Tonchie
Последна активност:
2 јули 2019
Член од:
15 јуни 2005
Мислења:
12.233
Допаѓања:
4.399
Поени од трофеи:
205
Фотографии:
14
Пол:
Машко
Веб-страница:

Сподели преку:

Tonchie

BATTERY +, Машко

https://www.youtube.com/watch?v=dyyKCXoSHUA 9 април 2016

Последна активност:
2 јули 2019
  1. Тикви4ка
  2. thorse
  3. Ошо
   Ошо
   Здраво Тончи ... Деновиве читав по форумов во врска со работа на брод... Еден од најискусните си , па можеби ке можеш да ми одговориш на прашањево ... Дали јас , како бивши Ј1 - посетител на САД преку Work And Travel можам да добијам виза за на брод. Ти благодарам многу !
   1. Tonchie
    Tonchie
    Дап, се што треба да однесеш во амбасада е договор за работа издаден од некоја од бродските компании (таа што ќе те прими да работиш кај нив), освен ако не си правел бељи додека си бил во УСА.
    5 јуни 2016
  4. Tonchie
  5. Themacedon
   Themacedon
   другар...ај кажи ми инфо за фотограф поише за на брод..? имам искуство многу..јас сакам да отидам на брод по секоја цена..е сеа ако може за фотограф уште подобро ќе биде...може инфо?
   1. Tonchie
    Tonchie
    Само пријави се во двете агенции у Македонија, Мајоми и Коузон. Јас пред 5 години бев исто ко тебе и едноставно отидов првин у едната, после и у другата агенција, и то... истуркав 3 и пол години, можеби и ќе се враќам за уште некоја година :)
    29 јануари 2016
   2. Themacedon
    Themacedon
    а сега уште работиш на истата позиција? јас читав на форумов на темата за бродовите ама не пронајдев реална сума на платата колку е за таа позиција, јас работам и со фотошоп и со лајтрум ако е плус тоа нешто...е сеа преку која агенција идеше ти и колку време чекаше за да отидеш..? Извини вака што гњавам ама стварно сакам да си одам од овде ..
    29 јануари 2016
  6. arakenx
   arakenx
   Kako e Mornaru?
   1. Tonchie
    Tonchie
    Добро е, туркаме :)
    2 март 2014
  7. dragonsky
   dragonsky
   Сега случајно ти го прочитав ривјуто за Фроузен.

   “п.с. има кратка сцена после одјавната шпица која не смеете да ја пропуштите.“

   Која сцена ? Пошто изгледа сум ја пропуштил :-D
   1. dragonsky
    dragonsky
    Уствари најдов на нет што била сцената, ама сепак сум ја пропуштил требаше да им текне да не пуштаат светла одма :@
    21 декември 2013
   2. Tonchie
    Tonchie
    Хаха, тоа е трикот. Ја седев 3-4 минути и чекав со запалени светла за да ја видам сцената. Среќа колешка ми кажа за сцената, инаку и јас немаше да ја видам :)
    22 декември 2013
  8. GoD.HateUSaLL
   GoD.HateUSaLL
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. GoD.HateUSaLL
    GoD.HateUSaLL
    Ти зборев на собиранката бе тончи!
    16 јануари 2013
   3. Tonchie
    Tonchie
    Еден е памет, и тој ојде :)))
    16 јануари 2013
   4. GoD.HateUSaLL
    GoD.HateUSaLL
    Една е мајка...
    17 јануари 2013
  9. Tonchie
  10. Alokinikola
   Alokinikola
   Брат, го исчитав цел топок, сите поста, твоите со внимателност....nikola.kmetovski@gmail.com
   Ми треба малце повеќе инфо шо и како и каде е најбољи да аплицирам за фотограф на брод.....
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Tonchie
    Tonchie
    Убави :) за тоа ќе ти помогне Томислав Мерлиќ, агентот од Хрватска :) Портрети ќе ти требаат, портрети, многу портрети и од нив ќе одбереш 20 најдобри и ќе си ги снимиш на ЦД или отштампаш...
    8 јануари 2013
   3. Alokinikola
    Alokinikola
    Затоа и прашав, имам преубави, ама малце портрети :), сепак фала ти
    8 јануари 2013
   4. Tonchie
    Tonchie
    Само портрети се важат. Бродска фотографија ти е 99,95% портретна фотографија, затоа земи види си што имаш од портрети, фоткај нешто у меѓувреме плус :)
    8 јануари 2013
  11. Darling
   Darling
   Welcome back in hell :D
   1. На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Tonchie
    Tonchie
    хех... нишо ова :(
    2 ноември 2013
   4. Darling
    Darling
    :/ sea pa si na brod?
    2 ноември 2013
   5. Tonchie
    Tonchie
    оваа недела сум на копно, петок наутро летам за америка
    2 ноември 2013
  12. Tonchie
   Tonchie
   Please do not disturb. Морнар на годишен одмор.
  13. Semper Fi
   Semper Fi
   Bratko se sekavas na mene? Jas sum toj D@rk Men sto te prasa ednas za planika cizmi kade mozam da najdam.Pa ti mi gi preporaca tvoite Grisport.E sega se dvoumam dali da zemam planika ili ovie grisport samo drug model se tie policjata so gi nosi.Ke mi dades li fb da ti pratam slika da vidis kako izgledaat pa da mi kazes kade mozam da gi najdam vo sk. OK? :D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Semper Fi
    Semper Fi
    епа добро тогаш ајде печели и убаво си поминувај.Само едно твоите гриспорт од каде ги купи повеќе не ти барам :D
    14 декември 2012
   3. Tonchie
    Tonchie
    MEGA позади ајриш паб у ГТЦ.
    15 декември 2012
   4. Semper Fi
    Semper Fi
    fala ti mnogu.Golem pozz i ubav pomin na pecalba :d
    15 декември 2012
  14. OSHO-Lover
   OSHO-Lover
   Се врати бе колега од печалба... ајде добредојде и од мене... :))
   1. На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Moon Child
   Moon Child
   Добредојде! :)
   1. Tonchie
    Tonchie
    Добро те најдов :)
    12 декември 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Веб-страница:
  http://www.flickr.com/photos/tonchie/
  Урбано момче од селска средина ;)

  Интеракции

  Потпис

  Љубете го ближниот свој, бидете културни на културни места како подиум и сл. и не пишувајте офтопик на форум :smir: бидете љубезни, пишувајте кирилица.
  [​IMG][​IMG]
 • Вчитување...