќе биде објавено.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Бреј уште ми е мука од вчерашната утакмица..Толку блиску бевме до таа ебана титула.
Шо убаво си бевме 6-7 секоја година,си гледаш дрва не се нервираш толку,ова вака не се издржува.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Ова ме мава депресија невидена... глава нема да можам да дигнам :(
Ајде нека се јави некој да ми објасни што и како, сите математики и шанса за освојување.
Поебан сум начисто... реми на Сити со Евертон не вади од гомна? така????
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ова ме мава депресија невидена... глава нема да можам да дигнам :(
Ајде нека се јави некој да ми објасни што и како, сите математики и шанса за освојување.
Поебан сум начисто... реми на Сити со Евертон не вади од гомна? така????
Реми на Сити не вади од гомна. Пораз на сити и можеме икс со К.П. и да ги тепаме Њукасл или обратно и да им земеме на Челзи со гол разлика...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

Kajgana Shop

На врв Bottom