Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Кога ќе собереш доволен број на поени си идеш нормално на каса и кажуваш за која проекција сакаш да земеш две карти и кога ќе те прашаат со што ќе платиш, ќе кажеш со наградните поени.
Земав прееска за Baby Driver, се мислев дали да земам нешто 3D пошто нели поголема вредност имаат тие карти али ги спукав на ова.

EDIT: сеа читам дека одма над мене го имало истиов муабет :facepalm: :sramezliv:fail
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Mother! беше во Синеплекс? Зашто не можам да го најдам во програма?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Добро, може негде да видам кино програма за рамстор?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Добро, може негде да видам кино програма за рамстор?
Рамстор има кино? :D

Знам на времето имаше, али сега мислам само цртичи за мали деца даваа. Нека ме исправи некој, ако не е така.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Добро, може негде да видам кино програма за рамстор?
Рамстор има кино? :D

Знам на времето имаше, али сега мислам само цртичи за мали деца даваа. Нека ме исправи некој, ако не е така.
Не бе, какво кино, какви сини очи. Одамна нема кино во Рамстор. На местото каде беа двете кино сали сега е LC Waikiki.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Не бе, какво кино, какви сини очи. Одамна нема кино во Рамстор. На местото каде беа двете кино сали сега е LC Waikiki.
Па не знаев јбг, не сум бил одамна ск, а и кога сум бил, сум одел синеплекс или милениум.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Ех, Аватар го гледав на 3Д у Рамстор, ама тоа беше одамна, кога имав долга коса :)
Сега уствари на местото на кино салите е оној бутик веднаш до ЛЦ Ваикики што продава уонаби фешнабл облека за млади за пристојни пари.

На местот на ЛЦ Ваикики тогаш имаше кафич еден голем, правевме Кајгана собиранка и додека сите пиеме и се муабетевме, Вирус донесе лап-топ со ви-фи и пишуваше на форум :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Ех, Аватар го гледав на 3Д у Рамстор, ама тоа беше одамна, кога имав долга коса :)
Сега уствари на местото на кино салите е оној бутик веднаш до ЛЦ Ваикики што продава уонаби фешнабл облека за млади за пристојни пари.

На местот на ЛЦ Ваикики тогаш имаше кафич еден голем, правевме Кајгана собиранка и додека сите пиеме и се муабетевме, Вирус донесе лап-топ со ви-фи и пишуваше на форум :)
Не, не. Бутикот, Групо Фиори, си постоеше и за време на 5 Stars Cinema. LC Waikiki е распослан и на просторот кај што беа кино салите, и на местото на кафичот (Deja Vu, ако не сум грешка).

Небитно^^, во секој случај, кино во Рамстор нема со години веќе.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Мислам дека опстојуваше некако едвај, дур не отвори Синеплекс. После немаше веќе што да бараат. Очајно кино :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добро има некој некад добиено карти на овие квизовиве од Синеплекс? Мислам дека од кога постои киново играм и никако да добијам :D.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Добро има некој некад добиено карти на овие квизовиве од Синеплекс? Мислам дека од кога постои киново играм и никако да добијам :D.
Имам еднаш добиено уште пред 4 години. Ако мислиш на квизот што им е на сајтот. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Добро има некој некад добиено карти на овие квизовиве од Синеплекс? Мислам дека од кога постои киново играм и никако да добијам :D.
@Iceboy gi utepa site nagradni igri, zatoa ne ste dobile. :P
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Златно SkyRadio, Metropolis, Кафе Пауза и ред други на фејсбук, вие сакате гага од Синелекс...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom