Фан Клуб: Вардар

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
МајмунчиНа, се ви смета што е поврзано со Вардар, затоа само едно ќе ви кажам: ЦИЦАЈТЕ ГО! Каква историја изгубил Вардар и традиција бе? Јас сум против додавање на име, ама ти пошто појма си немаш од животот можеш до сабајле да ни го шлапкаш со вакви глупи коментари... Ти мисли си дека Вардар е Миравци, а јас може да си мислам дека ти имаш барем 2 грама мозок... Победа како најголем срам во нашиот фудбал изгуби се, а после тие 6-7-8 години истата таа Победа ќе го направи она што го направи Вардар сега (ќе се фузира со Победа 2011). Вие најдовте за достоинство да зборите!? Не ме терај слики и постови да барам, вие како навивачи сте најголемите фекалии во оваа држава. Кога подобро ќе размислам, вие не сте ни навивачи! Вас ве боли тоа што Вардар не може така лесно како Победа да летне од лигава, ве боли она што копитото мајмунско Хари прави се за Вардар да остане во лигава, признај дека повеќе се влажните на слаб Вардар отколку на јака Победа? Со вакви глупи (читај прилепски) финти слободно може да лажеш некој од тие прилепските мајтапчии...

На крај, да не беше Вардар, вашиот клуб сеуште ќе постоеше...

ПРИЛЕП - ВЕЧНА ПРЕСТОЛНИНА НА ФФМ, ПОБЕДА ВО НУЖНИК!

п.с. Направете си тема за Миравци, па вие најнунчиња и лавоvи можете слободно таму да им го тапшате зашто они прифатиле фузија, а нас да ни ги забришете лигите од јајцата...
ова ти е класично сељачко размислување. за другите кажувате дека се простаци и неписмени (за провинцијалците мислам), а барем ти во случајов испаѓаш најголем простак на форумов!!! барем за ова болдираново ти велам.
прво и прво, ти одговорив оти бев прозван, второ, каде виде јас да те навредам во мојот пост, кој патем беше и мое мислење,а? МОЕТО МИСЛЕЊЕ Е МОЕ ПРАВО И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МИ ГО ОДЗЕМЕ, а посебно не некој кој претходно ме прозвал да одговорам!!!
вие скопјаните, со чест на исклучоци, одма кога немате начин како да вратите на некој пост кој не ви одговрара почнувате со провокации и навреди и демек испаќате НАЈБОЉИ У СВЕТ, а уствари не знајте ни македонски ко што треба да зборувате!!!
и самиот си свесен дека ова што го направи вардар се коси со сите правила и прописи и дефинитивно го уништи мак-фудбалот, амна мораш да си го браниш твојот сакан и никогаш непрежален клуб, сега попознат и како вардар од источјна македонија, не од скУпје!!! ако со тоа што навредуваш некого ти олеснува на срцето, нема проблем, тогаш застани пред огледало и кажи си се шо имаш!!!
ПОЗЗ ОД ПРИЛЕП, ЕДИНСТВЕНАТА ПРЕОСТАНАТА ФУДБАЛСКА ПРЕСТОЛНИНА ВО МАКЕДОНИЈА!!! оти вардар од скУпје се прекрсти во с. миравци или како и да е и абдицира од скопје!!!
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Wikipedia,очигледно некој си игра курот со Вардар

Supporters

FK Vardar 2011 supporters are known as VMROVCI and they were founded in 2011.

On 23 June Vardar has new name "VARDAR-2011"
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
1) Убаво ќе биде некој играч од Миравци да зема Вардар 1947.
2) Што ако Миравци 1952 влезе пак во прва лига?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.491
Поени од реакции
69.044
1) Убаво ќе биде некој играч од Миравци да зема Вардар 1947.
2) Што ако Миравци 1952 влезе пак во прва лига?
1) Убаво ќе биде, ама воглавно ќе одат во обратна насока
2)Ич кур не ме боли
3)Провоцираш мали, губи се одовде :D
--- надополнето: Jun 24, 2011 4:42 PM ---
вие скопјаните, со чест на исклучоци, одма кога немате начин како да вратите на некој пост кој не ви одговрара почнувате со провокации и навреди и демек испаќате НАЈБОЉИ У СВЕТ, а уствари не знајте ни македонски ко што треба да зборувате!!!
и самиот си свесен дека ова што го направи вардар се коси со сите правила и прописи и дефинитивно го уништи мак-фудбалот, амна мораш да си го браниш твојот сакан и никогаш непрежален клуб, сега попознат и како вардар од источјна македонија, не од скУпје!!! ако со тоа што навредуваш некого ти олеснува на срцето, нема проблем, тогаш застани пред огледало и кажи си се шо имаш!!!
ПОЗЗ ОД ПРИЛЕП, ЕДИНСТВЕНАТА ПРЕОСТАНАТА ФУДБАЛСКА ПРЕСТОЛНИНА ВО МАКЕДОНИЈА!!! оти вардар од скУпје се прекрсти во с. миравци или како и да е и абдицира од скопје!!!
Ајде кажи кои правила ги покосивме?
Второ, одговори ми како вие место од четврта лига почнавте од трета?
Трето, уште си горд што Хари го закопа Македонскиот фудбал?
Чеврто, момак Победа е тимот кој ја посрамоти Македонија во светот.
Петто, слободен си:D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.343
Поени од реакции
27.932
Денешниот фудбалски клуб Вардар е формиран во 1947 година кога тогашните скопски фудбалски клубови „Македонија“ и „Победа“ се соедниниле во еден клуб кој го добил името Вардар. Така да гитла !!
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
90
Поени од реакции
70
ова ти е класично сељачко размислување. за другите кажувате дека се простаци и неписмени (за провинцијалците мислам), а барем ти во случајов испаѓаш најголем простак на форумов!!! барем за ова болдираново ти велам.
прво и прво, ти одговорив оти бев прозван, второ, каде виде јас да те навредам во мојот пост, кој патем беше и мое мислење,а? МОЕТО МИСЛЕЊЕ Е МОЕ ПРАВО И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МИ ГО ОДЗЕМЕ, а посебно не некој кој претходно ме прозвал да одговорам!!!
вие скопјаните, со чест на исклучоци, одма кога немате начин како да вратите на некој пост кој не ви одговрара почнувате со провокации и навреди и демек испаќате НАЈБОЉИ У СВЕТ, а уствари не знајте ни македонски ко што треба да зборувате!!!
и самиот си свесен дека ова што го направи вардар се коси со сите правила и прописи и дефинитивно го уништи мак-фудбалот, амна мораш да си го браниш твојот сакан и никогаш непрежален клуб, сега попознат и како вардар од источјна македонија, не од скУпје!!! ако со тоа што навредуваш некого ти олеснува на срцето, нема проблем, тогаш застани пред огледало и кажи си се шо имаш!!!
ПОЗЗ ОД ПРИЛЕП, ЕДИНСТВЕНАТА ПРЕОСТАНАТА ФУДБАЛСКА ПРЕСТОЛНИНА ВО МАКЕДОНИЈА!!! оти вардар од скУпје се прекрсти во с. миравци или како и да е и абдицира од скопје!!!
Ти преостанува само да пушиш :)
 
П

Паспарту

Гостин
ова ти е класично сељачко размислување. за другите кажувате дека се простаци и неписмени (за провинцијалците мислам), а барем ти во случајов испаѓаш најголем простак на форумов!!! барем за ова болдираново ти велам.
прво и прво, ти одговорив оти бев прозван, второ, каде виде јас да те навредам во мојот пост, кој патем беше и мое мислење,а? МОЕТО МИСЛЕЊЕ Е МОЕ ПРАВО И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МИ ГО ОДЗЕМЕ, а посебно не некој кој претходно ме прозвал да одговорам!!!
вие скопјаните, со чест на исклучоци, одма кога немате начин како да вратите на некој пост кој не ви одговрара почнувате со провокации и навреди и демек испаќате НАЈБОЉИ У СВЕТ, а уствари не знајте ни македонски ко што треба да зборувате!!!
и самиот си свесен дека ова што го направи вардар се коси со сите правила и прописи и дефинитивно го уништи мак-фудбалот, амна мораш да си го браниш твојот сакан и никогаш непрежален клуб, сега попознат и како вардар од источјна македонија, не од скУпје!!! ако со тоа што навредуваш некого ти олеснува на срцето, нема проблем, тогаш застани пред огледало и кажи си се шо имаш!!!
ПОЗЗ ОД ПРИЛЕП, ЕДИНСТВЕНАТА ПРЕОСТАНАТА ФУДБАЛСКА ПРЕСТОЛНИНА ВО МАКЕДОНИЈА!!! оти вардар од скУпје се прекрсти во с. миравци или како и да е и абдицира од скопје!!!
Јас кон човек се однесувам човечки, кон мајмун - мајмунски, а кон сељак - сељачки! Значи, да беше ти човек, сигурно и нивото на зборување ќе ми беше повисоко...

Што не ми одговара во постот, тоа што ти ја шлапнав цела вистина во фаца!? Не сум јас тој што отвара теми за Победа, Македонија, Тиквеш, на к*р да рипнеш и други клубови за да си го полнам егото, погледни какви луѓе ги отвараат истите тие теми и од каде се тие. Мене, како што веќе кажав, ме боли ташак за тие клубови, а последно нешто што би ми дошло на памет е да се влажнам на нив. Вардар колку и да е слаб, секогаш е едно скалило над другите, Вардар и мртов е пожив од сите останати македонски клубови заедно! Гледам кењате на темата 'Вардар останува во прва лига' дека Вардар бил просечен клуб во Југославија. Тоа е сосема точно, но погоди што е уште поточно? И таков просечен бил она што во моментов е Барселона за Треска Шишево.

Ете одговори ми, зашто не отворивте тема со наслов 'Миравци останува во втора лига' или 'Миравци се фузира со Вардар' ? Знаеш позади кој збор се крие вашиот страв во овие две прашања? - ВАРДАР! Тоа вас највеќе ве боли, вас не ве боли ташачето за фузијата, ама ве боли СРЦЕТО затоа што Вардар е дел од неа и поради неа остана во прва лига.

- Прво беше дека Вардар го наместил натпреварот со Новаци во купот.

- Потоа наместен натпревар против Ренова.

- Следува наместен прв натпревар против Тиквеш, се со цел Вардар преку купот да игра во Европа.

- После "одличната" ваша прогноза на сите дотогашни случувања во Вардар и неговите "наместени" натпревари, Вардар е елиминиран од Тиквеш, но некои земунци и сезнајковци тоа го окарактеризираа како 'му требаа на Брацо пари па затоа им пушти на Тиквеш'.

- Лигата ќе се проширува! Наводно поради големите фудбалски имиња како Вардар и Пелистер. Јадење гомна тука на големо, ама ретко кој битолчанец збореше, тие се јавија дури после фузијата на Вардар, бидејќи нели секогаш кајсијата на комшијата е поубава и со поубав род.

- После толку натегања и крајно "успешни" прогнозирања, дојде работата до фузијата, збор кој 90% од пилиштарциве кои навиваат за Интер, Барса, Реал и слични на нив клубови, појма немаат што значи. Дојдовме до моментот, НЕ Е ПРОБЛЕМ МИРАВЦИ ШТО СЕ ФУЗИРА, ГАЗДАТА НА МИРАВЦИ ШТО ЛАПА ПАРИ ОД ФУЗИЈАТА, ПРОБЛЕМ Е ЗАШТО ВАРДАР СЕ ФУЗИРА!?

- Да не беше фузијата, вие ќе најдевте нешто друго за да се фатите и да ни го дрвите тука, дали тоа ќе беше спонзорот, стадионот или тревата не е воопшто битно.

- Дојдовме и до додавката, додавка која И МЕНЕ МИ ПРЕЧИ ИАКО ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ЈА СНЕМА МНОГУ БРЗО! Се фалите по темиве дека сите ќе ни се смеат, ќе викаат Миравци 2011 итн. Знаеш ли бе другарче мое кој ќе го вика тоа!? - Никој! Сите с(т)е пи*иња и тоа ќе останете. Да имаше барем 1% патриоти во оваа земја од овие што закачуваат лавови, сонца, војсководци на слики и потписи по форумиве, државава ќе цветаше! Ама проблемот е што сите се вошкари, па многу е полесно да го искажат тоа на форумов со еден пост, отколку да направат нешто во стварноста... Ете затоа нема кој да се смее на додавката на Вардар.
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
Не им пишувај више ќе почнат да плачат :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
легално - нелегално сите ги нервира фактот дека нема ништо спортско во фузирањето за останок во лигата.....фактот дека Вардар испаднал и тоа спортски и регуларно од Првата Лига ќе остане запаметен засекогаш и покрај СЕ.....сите зборуваме за сегашноста и има доста препукувања,но никој не даде јасен план и проект за иднината на Вардар - СЕ се сведува на враќање во Првата Лига ,а покрај најавувањето на нов играчки кадар и дрн дрн јариња,Вардар може и наредната сезона да купува место во Првата Лига......
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
1) Убаво ќе биде, ама воглавно ќе одат во обратна насока
2)Ич кур не ме боли
3)Провоцираш мали, губи се одовде :D
--- надополнето: Jun 24, 2011 4:42 PM ---
Провоцирам? Како провоцирам бре?
Мали?
Ти провоцираш сега што правиме?

Па очигледно од олоши како тебе неможе да пркне Вардар, всушност не се разликуваш ама баш во ништо со тие што моментално управуваат со Вардар и што го доведоа до ова. Кога ќе ги нема тие како тебе и Вардар и Комити ќе бидат тоа што треба.
 
П

Паспарту

Гостин
ти копиле немаш никаков критериум на пшонашање, така да... а и ептен глуп си бил, а јас пак си мислам дека можам еден дијалог со тебе да развијам ама со сељак изгледа тоа не може!!!
ПАК ЌЕ ТЕ ПРАШАМ, КАЈ ВИДЕ ЈАС ДА СЕ ОДНЕСУВАМ НЕКУЛТУРАНО И ДА НАВРЕДУВАМ???
НИКАДЕ!!! ете ти го одговорот!!! ама пошто немаш како да ми вратиш и ова сето шо си лаел овде е празна воденица без никаков ефект, а то ти и сам си знајш, е тогаш ти останува единственото нешто за кое те бидува, а то е провокација!!!
најинтересно за мене е то шо ти уште кењаш дека вардар имал име, традиција, бил бренд и бла бла бла бла, ама и сам знајш дека сето то е само твоја пуста желба!!! вардар имиџот го загуби во последниве 5-6 години кога секој кој стаса го изеба, го украде и го ИСПАДНА во 2 лига, така да, дојде до ниво да моли некоја си таму екипа за која пола македонија не знае дека постои да го спасува тн. бренд:ROFLMAO:... па уште и ми кажуваш дека вардар бил ова она!!! леле леле!!!
за останатион дел од Македонија вардар е чиста НУЛА, како шо можиш и сам да видиш, а најубото е тоа шо и пола скопје е против фузијата на вардар и го доживува како најмизерното нешто во моментов!!! така да... освен за една група на момчиња и по некоо девојче, попознати како комити или то шо остана од нив, за останатиот дел од државата, вардар е МИРАВЦИ, а то ќе си го осетите во новото првенство...
Човече дебилен, ти си мерка за глупост на форумов! Ти си чист пример дека човекот потекнува од прилепчанец... Копиле ќе кажуваш на тие твоите сограѓани, на твоето сестриче кое скока на пола скопски курови, на твојата мајка која родила ваков деген како тебе, а не на мене!

Како може да е моја пуста желба фактот што ВАРДАР имал име и традиција? Традиција е историја, нешто што поминало и се случило, не може тоа да биде пуста желба, ама бидејќи ти си глуп, тоа не можеш да го сфатиш! Вардар е нула во моментов, а на сите ви се тресат нозете од него, сите ве боли срцето за него, ќе дојде ден кога сите ќе испоцркате за него... Затоа мајмунче глупо, слободно пуши го, исто како што му го пушеше на Хари!
--- надополнето: Jun 25, 2011 8:53 AM ---
легално - нелегално сите ги нервира фактот дека нема ништо спортско во фузирањето за останок во лигата.....фактот дека Вардар испаднал и тоа спортски и регуларно од Првата Лига ќе остане запаметен засекогаш и покрај СЕ.....сите зборуваме за сегашноста и има доста препукувања,но никој не даде јасен план и проект за иднината на Вардар - СЕ се сведува на враќање во Првата Лига ,а покрај најавувањето на нов играчки кадар и дрн дрн јариња,Вардар може и наредната сезона да купува место во Првата Лига......
Кои се тие сите друже? Битолчани, кавадарчани, прилепчани... ? Што е тоа што не е спортско во фузијата на два спортски клуба? Имаш низ светот милион примери за тоа... Зашто сите Вардар не го вадите од уста, а пола "вина" од сето ова е и кај Миравци?

Можеби ќе бара фузирање и наредната година, но што правиме ако тоа го направи Пелистер, Победа или некој друг клуб? Најверојатно тогаш тоа ќе биде сосема нормална работа...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.491
Поени од реакции
69.044
Провоцирам? Како провоцирам бре?
Мали?
Ти провоцираш сега што правиме?

Па очигледно од олоши како тебе неможе да пркне Вардар, всушност не се разликуваш ама баш во ништо со тие што моментално управуваат со Вардар и што го доведоа до ова. Кога ќе ги нема тие како тебе и Вардар и Комити ќе бидат тоа што треба.
Провоцираш со тоа што се правиш паметен на темава.
Божем наивни сме ние, па со глупави прашања ќе не побоцкаш малку.

Што правиме ако Миравци 1952 се врати во прва лига?
Кажи ми што има допирна точка ова со темава?

Токму така од олоши како мене неможе да пркне Вардар. Вардар ќе пркне од сите кои што на стадион не стапнале на стадион, а се чукаат во гради дека се Вардарци, а се активираат (воглавно на интернет) само кога нешто се размрсдува на Вардар, а преку година повторно си се враќаат на своите Ѕвезда, Партизан, Интер, Ман Јунајтед, челзи итн...
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Вардар стартува со подготовките за новата сезона


Денеска од 17:30 часот, на "Филип Втори", новиот Вардар треба да одржи првичен состанок со фудбалерите од досегашниот состав, како и со дел од новите засилувања за клубот. Покрај ова се најавува и прецизирање на останатите имиња во стручниот штаб, како и носителите на функциите во спортските структури на тимот. Според најавите новиот вардаров тим летните подготовки пред новата сезона ќе ги одработи на Златибор, каде е планирано одигрување и на четири до пет пријателски натпревари.

извор: Макфудбал
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
1) Убаво ќе биде, ама воглавно ќе одат во обратна насока
2)Ич кур не ме боли
3)Провоцираш мали, губи се одовде :D
--- надополнето: Jun 24, 2011 4:42 PM ---

Ајде кажи кои правила ги покосивме?
Второ, одговори ми како вие место од четврта лига почнавте од трета?
Трето, уште си горд што Хари го закопа Македонскиот фудбал?
Чеврто, момак Победа е тимот кој ја посрамоти Македонија во светот.
Петто, слободен си:D
Му го учука брат и тоа немиен,па Победа беше таа што го усрами Македонскиот фудбал,остај ги нека серат колку сакаат Прилепчаниве,(мислам провинцијалците) зборат за Скопје све и свашта,ама како беше она врти сучи во СКОПЈЕ факултет мора да се учи... тоа е тоа ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.491
Поени од реакции
69.044
Ајде денеска трга возот.
Во 17 и 30 е првиот тренинг.
Ајде ајде ајде Вардаре, Вардаре, Вардарееееееееееееееееееееее:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom