НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.938
Поени од реакции
1.676
Член од
12 март 2015
Мислења
1.237
Поени од реакции
2.298
The official team roster, coached by Gregg Popovich, will include Harrison Barnes (Sacramento Kings), Jaylen Brown (Boston Celtics), Joe Harris(Brooklyn Nets), Brook Lopez(Milwaukee Bucks), Khris Middleton(Bucks), Donovan Mitchell (Utah Jazz), Mason Plumlee (Denver Nuggets), Marcus Smart (Celtics), Jayson Tatum(Celtics), Myles Turner (Indiana Pacers), Kemba Walker (Celtics) and Derrick White (San Antonio Spurs).

Пoтaпa рoстер Америкaнциве немaле дo сегa.
Ќе искинат и со овој.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.858
Поени од реакции
3.957
Не сум толку сигурен, на центарската позиција се преслаби. Слабо стојат и со креатори, нема лидер шо можи во било кој момент да дај 30 поени. Со Австралија многу проблеми му направија Богут и Бејнс, замисли ги Јокиќ, Гасол и Гобер, ќе ги издоминираат во рекетот. Па и Јанис иако нема многу подршка можи да ги изгази.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.501
Поени од реакции
6.743
Очекувам Кемба и Мичел да го водат орото, најмногу слобода ќе имаат. Долу се дно јад и беда, баш како што кажа и Лео Бони, доминантниве центри ќе ги растураат.
Не треба да се потцени Литванија според мене, комплетни се освен Улановас што се повреди, имаат систем и дисциплина, може да направат некоја фрка.
Шпанците послаби од порано ама исто компактна екипа што не треба да се потцени, мислам дека подобро ќе пројдат од Франција која тешко дека има алтернативи за Ертел и Морман.
One man show очекувам од Чеди Осман, Шрудер, Хачимура, Блеч, Галинари.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.068
Поени од реакции
3.170
Не е за НБА, али ќе има тема за Светсково со информации за тимови, прогнози, џиџи-миџи?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.528
Поени од реакции
1.943
Не е за НБА, али ќе има тема за Светсково со информации за тимови, прогнози, џиџи-миџи?
Би било добро да има тема да се коментираат натпреварите :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.677
Поени од реакции
7.099
Ima nekoja najava za prenosi na svetsko basket?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.071
Поени од реакции
13.876
Ima nekoja najava za prenosi na svetsko basket?


Sent from my iPhone using Tapatalk
90% од натпреварите ќе ги има на спорт клуб каналите. првиот ден 7/8 натпревари, вториот ден 5/8.
Исто РТС, РТЦГ ќе пренесуваат и мал дел ХРТ.

може модераторот да отвори тема за СП, нема да е грешка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom