НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.154
Поени од реакции
9.124
Не сум толку сигурен, на центарската позиција се преслаби. Слабо стојат и со креатори, нема лидер шо можи во било кој момент да дај 30 поени. Со Австралија многу проблеми му направија Богут и Бејнс, замисли ги Јокиќ, Гасол и Гобер, ќе ги издоминираат во рекетот. Па и Јанис иако нема многу подршка можи да ги изгази.
Гобер бабами неможи да ја издоминира.. За Франција е апсолутна нула фактор во напад
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.816
Поени од реакции
66.460
Во ситуација кога Арена ќе пренесува 6 натпревари неделно и кога имам можност да ги слушам Един и Коле, НИКАД нема да гледам НБА на МТВ со најмртвите коментатори кои не ни ги знаат кошаркарите. Џабе се умилкуваат сега на народот со ова по еден меч од Серија А, Франција, НБА, НХЛ, никад нема да гледам на МТВ ниту еден меч. Ќе ви ебам тоа смрдливите копилиња гнасни, не откупуваат ЛШ, не го даваат Вардар затоа што не биле доволно добри, ај ебете се у гз.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.293
Поени од реакции
9.632
Во ситуација кога Арена ќе пренесува 6 натпревари неделно и кога имам можност да ги слушам Един и Коле, НИКАД нема да гледам НБА на МТВ со најмртвите коментатори кои не ни ги знаат кошаркарите. Џабе се умилкуваат сега на народот со ова по еден меч од Серија А, Франција, НБА, НХЛ, никад нема да гледам на МТВ ниту еден меч. Ќе ви ебам тоа смрдливите копилиња гнасни, не откупуваат ЛШ, не го даваат Вардар затоа што не биле доволно добри, ај ебете се у гз.
Викендов ја емитуваа трката на Иџе во Имола и кога започна преносот, уште ни добар ден не кажа коментаторот одма напомена дека ќе вршат пренос на натпревари од Серија А, Франција, НБА..:pos:
Патетика, боље на стрим во 144р ќе гледам него на мтв
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.858
Поени од реакции
3.957
Сестрата на Кавај ограбила и убила старица во тоалет во казино, доживотен затвор најверојатно ќе добие. Толку од планот да биди дома со семејството. :cenzura:
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
1.833
Абе златни NBAstreams какви МТВ какви Арена....

Иначе би сакал Хјустон да освојат сезонава ради Вестбрук и Харден, али се надевам на Далас дека може да изненадат. Од исток се надевам на Бостон и Кемба.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.528
Поени од реакции
1.943
А чекај некој ви стави пиштол на глава на МРТ да гледате? На кој не му се гледа таму има сто други опции.
Па дека Македонска телевизија и коментатори, па ради тоа. Иначе посекако на Арена ќе се гледа.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
1.833
А чекај некој ви стави пиштол на глава на МРТ да гледате? На кој не му се гледа таму има сто други опции.
Никој не вика дека е лошо што даваат на МТВ. Лошо е што се цингачат и ќе даваат по една утакмица! Една ебена утакмица... или давај или недавај.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.858
Поени од реакции
3.957
Абе златни NBAstreams какви МТВ какви Арена....

Иначе би сакал Хјустон да освојат сезонава ради Вестбрук и Харден, али се надевам на Далас дека може да изненадат. Од исток се надевам на Бостон и Кемба.
Златен лигпас, после олстар го даваат за 500 600 денари. Порајат неможи.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.858
Поени од реакции
3.957
Гобер бабами неможи да ја издоминира.. За Франција е апсолутна нула фактор во напад
Само да те поздравам од Гобер, лекција за одбрана му одржа. 21 поен со 16 скока и 26 плус кога беше на теренот. ИГРАЧИШТЕ!
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.154
Поени од реакции
9.124
Само да те поздравам од Гобер, лекција за одбрана му одржа. 21 поен со 16 скока и 26 плус кога беше на теренот. ИГРАЧИШТЕ!
Па фала богу.. Тарнер (боза одбранбен) изигра 10 мин, Брук 4..Останатото играа со Барнс и Браун на 5ка.. И бабами ако беше 2 и 15 ќе имаше 21/16 против овие кепеците
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.858
Поени од реакции
3.957
Па фала богу.. Тарнер (боза одбранбен) изигра 10 мин, Брук 4..Останатото играа со Барнс и Браун на 5ка.. И бабами ако беше 2 и 15 ќе имаше 21/16 против овие кепеците
16 минути изиграа Тарнер, Брук и Пламли и заедно постигнаа 2 поени. Австралија ги победи со 3ките на Бејнс и со тоа го извади Гобер од рекетот, добра му беше замислата на Поп со Барнс и Браун да го тргнат од внатре но 0 реализација и проток имаа америте.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom