Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

B

Blade Torch

Гостин
Дечки да прашам нешто. Не сум бил одамна во Синеплекс, а сакам утре да идам на Ла Ла Ленд. Дали може да одам да речеме порано преку ден да зеам карти за вечерта или мора пред проекција да се земат? Зашто обично има гужва многу па да не чекам. И онака патот ме носи натака преку ден.
Можеш и недела дена да ги купиш порано. Јас скоро секогаш ги земам барем ден порано и како господин си влегувам директно на проекција. Предност ми е тоа што немам женска која ќе сака пуканки сок м&м и сникерс за пак да чекам во редот пред филм.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Можеш и недела дена да ги купиш порано. Јас скоро секогаш ги земам барем ден порано и како господин си влегувам директно на проекција. Предност ми е тоа што немам женска која ќе сака пуканки сок м&м и сникерс за пак да чекам во редот пред филм.
Фала на одговор. Јас сакав уште денес, ама не бев сигурен што како, а заборавив овде да прашам. А иначе гужвата може е и баш за пуканки и слично, ама јас кога бев последен пат исто таму и картите ги земав, ако не сум грешка. Иначе јас имам девојка, ама и двајцата едвај глеаме за вторник да отидеме, а не па уште и пуканки пакети, ѓавол ипол:pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.310
^Следен чекор немање на другари! :D

Штета што не доби голем recognition The Founder..ако е eligible за следните Оскари...можда ќе добие номинација? немам појма ништо немам прочитано за филмот Мајкл Китон како основачот на Мекдоналдс ми е доволно+трејлерот што го видов уште лани...

....ова го кажувам дека наскоро филмов во Синеплекс би требало да биде даван..ама секогаш се случуваат откажувања :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Не сфаќам што прават Синеплекс со програмава...
За средина на Март го најавуваат It's only the end of the world на Долан, а на истиот веќе и блуреј release date-от му помина
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Не сфаќам што прават Синеплекс со програмава...
За средина на Март го најавуваат It's only the end of the world на Долан, а на истиот веќе и блуреј release date-от му помина
Катастрофа се! Истото беше и со Desierto, а да не зборам за овој холандскиов Schone Handen што го прикажуваат сега, а од 2015 е (плус и него на Синедејс го имаше).
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
за премиерата на Логан можам ли да земам карти директно од таму или само преку страната може??
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
за премиерата на Логан можам ли да земам карти директно од таму или само преку страната може??
може да резервираш мислам но пола саат или саат пред филмот да ги подигнеш, а на овој премиерата му е сега не верувам ни да може да се резервираат карти
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
а да ги купам деновиве од таму директно може ли па да си чекам до премиерата или само преку страната може
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Прашање од миљон денари: Дали ќе го донесат Everything Everything?
Некако сум скептичен бидејќи некако не е баш за наш пазар филмот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom