Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.974
Поени од реакции
78.420
Прво да не ве збуни насловот темава не е за Народна Република Кина и нејзино инволвирање во Македонија туку е за кината во Македонија.

Моментален репертоар во Кино Милениум и Кино Рамстор:


Рамстор:

Cowboys & Alliens : Секој ден во 10:30 и 13:00


Кунг Фу Панда 2 : Секој ден во 11:00,13:00,15:00

What to expect when you're expecting: Секој ден во 17:15,19:30,22:00

Mirror,Mirror: Секој ден во 17:30 и 22:00

Puss in boots: Секој ден во 15:30

Милениум:

The Dark Knight Rises: Секој ден во 20:00 и 23:00

(3D) The Amazing Spiderman: Секој ден во 17:30

(3D) Ice Age 4: Секој ден во 12:00,15:00

Наскоро: Expendables 2Цена за 2Д проекција:150 ден

Цена за 3Д проекција:200 ден.Имајте во ум дека репертоарот може да се промени во секој момент од страна на кината.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.094
Кога го прочитав почетокот од насловот на темата - „кина“ мислев на Кина...
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.517
Поени од реакции
3.316
Абе не збореа нешто дека Владата ќе реконструира повеќе кина низ Македонија во 2012? Прашувам зошто знам дека Кочани беше во првата фаза.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.754
Garantiram deka site mislea na Kina ko KIna :D Ja si vikam ova neso mnogu turisti ima u Skopje od Kina pa ko statija nesto.... :ROFLMAO:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.477
DKR сепак го даваат во Милениум?Нели го одложија?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.290
Поени од реакции
8.129
Кино во Струмица - zamunda.net. Да ти ибам и живот и се кога треба да чекаш 4 месеци да излезе филм на Замунда за да го гледаш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Вчера поминува од кај универзална, и гледам ставиле надвор пред влез платно и филм пуштиле. Мислам дека некој аниммиран пуштија. Имаше луѓе. Старци, што немаат што да прават и занимација си нашле.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.165
Поени од реакции
30.729
Кога го прочитав почетокот од насловот на темата - „кина“ мислев на Кина...
Исто и јас :pos:

Затоа го сменив насловот во „Кино сали во Македонија“.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.974
Поени од реакции
78.420
DKR сепак го даваат во Милениум?Нели го одложија?
Од вчера почнаа да го даваат.Јас не дочекав и одма го изгледав на првото прикажување :)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.987
Поени од реакции
3.774
Блазе си ви вас скопјанчиштата ејј!!! Ние во охрид едно сакато кино само иаме....и се само еден исти филм даваат....онај документарецон за Григор Прличев -.-
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.802
Поени од реакции
14.416
прашање:
ЗОШТО СЕ УКИНАТИ ЛЕТНИТЕ КИНА ВО МАКЕДИНОНИЈА
се сеќавам на летното кино она старото,над езерцето во парк на северната страна,се бараше карта повеќе,кое задоволство,па и друго и немаше,сепак Опатија и Кермез работеа со полна пареа и наша музика.
Се сеќавам и во другите градови кај сум бил имаше летни кина.
Сега ги нема-незнам зошто се изгубија-зошто не се обноват.
На летното кино ЏАБЕ на плоштадот,ретко кој и се сеќава,-бесплатно
се прожектираше на еден ѕид на една стара куќа карши Офицерскиот.
Потоа се направи летно кино во Луна паркот и тоа работеше добро во почетокот во 70-79год. но полека и тоа замре(незнам дали постои сега)
Може секоја општина да си направи по едно летно кино ЏАБЕ,и да е тоа место за забава на младите и дружење,може и со мали тезга-ресторани.
На пример во новиот парк во Ново Лисиче.Може филмови а може и филмови од музички концерти,а понекогаш и историски (како за2 Август)
Во помалите градови на плоштадите или во паркот (како Св.Николе).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.974
Поени од реакции
78.420
прашање:
ЗОШТО СЕ УКИНАТИ ЛЕТНИТЕ КИНА ВО МАКЕДИНОНИЈА
се сеќавам на летното кино она старото,над езерцето во парк на северната страна,се бараше карта повеќе,кое задоволство,па и друго и немаше,сепак Опатија и Кермез работеа со полна пареа и наша музика.
Се сеќавам и во другите градови кај сум бил имаше летни кина.
Сега ги нема-незнам зошто се изгубија-зошто не се обноват.
На летното кино ЏАБЕ на плоштадот,ретко кој и се сеќава,-бесплатно
се прожектираше на еден ѕид на една стара куќа карши Офицерскиот.
Потоа се направи летно кино во Луна паркот и тоа работеше добро во почетокот во 70-79год. но полека и тоа замре(незнам дали постои сега)
Може секоја општина да си направи по едно летно кино ЏАБЕ,и да е тоа место за забава на младите и дружење,може и со мали тезга-ресторани.
На пример во новиот парк во Ново Лисиче.Може филмови а може и филмови од музички концерти,а понекогаш и историски (како за2 Август)
Во помалите градови на плоштадите или во паркот (како Св.Николе).
Ова лето имаше отворено летно кино во Луна паркот даваа филмови што преку годината ги даваа во Кино Милениум. :)
1 недела беше отворено киното.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.529
Поени од реакции
2.750
Batman vladeeeeeeeee
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.974
Поени од реакции
78.420
Да.
http://www.facebook.com/events/262035567234046/

Од 25 Јули е почнато.
Даваат кратки (5-10 мин) анимирани филмови што се во 3Д и башка имаат дополнителни ефекти.
Не знам за цена не знам точно за термин. Ако те интересира отиди прашај во Кино Рамстор најверојатно ќе ти кажат :)
 
На врв Bottom