Македонски филмови

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
Пушти скриншот, вака не се гледа ништо.
Пуштено погледни.

Во Слободен печат ќе даваат ДВД со филмови на Милчо Манчевски. Во еден примерок на Слободен Печат еден ДВД филм. Така да кој сака да ги има сите четири треба да бара низ трафикиве, да купи четири примерока весник Слободен печат каде во сите се различни филмови.

Јас дома го имам Сенки и плус додатно ДВД како се снимал Сенки. Одамнна го даваа гратис во МПМ весниците. Исто го имам и Јас сум од Титов Велес и тоа два примерка имам и сите се во едно безвезе картонско пакување што брзо се оштетува.

Се надевам овој пат барем подобро пакување ќе понудат да не им се оштетуваат Цдата.
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Пуштено погледни.

Во Слободен печат ќе даваат ДВД со филмови на Милчо Манчевски. Во еден примерок на Слободен Печат еден ДВД филм. Така да кој сака да ги има сите четири треба да бара низ трафикиве, да купи четири примерока весник Слободен печат каде во сите се различни филмови.

Јас дома го имам Сенки и плус додатно ДВД како се снимал Сенки. Одамнна го даваа гратис во МПМ весниците. Исто го имам и Јас сум од Титов Велес и тоа два примерка имам и сите се во едно безвезе картонско пакување што брзо се оштетува.

Се надевам овој пат барем подобро пакување ќе понудат да не им се оштетуваат Цдата.
Ај весникот за потпал или газот бришење ќе го искористиш. Ама што со филмовиве?!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
Ај весникот за потпал или газот бришење ќе го искористиш. Ама што со филмовиве?!
Има колекционери ќе си ги чуваат за украс DVD филмови :icon_lol:

Имам куп CDa од списанија и весници и уште ги чувам не знам што да им правам сега кога веќе ретко се користи DVD плеер или било каков плеер за CD.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.993
Поени од реакции
34.483
Не претерувајте, ни еден од овие 4 не е лош филм. :(
Автоматски споено мислење:

BTW, мене сега ми текна дека немам кај да го пуштам - немам DVD drive на лаптопот. :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.330
Не претерувајте, ни еден од овие 4 не е лош филм. :(
Автоматски споено мислење:

BTW, мене сега ми текна дека немам кај да го пуштам - немам DVD drive на лаптопот. :D
Пошо у секое списание иде по едно цеде, ако ти се падне дупликат одиш на фонтана да се мењаш
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.993
Поени од реакции
34.483
Пошо у секое списание иде по едно цеде, ако ти се падне дупликат одиш на фонтана да се мењаш
Па ваљда не е спакувано DVD-то во Secret Santa пакетче. Сигурно можеш да видиш кој филм е, или да си одбереш. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
Па ваљда не е спакувано DVD-то во Secret Santa пакетче. Сигурно можеш да видиш кој филм е, или да си одбереш. :D
Да ќе може да го видиш ваљда од напред ќе биде ставено во најлонче ама идеш по трафики да ги најдеш сите. Нешто слично како со Панини фудбал албумот некаде има некаде не добиле.
Ограничени количини па кој стигнал да ги собере сите нека ги продава на камени мост по 100 денари едно :icon_lol:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
Првите 3 ги имам од пред 5-6 години, Мајки не, али и не е некоја загуба со оглед на квалитетот на филмот.

А не е загуба да ги немаш ни другите со оглед на квалитетот на снимката на ДВД изданијата. Боље да си ги изгледаш на линковите што ги споделува ММ на фб.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
Првите 3 ги имам од пред 5-6 години, Мајки не, али и не е некоја загуба со оглед на квалитетот на филмот.

А не е загуба да ги немаш ни другите со оглед на квалитетот на снимката на ДВД изданијата. Боље да си ги изгледаш на линковите што ги споделува ММ на фб.
Овие се иданија од Кинотека на Македонија. Би требало да се добар квалитет.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
Овие се иданија од Кинотека на Македонија. Би требало да се добар квалитет.
А изданијата што ги имам ја се од пазарче квалитет, а? Ќути ти се молам.
ДВД квалитет ти е 720x576 резолуција. Без разлика фали филмот е реставриран или дигитализиран во HD, кога ќе го пренесат на DVD, максимумот е тој.
Кога ќе извадат блурејки, тогаш ќе правиме муебат за подобар квалитет. Хвала лепо.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.343
Поени од реакции
27.933
А изданијата што ги имам ја се од пазарче квалитет, а? Ќути ти се молам.
ДВД квалитет ти е 720x576 резолуција. Без разлика фали филмот е реставриран или дигитализиран во HD, кога ќе го пренесат на DVD, максимумот е тој.
Кога ќе извадат блурејки, тогаш ќе правиме муебат за подобар квалитет. Хвала лепо.
Зар би сакал да го гледаш Мајки во блуреј верзија? :unsure:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
Зар би сакал да го гледаш Мајки во блуреј верзија? :unsure:
Не би, затоа и тој е единствениот од тие 4 што го немам. Али би ја гледал Весна у Сенки :цицки:или Николина Кујача у Прашина. :D

За Пред дождот и да не збориме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom