Xsago
Поени од реакции
6.536

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Здраво Xsago, претпоставувам за fantasy ти треба емаил акаунт или можи со ланскиот тим да подесиш? Лани бев Bitola Gilipters, а ако ти треба емаил адреса кажи ми кај да ти ја пратам.
  Xsago
  Xsago
  Прати ми маил, немам друг начин да ти пратам покана.
  Мислиш Нуркиќ ќе стартува и ќе игра над 30 минути сезонава? Те прашувам зошто го имаш на фантази од почеток.
  Krk1
  Krk1
  А не мислиш дека ќе му влијае што Јокиќ и Ловерњ добро се покажаа за сега?
  Krk1
  Krk1
  И кој би го зел во stash, Нуркиќ, Т.Џ. Ворен или Кендал Маршал? Или евентуално да го додадам Холис Џеферсон место еден од нив. За во стандардна H2H points со 12 тимови.
  Xsago
  Xsago
  Зависи од многу фактори. Пред се каков е системот на бодување. Во нашиот на Кајгана, ако не ти е потребен итно играчот, мислам дека Нуркич ќе ти биде најдобра опција, макар што и Маршал може да биде одличен. Ако ти е потребна продукција веднаш разгледај ги другите...
  G
  ти го кажа Ашик 13-14, плус околу 12-13-14 ќе биде Хајнрих(стартер), за еден од Гортат/Фејворс 18 и Хорфорд аут до плејоф(минимална шанса да се врати 1 недела пред плејоф)... долгорочно ти 25 ја 18, знам дека Ашик не е Хорфорд :)
  Xsago
  Xsago
  Ако хорфорд не се врати (а можно е да е аут до крај на сезона), ќе си земам од слободни агенти некој подобар од Хајнрих.
  G
  grande-juve
  VUK trades James Harden, Hou SG to XSG
  VUK trades Omer Asik*, Hou C to XSG
  XSG trades Derrick Favors, Uta PF to VUK
  XSG trades Marcin Gortat, Wsh C to VUK

  ова ти ми го понуди пред 10ина дена, ако уште си заинтересиран мислам дека би прифатил...
  Xsago
  Xsago
  Хмм, ајде можи.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom