bobipp
Последна активност:
20 јуни 2018 во 18:51
Член од:
15 август 2008
Мислења:
10.290
Допаѓања:
3.981
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Роденден:
јули 28

Сподели преку:

bobipp

Let's cook!, Машко

Последна активност:
20 јуни 2018 во 18:51
  1. kozha123
   kozha123
   na koj strani trazes firmi so sakat da i napraves logo ?
   1. bobipp
    bobipp
    Прашај го Google...
    4 март 2015
  2. kooperativa
   kooperativa
   да ти ибам пораките. човек да не може да ти прати приватно порака.
   1. bobipp
    bobipp
    e pa nesto e zaebano, i jas sakav vcera da pratam na eden, ne mozese...
    7 август 2013
   2. kooperativa
    kooperativa
    при прва можност, размена на приватен мејл, ова ми иде на живци
    7 август 2013
   3. bobipp
    bobipp
    imam skype na profilov, vo info
    7 август 2013
  3. pobeda
   pobeda
   Imam x3-02 bel full pakuvanje so kutija 4000
   1. bobipp
    bobipp
    skapo nekako...pa uste i ako ne si od pp... :/
    10 април 2013
  4. Nino Manchester
   Nino Manchester
   Ни еба матер химки изгледа,цц не ми се веруа еј,катастрофа.А божем најсигурна ми беше.
   1. bobipp
    bobipp
    abe ostaj...kako me iznervira i Seoul abe sampioni se more...5 kola nemaat tepano ejj :O
    30 март 2013
  5. Splendora
   Splendora
   Не ме разбра, забегани како народ мислев на тоа дека државата направила ние во секоја една ситуација да се сомневаме дека она стои позади.
   А она што ми смета е што за ден - два си забораваме, никој понатаму не се интересира за што точно се случило. Тоа е нашата забеганост.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. bobipp
    bobipp
    Daleku sme nie od nekoe kolektivno deluvanje za razlika od nekoi drugi narodi...
    28 март 2013
   3. Splendora
    Splendora
    Хах, абе какво колективно делување, ние сме прваци во измислување се понови и понови начини за поделба.
    28 март 2013
   4. Splendora
    Splendora
    Ај ван муабетов да те прашам, беше еднаш ти на собиранка во Ајриш? :)
    28 март 2013
  6. Хакет Мен
   Хакет Мен
   Пеер не си го мењај аватарот макар и да отпадне Јуве во 1/4 финале (што не ми се верува) :)
   Супер ти стои :D
   1. bobipp
    bobipp
    Hehe...pa sega ko so ispadna Manutd od LS i nemam kojznae kakov izbor za navivanje...ali sekako omrazeni ekipi mi se Barsa, od godini nanazad, pa Bayern za lanskata eliminacija, pa Real pa godinesnava :) Taka da smetaj deka sum za Juve do kraj :)
    20 март 2013
   2. Хакет Мен
    Хакет Мен
    Ги минеме Баерн бе, рачунај го Јуве во финале оваа година :)
    20 март 2013
  7. на мајка ти љубовникот
   на мајка ти љубовникот
   Пријателе, колку време го работиш Илустраторот?
  8. Knoppix
  9. IvanUnited
   IvanUnited
   Bobi , gleam si stavil oglas za kucinja ... dali imas uste kucinja i po kolku pari gi prodavas?
   1. bobipp
    bobipp
    Не беа мои, на едно другарче ама одамна се продадоа :D
    18 јуни 2012
  10. Gjale
   Gjale
   kucencata se prodavaat ili podaruvaat? :)
   1. bobipp
    bobipp
    Се продаваа и се продадоа веќе :) И тоа по 100-150 евра
    17 јуни 2012
  11. bazedoktor
   bazedoktor
   Bobi zamoluvam za malku pomos okolu instalacija na Shollym patchot.Blagodaram odnapred!!!
  12. Iceboy
   Iceboy
   Абе Кореец....а видам рецензија за корејски филм знам дека е од тебе :)
   Туку нели и ти ја гледаше Chuck? Или јас сум ги помешал работиве?
   1. bobipp
    bobipp
    Da da ja gledam(v), samo poslednive 3-4 ne mi se gledani. Nemam takov interes kako za prvite 2-3 sezoni, realno ja zatupija malce, a mozese super da zavrsi posle 3 sezona koga chuck ja pobara sara za zena :D.
    16 февруари 2012
   2. bobipp
    bobipp
    Ali koga imam celo more od prekrasni filmovi i serii od koreja, iskreno ne mi treba nisto americko :D Mada planiram posle The Legend da pauziram malce so korejcive, da pogledam Fringe, eventualno V: the visitors i taka....
    16 февруари 2012
  13. Saladin
   Saladin
   Turn based ти е нешо као рецимо коа играш монопол. Прво е твој ред, па на другарчето па на другото другарче. Така и тука. Додека ти не ститснеш ентер, не се дешава ништо. Со секое стискање на ентер ти тече времето наместо кај real time (во случајот AOE се дешава све во тек на време. ОСвен ако не го паузираш со пауза. Ај ме сфати сигурно:)
   1. bobipp
    bobipp
    Da da, ama ne e toa malce cudno? Ne e nekako ograniceno mojot red da "trae" da receme 5 min, pa posle da premine na sledniot inalku jas mozam pola saat da receme da si igram. Nemam vakvo nesto probano, se dosega so sum igral strategii bile real-time t.e. i kompjuterot igra vo isto vreme so tebe.
    5 јануари 2012
   2. Saladin
    Saladin
    да но ограничен си со бојска која се мрда на коцки. Рецимо ако имаш брод кој ќе се мрда 10 коцки и ако завршиш со него, после не можеш да се предомислиш. Баш као шах. Само што тука сите „јунити“ ги мрдаш во твојот ред.
    5 јануари 2012
  14. Мартин`
   Мартин`
   Сега да пратите по списанијава, интернет, тв кое списание ќе дава постер од кошаркарите. Тоа не смее да се пропушти
   - Ако дознаеш/видиш кажувај одма!! :)
   1. bobipp
    bobipp
    Еве кажувам денеска во Дневник, Утрински и Вест има додадот, СЕ ЗА УСПЕХОТ НА КОШАРКАРИТЕ и на средина на тоа има голема слика. Сега не е баш постер ама додека да се најде поголем ќе послужи
    20 септември 2011
  15. GavolRulz
   GavolRulz
   Лани земав од Гигс :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  јули 28

  Потпис

  [​IMG]