НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.812
Поени од реакции
10.717
Како што напишав во темата за Лејкерс... Бади Хилд би бил супер за Лејкерс а Вестбрук - па не баш. Ама ако Сакраменто се курчат и претеруваат со барањата и ако трејдот Со Вашингтон е за КЦП/Кузма/Харел И БЕЗ 22-РИОТ ПИК, епа тогаш ОК, ќе му посакаме добредојде на Вестбрук. :)


Јас навијам за Бади Хилд, и евентуално ако може некој сајн&трејд Шродер за Лоури... Дерозан ако сака да дојде за трејд ексепшн парите, тоа би било лудница (и прилично нереално). Како и да е, утре гарант ќе не дочекаат некои луди вести со трејдови (не само за Лејкерс), драфтови, и изненадувања... Само фак ит, кој сака нека прати драфт (и трејдови) а јас си легнувам да спијам. :sleep:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.523
Поени од реакции
18.074
Кејд Канингхем :cool:
Доџитете сад :icon_lol:

Бтв Детроит го трејдаше Пламли у Шарлот. Дали се чисти кап спејс за некој трејд вечер :vozbud:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.129
Поени од реакции
3.685
добро не ми е јасно едно зашо само шпекулации читам по твитер за it's dame time(Лилард) лејкерс ќе оди, сега и за Вестбрук и на крај пак нема ништо да испадне само се хајпа нишо друго, а лејкерси за вестбрук или лилард (по шпекулациите) ќе треба да се опростат од бааги играчи и по некој роунд пик секако ...
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.338
Поени од реакции
9.837
добро не ми е јасно едно зашо само шпекулации читам по твитер за it's dame time(Лилард) лејкерс ќе оди, сега и за Вестбрук и на крај пак нема ништо да испадне само се хајпа нишо друго, а лејкерси за вестбрук или лилард (по шпекулациите) ќе треба да се опростат од бааги играчи и по некој роунд пик секако ...
?
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
677
Поени од реакции
932
добро не ми е јасно едно зашо само шпекулации читам по твитер за it's dame time(Лилард) лејкерс ќе оди, сега и за Вестбрук и на крај пак нема ништо да испадне само се хајпа нишо друго, а лејкерси за вестбрук или лилард (по шпекулациите) ќе треба да се опростат од бааги играчи и по некој роунд пик секако ...
за Вестбрук е официјално веќе трејдот.

Иначе на Орландо ептен добро им се погодија пиковиве според мене.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
485
Поени од реакции
1.341
Ако не доведат добри шутери, пиши пропало. Тим со тројца суперстар играчи каде центарот е најдобар шутер, а останатите двајца циглароши...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.202
Поени од реакции
4.806
Da osvois prsten so najgolemiot cancer vo moderna istorija westbrook e iskreno naucna fantastika duri i za lebron
Ако освои Леброн со Вестбрук тогаш можиме да зборуваме за ГОАТ веќе, ова е еден од најлошите трансфери некогаш направени. Не дека е лош играч но не гледам како би му бил од корист на Леброн, буквално ист играч само без шут. Хорор ќе бидат за гледање во регуларната сезона АД и плус центар и Вестбрук, гушење до максимум.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.812
Поени од реакции
10.717
Ова бил план Б или план Ц за Лејкерс, и реално ако веќе не можеле да најдат шутер тогаш подобро е да го имаш Вестбрук отколку КЦП+Кузма/Харел.

Плус ништо не може да се финализира некаде до 6ти Август (ако не грешам) пошто рукито од 22-риот пик не може да биде трејдан порано (заради Степан правилото). Теоретски Бади Хилд сеуште е можност за Лејкерс, ако во постоечкиов дил се вклучи трет (или и четврт) тим - и ако Денис Шродер се согласи на сајн&трејд во Сакраменто или во четврт тим. Со Шродер вакво нешто можат да договараат тек од 2ри Август... Лејкерс ако не можат да се договорат со Шродер да се согласи на сајн&трејд, јас би му платил колку бара и би го задржал, потоа би пробал да направам некој трејд за шутер до трејд дедлајнот.

Пошто Лејкерс со Вестбрук се скоро под хард кап, а со враќање/нови договори со ТХТ и Карусо (можеби и само со еден од нив) ЛАЛ сигурно идат под хард кап... И тогаш толку од потпишување на било кој освен за ветерански минимум. Само мид-левел ексепшн ќе им остане, оној помалиот од ~5 милион (за плаќачи на данок). Затоа би го преплатил Денис Шродер, и копилето го знае ова, затоа бара (пре)многу пари. :)

Бест кејс сценарио: Да се договорат со Сакраменто за сајн&трејд Шродер за Бади Хилд, или со Торонто за Лоури.
Ептен бест кејс сценарио: Демар Дерозан да се реши да дојде во Лејкерс за мид-левел ексепшн. Кажа ДД дека би играл во Лејкерс и за помалку пари, плус и први другари се со Лоури.


Е како бе Вестбруk + Леброн + Дејвис е во ред а Брада + Ирвинг и Дурант е пичкарски потег?
Брадата со месеци плачеше по медиуми, не доаѓаше на тренинзи, правеше канцер атмосфера во соблекувална и тоа откако Хјустон со години правеше се што Харден ќе посакаше... Нема никаква сличност со чистиот трансфер на Вестбрук во Лејкерс.

Плус Вестбрук Лејкерс само ги прави поранливи (оставам да бидам демантиран од Вогел, и тимот) а Брадата Нетс ги направи инстат фаворити за титула. Нема спордба со тројката на Лејкерс: 37 годишен играч на залез на кариера, 32 годишен комбо плеј кој е зависен од игра со влезови (а старее и губи атлетицизам)... И полошо, и двајцата се лоши шутери (особено Вестбрук). И АД со стаклените ноги кој ако не го чуваат во регуларна сезона, нема да издржи до плејоф.

Ама ОК, разбирам дека е кул да се хејтаат Лејкерс. :)
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
485
Поени од реакции
1.341
@Vanlok

Браво. Одлична анализа. Подобро Вестбрук во тим него оние тројца погоре. Вестбрук барем дава 150% секоја утакмица и гине, а срце има лавовско. И тој никогаш немал проблеми во регуларен дел со играта, а за плеј-оф ќе се види сега игра со 2 играча во топ 5 :) Играта во регуларниот дел може да падне на негови гради, против послабите екипи да се одмара некој од овие двајцава, првиот ради годините, а овој другиот знаеме заради што. Доколку соберат 2 шутера кои стварно знаат да погодат тројка тимот делува монструозно. За во плеј-оф клучот ќе биде да ли АД ќе е здрав или не. На кого не му е јасно, Х-факторот во Лејкерс е Дејвис, не е Леброн :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom