НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.951
Играта многу им зависи од шутот за три, не знаат да играат одбрана, не влегуваат во рекет и немаат доминантни центри како порано. А ми изгледа дека настапуваат со став дека со самото појавување на терен треба да победат по автоматизам. Тоа е тоа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.951
Дебел Словенец кој глуми дека е Меџик Џонсон :D Се надевам ќе им се поклопат коцките да освојат барем бронза.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.679
Поени од реакции
5.292
Дебел Словенец кој глуми дека е Меџик Џонсон :D Се надевам ќе им се поклопат коцките да освојат барем бронза.
Јас сакам да им се наредат коцките и дс освојат злато. И Лука да им каже: ова го добивате кога ме исфрлате од прво коло во плеј офф.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.812
Поени од реакции
10.716
У каков слобден пад се завршува тренерската кариера на Попович.

И тоа се дешава од чиста причина што стартиот прекина да се замара со кошарка и стана политичар и активист. Повеќе време трошеше на кампања против Трамп, на прмоција на Беки и на изигравање канцел култура кловн. За све нешто го користеа него да се побуни.

Нека го поцица, ми стана скроз антипатичен.
Поп стана SJW уште многу пред Трамп, а мислам дека е излапен веќе - ако не е и сенилен. Ај Франција ама невозможно е макар осреден тренер со онаков ростер да губи од репрезентации како Нигерија и Австралија. Не знам што размислувале кога го поставиле за тренер на репрезентација.

Како и да е, супер е циркусот (за сите што не се амери, или нивни симпатизери/полтрони).
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.789
Поени од реакции
7.635
Акцииве им се како дете од 6 год кога ќе игра НБА на комп.
Никаква комбинаторика, само шутеви од каде ќе им текне.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.999
Поени од реакции
88.265
BREAKING: Memphis is finalizing a trade to send Jonas Valanciunas and 2021 Nos. 17 and 51 picks to New Orleans for Steven Adams, Eric Bledsoe, 2021 picks Nos. 10 and 40 and a protected 2022 first-round pick via the Lakers, sources tell ESPN.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.812
Поени од реакции
10.716
Њу Орлеанс прават кап спејс. Бледсо ионака им беше вишок (младите добиваат минути за развој), и реално не го бива за платата што ја зима... Мемфис педери, го шитнаа Валанчунас за еден пик (два пика за три) и менување 10-ти наместо 17-ти пик. Не им беше лош тимот.
Автоматски споено мислење:

Ај од ова да видиме што ќе бидне...

Автоматски споено мислење:

:D


 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.129
Поени од реакции
3.685
Дебел Словенец кој глуми дека е Меџик Џонсон :D Се надевам ќе им се поклопат коцките да освојат барем бронза.
Бато ова е играч што тек ќе учи ама на 22 години во НБА Фиба ОЛ игри или каде го пуштиш да игра макар 30 минути да рокаш 40+ од шала не е за потценување.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.812
Поени од реакции
10.716
Во контекст на неколуте колумни/анализи/видеа што ги споделив, еве уште едно видео. Не дека 3-ките станаа неважни, ама дефинитивно мидрејнџ шутот се врати на мала врата.

 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
3.901
Автоматски споено мислење:Oooooo Shittttt!!!
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
677
Поени од реакции
932
Автоматски споено мислење:Oooooo Shittttt!!!
Ако си оди Вестбрук, најверојатно и Бил си оди од Вашингтон, ваљда нема со Кузма да игра :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom