Solid
Поени од реакции
4.133

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Зошто упорно се трудиш да и објасниш?џабе се мачиш ко на зид да зборуваш.Искомплексираност до бесконечност и назад.
  Solid
  Solid
  Во право си.
  Zdravo Solid,ja sam iz Beograda i takodje imam problem da nadjem Lehrerhandbuch 2 (za Schritte International 2),tacnije onaj deo gde su transkripcije lekcija koji si i ti trazio,ako si uspeo da nadjes bio bih ti jako zahvalan ako bi mi prosledio na mejl gorangosevski@gmail.com ,
  trazio sam svuda po netu i Lehrerhandbuch 3 ali nigde nisam uspeo da nadjem,a za 4,5, i 6 koliko ih ima, nema ni Kursbuch i Arbeitsbuch ni diskova za iste...
  P.S.pisem ti na srpskom jer sam makedonski prilicno zaboravio,ali ako imas poteskoca sa razumevanjem pisi mi podseticu se nekako :)
  pozdrav!
  Да, ваљда се препродавачи овие. Пишува shipped from: ManyaTech или така нешо (http://www.amazon.com/gp/help/seller/home.html/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&marketplaceSeller=&seller=A3NQ0BE25UCK1H), а не директно од амазон. Мислиш ќе може да биде успешна порачкава? Да им верувам на амазон за картичкава? Ти со картичка купуваше? Шо пиша кај name on card? И како ќе се изврши нарачката? Ќе ти дојде пред врата вии-то и автоматски ке ти се одземат пари од карицата или како е? Треба да го подигнеш од негде? Или нешто со банки, сметки е работава и триста глупости? Поз
  Друже..прочитав дека си порачал нешто од амерички амазон и ти стигнало за 3 недели.. Е сеа, прашање, и јас сакам да порачам нешто (Wii), и стиснав таму каде што има international shipping, и за чудо, ми ја прифати адресата и сега треба само да одберам payment method. Глеам овде има нешто со кредитни картички па да пишувам број на картичка, па дата кога истекува и сличноо.. Не ми изгледа баш сигурно ова.. Ти како направи? Како успеа да порачаш? Што payment method користеше? И така натаму, ако може малце повеќе инфо за ова, пошо ептен ми е итна нарачкава.. Фала многу.
  [=Solid;3376427]Со оглед на то кој стои како уредник во списаниево,секој коментар е вишок.:toe:
  Кој е уредник?
  друже ај ако сакаш прати ми по пп твое мсн, треба да те прашам околу пратките малце подетално да се информирам... поздрав и фала однапред..
  hahah,dali avatarot ti e od ednooki so makraduli koa se zali deka treba da glasa? lele ako e toa ziti se prakaj link od youtube!!!
  Hi :)
  Видов дека си South park фан.. Па те поканувам на South park Македонија - www.sp-mk.com
  Ставив линк до кајгана на страната, немам намера ич да спамирам и не ми е целта да го наполнам форумов со спам, само сакам сите СП фанови да се соберат на едно место :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom