Фан Клуб: Вардар

Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Умешано е копилето, а се мислам дека и еден (сега екс пошто не го гледам на трибини толку често) висок (да неречам највисок) член на Комити има замешано прсти... (мое мислење немора да е вистина)
Пред 5/6 дена во хотелот Stone Bridge Орце седел со 3/4 Комити, па се е можно. Најдобро е да се остави да помине времето, вака само ќе погодуваме.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Абе кога сменивме во Ватростална никој не се бунеше, сменивме во Про пак никој не се бунеше. Скопје името го сменија во МЗТ СКОПЈЕ па сега не викаат играат Скопје - Работнички туку МЗТ. Само тогаш МЗТ им беше спонзор пред да пропадне фирмата. Е сега ние само ја утврдуваме годината која сме настанати се дурго си останува. Ако можеше нерегуларно да испаднеме може и нерегуларно да се вратиме. Иако е регуларно, овдека треба да се срамат Миравци што се продадоа не ние.
Пола од тука се кладам дека и не знаат кое е официјалното целосно име на Комити, а серат за промена на името на Вардар.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Деца се другарчињата твои кои ми го тапшаат курот со нивните дегенизми, кога веќе се води дискусија, тогаш треба да се води за ФК Вардар, а не за нивната завист, немоќ и што ли уште не... Мене ме боли тасе за вашиот клуб, па затоа не кењам на вашата тема, тема на кој последен пат сте постирале во времето кога диносаурусите уште шетаа по земјата. Викате дека не патите од комплекси, а едвај чекате некоја ваква вест за да се логирате на форумов и да пишете на овој фан клуб. Каде е твоето другарче олаф кое дури и отвараше теми за Вардар!? Сигурно деновиве грицка нокти од нервоза... Да бе, до пред 5 години имавте по 15-20 000 на стадион, заборавив...
Јас само ти кажувам факти, а не друго. Победа постои(а не како што кажуваш ти никогаш нема да биде), тоа е една работа. Друга работа е тоа што Победа МОРАШЕ да додаде некое име или бројка, а не како вас САМИ си го сменивте, ова нема што да те револтира напротив биди горд ако воопшто не ти смета! За публиката..... па и по третиве лиги има повеќе публика од натпреварите на скопската "гордост" Вардар(денешен 2011 ии незнам шо)! Кажими кога последен пат имавте публика барем мизерни 1500! Јас за Победа че ти кажам, последните две кола одиграни на "Гоце Делчев" и тоа ТРЕТА ЛИГА. Дуууууури пред една или две недели беше тоа! Да напоменам, не ми е целта провокација!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Кажими кога последен пат имавте публика барем мизерни 1500! !
Добар дел од утакмиците оваа сезона.Просекот ни е тука некаде 1300-1500.Со Скопје бевме преку 2000 души на стадион,Пелистер 4000, Шкендија 2 и нешто....Се на се само последната со Напредок домашна веќе кога бевме испаднати само 200 души бевме,другото со оглед што се се случуваше Вардар имаше солдина бројка на трибини.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ова со Вардар што го смислија е потег на некој што нема поима од фудбал.Вардар ако беше голем клуб ќе прифатеше да игра во Втора Лига и ако е навистина голем клуб ќе се вратеше уште посилен во Прва.
Милан и Јувентус играле во Втора Лига па и Манчестер но нели Вардар е поголем требало овие што го смислиле ова со Вардар да им го кажат ова како не се оди во Втора.
Ова е понижување и за луѓето од Миравци колку и да ги сметете за мали се радувале за влез во Прва но некој големец од Скопје не ги смета за луге им го зема тоа.
Ова си е црна дамка за Вардар вакви потези може само кај нас.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Абе кога сменивме во Ватростална никој не се бунеше, сменивме во Про пак никој не се бунеше. Скопје името го сменија во МЗТ СКОПЈЕ па сега не викаат играат Скопје - Работнички туку МЗТ. Само тогаш МЗТ им беше спонзор пред да пропадне фирмата. Е сега ние само ја утврдуваме годината која сме настанати се дурго си останува. Ако можеше нерегуларно да испаднеме може и нерегуларно да се вратиме. Иако е регуларно, овдека треба да се срамат Миравци што се продадоа не ние.
Пола од тука се кладам дека и не знаат кое е официјалното целосно име на Комити, а серат за промена на името на Вардар.
Се убаво ова што си го склопил, ама друже ти правиш паралели на фудбал со баскет и ракомет. Едното со другото апла нема допирни точки. Во ракомет може уште 100 пати да ставаат додавки на името на РК Вардар и нема никој да се буни затоа што тоа е нормална појава во тој спорт, али другар овде праиме муабет за фудбал. А во фудбал, на вакви ствари не се гледа баш благонаклоно. Макар се работело само за додавка на годината на формирање. И по тоа прашање не си ми баш јасен. Како со тоа само ја утврдуваме годината на формирање!? Зар досега лутавме и ја немавме утврдено годината на формирање на Вардар!?
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
ajde ajrlija Prva liga i da se gledame narednata godina pak vo FILIP VTORI uste po masovno ke dojdeme !
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Деца се другарчињата твои кои ми го тапшаат курот со нивните дегенизми, кога веќе се води дискусија, тогаш треба да се води за ФК Вардар, а не за нивната завист, немоќ и што ли уште не... Мене ме боли тасе за вашиот клуб, па затоа не кењам на вашата тема, тема на кој последен пат сте постирале во времето кога диносаурусите уште шетаа по земјата. Викате дека не патите од комплекси, а едвај чекате некоја ваква вест за да се логирате на форумов и да пишете на овој фан клуб. Каде е твоето другарче олаф кое дури и отвараше теми за Вардар!? Сигурно деновиве грицка нокти од нервоза... Да бе, до пред 5 години имавте по 15-20 000 на стадион, заборавив...
Гледам ме цитираш па ќе одговорам иако првично тоа не ми беше намера!!!
Искрено да ти кажам, сега дури и поголем ќее ми се направи, вака да ве гледам како се радувате на ФРЛЕНА МИЛОСТЕНА КО НА ПЕС!!! и ота од кого??? од еден клуб кој до пред 3-4 години не ни знаевте дека постои... од провинцијалци, како шо вие скУпјаните сакате да кажите!!!
а уште повеќе ќеф ми прави фактот дека вие, ЗА РАЗЛИКА ОД ПОБЕДА, КОЈА БЕШЕ ПРИМОРАНА, САМИ СИ ГО СМЕНИВТЕ ИМЕТО, а со тоа и исотријата и ги погазивте сите оние кои претходно го носеле дресот на вардар. вардар, како и победа, повеќе не постојат, само разликата е таа што кога на ПРАВАТА победа, не победа ј. ќе и заврши суспензијата за 6-7 години, таа повторно ќе биде истата и ќе се врати во 1 лига и ќе можи да игра и во европа ПОД ПРАВОТО име и со оригиналната традиција. А ВАРДАР??? вардар со овој потег изгуби се, име традиција, историја... и никогаш нема да ја врати назад!!! вие сега навивате за миравци, не за вардар!!! цела лига и публика ќе ве доживува како миравци, не вардар, во историјата ќе ви биде запишано дека сте се фузирале со тим И ТО НЕ ОД СКОПЈЕ, туку од пи.ку си материн таму некаде... ако тоа не е дефинитивен начин за некој клуб да се уништи, тогаш не знам шо е!!!
побобро ќе ви беше една година да си изигравте во втора лига и да го зачувате и то МАЛКУ достоинсто (ако знајш шо е тоа) шо ви остана, него да си го продајте името и клубот!!!
позз

пс. ова не е провокација, туку е одговор на тоа што бев прозван да го дадам моето мислење!!!
 
Член од
17 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
34
Кога не знаете што значи зборот фузија не се бунете!!! Да ви објаснам по убаво,оваа додавка ке биде само за оваа сезона а од следната пак сме си стариот Вардар а историјта се разбира дека ке остане! Кој сака нека се буни,јас од наредна сезона сакам силен Вардар бидејки 7 години си играа курот со нас и не газеше кој стигне!
Сигурен си дека е само за наредната сезона, или му веруваш на тој што те лажеше? :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.224
Поени од реакции
4.132
Сигурен си дека е само за наредната сезона, или му веруваш на тој што те лажеше? :)
Абе вака така пак испадна по мое бидејки остануваме прва лига,сега вие би требало да ги повлечете сите ''добри'' зборови кон мене!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Абе вака така пак испадна по мое бидејки остануваме прва лига,сега вие би требало да ги повлечете сите ''добри'' зборови кон мене!
Ти одговорно ЗАМАРАШЕ и ги правеше БУДАЛИ сите што ти викаа дека не е сигурно а ти се распуцаваше на сите страни со твоите '' СИГУРНИ ИЗВОРИ'' дека сигурно ќе се проширела лигата !!! Е па Кире братче стварно твојот Вардар остана во лига ама спротивно од твоите тврдења и ''сигурните извори'' молејќи го Миравци врз кој секојдневно се вршело притисок од сите страни за да се откажат од настап со 1 Лига !!! ИЗВИНИ КИРЕ БРАТЧЕ ВО ПРАВО БЕШЕ, ЈАС ГИ ПОВЛЕКУВАМ ЛОШИТЕ ЗБОРОВИ :D ццц ...!!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ти одговорно ЗАМАРАШЕ и ги правеше БУДАЛИ сите што ти викаа дека не е сигурно а ти се распуцаваше на сите страни со твоите '' СИГУРНИ ИЗВОРИ'' дека сигурно ќе се проширела лигата !!! Е па Кире братче стварно твојот Вардар остана во лига ама спротивно од твоите тврдења и ''сигурните извори'' молејќи го Миравци врз кој секојдневно се вршело притисок од сите страни за да се откажат од настап со 1 Лига !!! ИЗВИНИ КИРЕ БРАТЧЕ ВО ПРАВО БЕШЕ, ЈАС ГИ ПОВЛЕКУВАМ ЛОШИТЕ ЗБОРОВИ :D ццц ...!!!
Кој го терал тој на Миравци да прифаќа фузија?Му правеле притисок,а ко божем да не не го спасија од трошокот за играње прва лига.Така е тоа ефтино играње во прва лига.Ефтино е,само ако сакаш одма да испаднеш.Сега вака жртвичка ќе си изигра,ќе добие нешто компензација,а не мора да фрска доста пари за играње во прва лига.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.706
Не им враќајте бе, нека цркнат од мака...
Сите се стручњаци кога станува збор за вардар, а за нивните клубови ни А ни Б немаат да кажат...
На крај краева од лето сите ќе ги видиме на Градски како најстари и најверни фанови на Вардар, а сега можат колку сакаат да јадат бурек на темава...
На крај краева наша работа си е што се случува во Вардар...
 
П

Паспарту

Гостин
Гледам ме цитираш па ќе одговорам иако првично тоа не ми беше намера!!!
Искрено да ти кажам, сега дури и поголем ќее ми се направи, вака да ве гледам како се радувате на ФРЛЕНА МИЛОСТЕНА КО НА ПЕС!!! и ота од кого??? од еден клуб кој до пред 3-4 години не ни знаевте дека постои... од провинцијалци, како шо вие скУпјаните сакате да кажите!!!
а уште повеќе ќеф ми прави фактот дека вие, ЗА РАЗЛИКА ОД ПОБЕДА, КОЈА БЕШЕ ПРИМОРАНА, САМИ СИ ГО СМЕНИВТЕ ИМЕТО, а со тоа и исотријата и ги погазивте сите оние кои претходно го носеле дресот на вардар. вардар, како и победа, повеќе не постојат, само разликата е таа што кога на ПРАВАТА победа, не победа ј. ќе и заврши суспензијата за 6-7 години, таа повторно ќе биде истата и ќе се врати во 1 лига и ќе можи да игра и во европа ПОД ПРАВОТО име и со оригиналната традиција. А ВАРДАР??? вардар со овој потег изгуби се, име традиција, историја... и никогаш нема да ја врати назад!!! вие сега навивате за миравци, не за вардар!!! цела лига и публика ќе ве доживува како миравци, не вардар, во историјата ќе ви биде запишано дека сте се фузирале со тим И ТО НЕ ОД СКОПЈЕ, туку од пи.ку си материн таму некаде... ако тоа не е дефинитивен начин за некој клуб да се уништи, тогаш не знам шо е!!!
побобро ќе ви беше една година да си изигравте во втора лига и да го зачувате и то МАЛКУ достоинсто (ако знајш шо е тоа) шо ви остана, него да си го продајте името и клубот!!!
позз

пс. ова не е провокација, туку е одговор на тоа што бев прозван да го дадам моето мислење!!!
МајмунчиНа, се ви смета што е поврзано со Вардар, затоа само едно ќе ви кажам: ЦИЦАЈТЕ ГО! Каква историја изгубил Вардар и традиција бе? Јас сум против додавање на име, ама ти пошто појма си немаш од животот можеш до сабајле да ни го шлапкаш со вакви глупи коментари... Ти мисли си дека Вардар е Миравци, а јас може да си мислам дека ти имаш барем 2 грама мозок... Победа како најголем срам во нашиот фудбал изгуби се, а после тие 6-7-8 години истата таа Победа ќе го направи она што го направи Вардар сега (ќе се фузира со Победа 2011). Вие најдовте за достоинство да зборите!? Не ме терај слики и постови да барам, вие како навивачи сте најголемите фекалии во оваа држава. Кога подобро ќе размислам, вие не сте ни навивачи! Вас ве боли тоа што Вардар не може така лесно како Победа да летне од лигава, ве боли она што копитото мајмунско Хари прави се за Вардар да остане во лигава, признај дека повеќе се влажните на слаб Вардар отколку на јака Победа? Со вакви глупи (читај прилепски) финти слободно може да лажеш некој од тие прилепските мајтапчии...

На крај, да не беше Вардар, вашиот клуб сеуште ќе постоеше...

ПРИЛЕП - ВЕЧНА ПРЕСТОЛНИНА НА ФФМ, ПОБЕДА ВО НУЖНИК!

п.с. Направете си тема за Миравци, па вие најнунчиња и лавоvи можете слободно таму да им го тапшате зашто они прифатиле фузија, а нас да ни ги забришете лигите од јајцата...
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
ај доста дркавте дека вардар ке игра втора лига сега пукнете малку останува во прва лига
снајди се па живеј
 

Kajgana Shop

На врв Bottom