Harald
Поени од реакции
3.509

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • здраво, дали можеш да ми пуштиш некој линк за магистерски во државиве со словенски јазици кај кои што македонците се ослободени од партиципација (природни науки) фала, поздрав
  Harald
  Harald
  Zdravo, ti pisav poraka, proveri.
  Здраво .Сакам да се запишам на машински факултет годинава на Енергетика и Екологија , ама кикснав со матурата оценките ми се топ и имам 87.08 поени според калкулаторот на УКИМ. На матура полагав македонски математика и англиски а интерен економија, каде би можел да ги најдам ранг листите на примените кандидати во државната квота од лани и според тебе дали би влегол во државна квота со волку поени??
  Harald
  Harald
  Druze so 87 poeni ne bi trebalo da imas nikakvi problemi za na masinski. Bi rekol deka sigurno vlevas vo drzavna na koj i da bilo smer.
  Brat bi sakal da mi kazes nesto poveke za polaganjeto napredno nivo matematika?nekoj sovet za u4enje posto jas sum 2 godina gimnazija i dobro mi odi matematika
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom