Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Од кога отвара благајната во Cineplexx во сабота?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454

Филмови за стотче, ама буквално стотче. 11ти јули.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што се кренаа у вис овие од Синеплекс во последно време? Порано можев на лице место да набавам карта, дури и да е веќе почнат филмот со некоја минута времетраење, сега пола саат претходно требам да резервирам и слични глупости? Некој дали има инфо од кога е променава и зошто? Ради оваа глупост ја пропуштив премиерата на новиов Спајдрмен, да си ебат векот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Што се кренаа у вис овие од Синеплекс во последно време? Порано можев на лице место да набавам карта, дури и да е веќе почнат филмот со некоја минута времетраење, сега пола саат претходно требам да резервирам и слични глупости? Некој дали има инфо од кога е променава и зошто? Ради оваа глупост ја пропуштив премиерата на новиов Спајдрмен, да си ебат векот.
Вајда дека премиера, бев во вторникот на Трансформери и купив карта 5 мин пред да почне :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Што се кренаа у вис овие од Синеплекс во последно време? Порано можев на лице место да набавам карта, дури и да е веќе почнат филмот со некоја минута времетраење, сега пола саат претходно требам да резервирам и слични глупости? Некој дали има инфо од кога е променава и зошто? Ради оваа глупост ја пропуштив премиерата на новиов Спајдрмен, да си ебат векот.
Секогаш се букирани премиерите, луѓе резервираат и по месец дена унапред за премиера, не е ништо ново ова
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Што се кренаа у вис овие од Синеплекс во последно време? Порано можев на лице место да набавам карта, дури и да е веќе почнат филмот со некоја минута времетраење, сега пола саат претходно требам да резервирам и слични глупости? Некој дали има инфо од кога е променава и зошто? Ради оваа глупост ја пропуштив премиерата на новиов Спајдрмен, да си ебат векот.
Мене еднаш резервирани карти само да ги подигнам требаше па ми ги поништија, морав да купувам нови и негде во втор-трет ред седнавме.. Одамна беше, за Superman: Man of Steel мислам. А за премиера па да не праиме муабет, ни онлајн не можеш да резервираш од што е секогаш све земено, а не па на лице место пред почеток на филм да купуваш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Премиерите се за медија, спонзори и црни картички (ова последново се надевам) јас конечно исполнив услов за црна картичка, па ќе видиме дал ќе ме канат за премиери :)

Инаку имав резервирано за Убавицата и Ѕверот ама закаснив, рекламите беа веќе почнати и резервацијата ми беше поништена, ама пак ми ги дадоа истите седишта. Едно од седиштата до нас беше празно и тоа и го дадоа на втората другарка која ја викнав на пола саат пред филм.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Има некој земано карта со бонус поени:? Треба да се најави нешто?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Добив на наградна игра 2 билети за утре у Cineplexx, ама не сум во можност да идам..
Ако сака некој да гледа филм по избор утре нека пише пп, ке се договориме. ;)[DOUBLEPOST=1504711235][/DOUBLEPOST]Добив 2 билета за утре 07.09.2017, за Cineplexx, ама не сум во можност да отидам..
Ако на некој утре му се гледа филм по избор нека ми пише пп, ке се договориме.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дали има некое ограничување кај наградата "2 бесплатни билети" што се отклучува кога ќе собереш одреден број на поени или буквално за секоја проекција може да се земат билети?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Дали има некое ограничување кај наградата "2 бесплатни билети" што се отклучува кога ќе собереш одреден број на поени или буквално за секоја проекција може да се земат билети?
Кога ќе собереш доволен број на поени си идеш нормално на каса и кажуваш за која проекција сакаш да земеш две карти и кога ќе те прашаат со што ќе платиш, ќе кажеш со наградните поени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom