НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.824
Поени од реакции
10.730
Баш така, од Леброн и со 50% перформанси знаеш што да очекуваш - стабилна игра и добар плејмејкинг. Муабетот е - не мора да ги решава утакмиците за да влијае позитивно на играта.

АД е супер, ама е многу нежен со здравјето. Мора да го чуваат во регуларна сезона, па и во првите пар серии во плејоф... И баш тука Вестбрук би требало да брилјира. Во подоцнежните фази од плејофот очекувам повеќе да игра во втора постава... Мислам ако се согласи да биде тимски играч, ако биде примадона ништо не правиме. Само во оваа фаза на кариерата ваљда му дошол умот (а знам, ова го кажав и за Драмонд па не испадна така).
АД кога игра добро, Лејкерс победуваат.

Во пракса јас не ги играл долги минути заедно Леброн и Вестбрук, ама ќе видиме.
На Лејкерс очајно им требаат пар шутери. Со гужви под кош и оставање слободни играчи на 3-ка кои не можат да погодат кош - ништо не правиме.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.454
Поени од реакции
7.263
А со Бредли Бил шО праЈме? Тортура му праат на дечкото.. треба да дели баскет со манекенов Кузма офф леле.. му ебам тоа фризурите.
Оној па Херел - Кенет Фарид 2.0 само хајп со куцањана други сегменти јок нејке да чуе братот. Читање пик н рол у одбрана шо е тоа?? У напад ограничен исто, уште па се чуди зашо не играше плејофот.
КЦП меххх онака шо да кажам ништо посебно, дур беше у Детроит првите сезони стварно очекував ќе испадне нешо од него јоккк, 3 and D играч од Али експрес ебате.
Углавном ништо не губи Лејкерс да бидеме реални, поголем L ми е за Визардс нишо не добија буквално.
FREE BRADLEY BEAL
FREE BRADLEY BEAL
FREE BRADLEY BEAL
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.824
Поени од реакции
10.730
ДД самиот кажа дека во моментов не му е до пари, туку сака титула и дека сака да игра во Лејкерс... Е сега дали би играл за ~6мил MLE, тоа е прашањето (на кое ќе добиеме одговор во следниве неколку недели).
Автоматски споено мислење:

FREE BRADLEY BEAL
FREE BRADLEY BEAL
FREE BRADLEY BEAL
Ајде, мислам дека може да договориме размена за сајн&трејд со Денис Шродер и некој пик. :D
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.873
Da osvois prsten so najgolemiot cancer vo moderna istorija westbrook e iskreno naucna fantastika duri i za lebron
ne znam koj vi e, so hejtot na Russ.

dali LAL kje osvojuva so nego e edna rabota, a deka Russ e problem nekade malo morgen.

pomina pogolem del od karierata vo Oklahoma, kade ima kade kade pogolem rejting i respelt od KD.
vo Hjuston imase dobra sezona i napravi dosta za timot.
vo Vasington, gi voskresna SAM, tim koj nemase ni karakter ni odbrana ni nekoja zelba za pobeda, gi odnese vo plejof.

ni baral trejd, ni smara kako golem del od "zvezdite". pridonesuva za sekoj tim kaj so bil.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.043
Поени од реакции
88.612
Мајката да им ја ебам на сите до еден во управа, најголемиот кансор го донесоа во тим.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.812
ДД самиот кажа дека во моментов не му е до пари, туку сака титула и дека сака да игра во Лејкерс... Е сега дали би играл за ~6мил MLE, тоа е прашањето (на кое ќе добиеме одговор во следниве неколку недели).
Автоматски споено мислење:


Ајде, мислам дека може да договориме размена за сајн&трејд со Денис Шродер и некој пик. :D
31 година има ДД, нема шанси сега да прифати таков договор, сеуште е млад. Можи слободно сега да си изигра било каде 3 сезони по 15-20 милиони па потоа да брка титула со МЛЕ.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.414
Поени од реакции
9.745
31 година има ДД, нема шанси сега да прифати таков договор, сеуште е млад. Можи слободно сега да си изигра било каде 3 сезони по 15-20 милиони па потоа да брка титула со МЛЕ.
Pa nema da umri 1 god od glad ako prifati vet min.. posle mozi da prodolzi kaj saka kako SHAMPION.. mora da se iskoristi lebron duri e vo ligata..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.824
Поени од реакции
10.730
31 година има ДД, нема шанси сега да прифати таков договор, сеуште е млад. Можи слободно сега да си изигра било каде 3 сезони по 15-20 милиони па потоа да брка титула со МЛЕ.
Логиката вели дека си во право... Ама ДД самиот го кажа тоа што го кажа, ако не веруваш послушај го интервјуто па ќе видиш/слушнеш и самиот.


ne znam koj vi e, so hejtot na Russ.

dali LAL kje osvojuva so nego e edna rabota, a deka Russ e problem nekade malo morgen.

pomina pogolem del od karierata vo Oklahoma, kade ima kade kade pogolem rejting i respelt od KD.
vo Hjuston imase dobra sezona i napravi dosta za timot.
vo Vasington, gi voskresna SAM, tim koj nemase ni karakter ni odbrana ni nekoja zelba za pobeda, gi odnese vo plejof.

ni baral trejd, ni smara kako golem del od "zvezdite". pridonesuva za sekoj tim kaj so bil.
Како и секој друг, и Вестбрук има добри и лоши про и контра, страни.

Контра:
- слаб шут, не само за 3 туку и мидрејнџ а последниве пар сезони почна и слободни фрлања да промашува полошо од Шек на времето
- спие во одбрана, слабо се движи окулу блокови
- многу се коцка во одбрана, прави глупи обиди за крадење топка кога тоа е очигледно глуп потез
- кога не му судат фаули прави глупи контрафаули, премногу се жали на судиите
- ментално слаб и релативно глуп, секој може да го испровоцира да направи глупост
- итн

Про:
- кога е мотивиран игра и одбрана добро, можеби не одлично но навистина добро, и овој плејоф видовме флешови од добра одбрана врз Бруклин
- не е вистина дека не може да се согласува со соиграчите, најпосле Дурант МВП зема додека играше со Вестбрук, а добар беше и во ОКЦ/Хјустон
- во добро поставена дефанзивна шема (а Лејкерс тоа барем го имаат, ако не друго) тимот може добро да ги покрива дефанзивните слабости на Рас
- кога игра како што треба, дава се од себе... кога е мотивиран дава 100%


Вестбрук се на се е одличен играч, ако се искористи правилно и ако не мора да го носи целиот тим на рамената. Супер вредност за возврат за Кузма/КЦП (и Харел кој не ни мислев дека ќе се согласи на втората година).
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.554
Поени од реакции
18.213
Броди е супер играч, Лејкерс вил би џст фајн.
Глеам Милвоки титула со све шутери у тимот освои:icon_lol:

Башка Леброн ќе си одмори појќе сезонава, барем нема топката да е у него нон стоп.

Не разбирам како може да сте незадоволни кога тимов ви иде од Шрудер на Броди.
Дејм реално беше не реално сценарио.
За Бил Вашингтон бара 16пика од прва рунда, вселенска прашина сто грама, кило црна материја, два рога од еднорог и муда од киклоп.

Не ми се веруе дека некој повише би го сакале Бади Хилд у тим
 

Kajgana Shop

На врв Bottom