Фан Клуб: Вардар

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Вардар
Нема потреба од нешто дополнително.

Како долгогодишен фан на Вардар, еве една тема за сите актуелности поврзани со клубот

 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Како најнова вест, која сеуште не можам никаде да си ја потврдам е назначувањето на Дарко Панчев за нов директор на Вардар. Со тоа најверојатно Вујчиќ го преземал пакетот акции од Борче Ристевски

Се надевам дека годинава малку ќе е средат работите. Па од другата година Вардар да заличи на европски клуб. Не можам да го гледам веќе ваков...

Ајде Дарко! Само да му дадат слобода...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Дарко у Вардар!!!

фала богу, нешто асално да се случи у Вардар

ова е добра прилика Дарко да се покаже, за следен чекор да му биде претседател на ФФМ
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Сигурна е информацијава или?

Следно - Дарко претседател на ФФМ! :D :shock:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
ВАРДАР --> Во Срце Те Носам ! ! !

~ Комити Запад 1987 ~
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Acid напиша:
Сигурна е информацијава или?

Следно - Дарко претседател на ФФМ! :D :shock:
Не е сеуште потврдена
Барам, не можам да најдам. Веројатно утре ќе биде обелоденето. Прифатено е од обете страни.. така да уште да се договорат, ако веќе денес се немаат договорено

Ќе се опраи работата. Можеби ќе се врати Ќириќ, Христов Гоце, Влатко Гошев, Тупанот, Брага се врати... супер ќе биде!

Сега за сега враќањето на фудбалерите се шпекулации
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Брага го гледав против Рапид, играше стварно екстра
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Мислам дека темава треба да се активара малку повеќе, поготово сега кога се случија коренити промени во Вардар али, за тоа утре сега ќе одам да спијам !:ne_zboram .
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Во Вардар после големите превирања почна да се одмотува клопчето но да видиме и да почекаме и ај со среќа па и ТИТУЛА

ЛОЈАЛ ФАНС!
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Acid напиша:
Сигурна е информацијава или?

Следно - Дарко претседател на ФФМ! :D :shock:
Незнам од каде е информацијава ама прв пат сега слушам за ова. Иначе, Дарко Панчев само пред неколку месеци пред почетокот на сезонава го купи третолигашот Локомотива, така што незнам каква ќе биде работата...дали ги баталил Локомотива или...? (пошто баш најавуваше дека од Локомотива за неколку години ќе направи шампионски тим).
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
у весник пишуваше дека Христов ке игра за вардар до лето и после у пензија ке иде за да работи за репрезентацијата
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не го личи Вардар со сето тоа што му се случува.Бидејки сум во фудбалот,навивач на Беласица,вработен таму,ги знам работите во мак-фудбалот и ги пратам.Сепак Вардар е најголем македонски клуб.Белки ке му тргне на арно.Македонскиот фудбал не го личи без силен Вардар.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.373
Поени од реакции
536
Се додека во Вардар има разни ”фудбалски” работници чија цел им е да си ги наполнат џебовите а не да работат за доброто на клубот, дотогаш нема да му тргне на Вардар!!!Мислам дека , за Македонски услови барем , не се пресудни толку парите колку што е пресудна организацијата во клубот и луѓето што се во него ... Да го земеме на пример Работнички . Откако дојде Трифун работата им тргна и еве за неколку години со правилна работа догураа и до титулата!!! А сигурен сум дека во Вардар се вртат поголеми пари отколку во Работнички,само што не се знае кај одат тие ...
Преку глава ми е од препукувањата во овој клуб , од докажувањањта кој е поголем газда а кој не!!! Дајте бе ”газди” освестете се веќе еднаш,Вардар не постои заради вас , туку вие како пијавици сте се закачиле за него и само цицате цицате...
И се додека се овакави луѓе во него , не знам и Мурињо да дојде џабе ќе биде, а не па за Панчев да збориме!!!Човекот го изиграа кога беа изборите за претседател на ФФМ, Харалампие си се намести и сега фудбалов ни цвета:pov:Така да , не верувам дека се додека се таквите луѓе во Вардар а и во Македонскиот фудбал , луѓето како Панчев , Најдовски и други ,нема да припарат во него , бидејќи не сакаат да бидат нечии маскоти и да бидат жртви на некои си искомплексирани будали(профитери,перачи на пари)...
И се дотогаш сцените како што се на сликава ќе бидат минато

 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
zEk0 напиша:
Незнам од каде е информацијава ама прв пат сега слушам за ова. Иначе, Дарко Панчев само пред неколку месеци пред почетокот на сезонава го купи третолигашот Локомотива, така што незнам каква ќе биде работата...дали ги баталил Локомотива или...? (пошто баш најавуваше дека од Локомотива за неколку години ќе направи шампионски тим).
Стара е информацијава , имаше некои комбинации ама мислам дека ништо не испадна :( .
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
So VERA vo BOG za VARDAR do GROB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom