НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2013
Мислења
2.838
Поени од реакции
4.523
16 минути изиграа Тарнер, Брук и Пламли и заедно постигнаа 2 поени. Австралија ги победи со 3ките на Бејнс и со тоа го извади Гобер од рекетот, добра му беше замислата на Поп со Барнс и Браун да го тргнат од внатре но 0 реализација и проток имаа америте.
Јас па обратно мислам дека цело првенство утка прават со таа ultra small ball тактика, и практично на првиот сериозен тест им се удри од глава... Во ФИБА кошарка е за нијанса помалку ефективна таа тактика, и за тоа требаше да бидат свесни Америкаците. А тие отидоа до уште поголеми екстреми.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
500
Поени од реакции
746
Прегледај го приврзокот 218277Прегледај го приврзокот 218278

Аи чичко Кристапс се напрајл чудовиште :shook::shook:
Каков хајп ме пукат за Далас годинава аааааааа :vozbud::vozbud:
Еј нека не се фура Порзингад со бицепсиве да не го викнат на рандом drug test како шо му направија на мојот чоек Алекс Карусо :pos::pos:
 
Член од
21 април 2017
Мислења
113
Поени од реакции
416
Еј нека не се фура Порзингад со бицепсиве да не го викнат на рандом drug test како шо му направија на мојот чоек Алекс Карусо :pos::pos:
Кај него шо е најако фотошопирани мускули беа од die-hard fan негов..сам себе убијал :ROFLMAO:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.501
Поени од реакции
6.743
Со начинов на доскок, личи ко да ќе бара за брзо совети од Роуз...
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom