Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.956
и што има ова IMAX различно од регуларно кино? Кога ќе има земјотрес столот ќе ти се тресе? Кога врне дожд паѓа одозгора? Што има да се доживее кога секој филм е ебано цги.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
и што има ова IMAX различно од регуларно кино? Кога ќе има земјотрес столот ќе ти се тресе? Кога врне дожд паѓа одозгора? Што има да се доживее кога секој филм е ебано цги.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Ова нема да е Cineplex , ова ќе е бугарско турски концорзиум, името не ми текнува.
Септемри 2021 East Gate Mall објавиле дека ќе е Cineplexx

Исто и сајтот на East Gate Mall пишува Cineplexx

Исто Еаst Gate Mall во 2021 имаше потпишување со Cineplexx

Освен ако не се променило од тогаш нешто па да смениле.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
791
Поени од реакции
1.585
Септемри 2021 East Gate Mall објавиле дека ќе е Cineplexx

Исто и сајтот на East Gate Mall пишува Cineplexx

Исто Еаst Gate Mall во 2021 имаше потпишување со Cineplexx

Освен ако не се променило од тогаш нешто па да смениле.
Баш бев на спратот кај што го спремаат за кино, претходно пишуваше Cineplexх, а сега сето е покриено и сеуште е under construction ама не за Cineplexx.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.350
Поени од реакции
29.825
Да видиме и која верзија на IMAX ќе биде, и многу важно - дали ќе го предимензионираат платното во однос на проекторот, и какво озвучување ќе стават.

Јас онака, не си дозволувам многу да очекувам. Подобро да бидам пријатно изненаден (отколку непријатно).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Баш бев на спратот кај што го спремаат за кино, претходно пишуваше Cineplexх, а сега сето е покриено и сеуште е under construction ама не за Cineplexx.
Не сум бил во Скопје во кино кој знае од која година. Еднаш бев во она во ГТЦ мислам беше и тоа како помал. Може некогаш ќе се намести ситуација во животот да отидам во кино во City Mall или East Gate Mall. Сепак треба да се има две различни кинo фирми па да има разлинос некогаш во репертоарот.

Ако е IMAX сигурно и цената ќе се накачи.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали некогаш ќе се отвори тоа IMAX кино во East Gate? Срамота колку време помина. Очигледно е дека нема да биде Cineplex до сега стопатиќе го отвореа
Автоматски споено мислење:

Од каде е рендерот? Објавил некој или?
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Дали некогаш ќе се отвори тоа IMAX кино во East Gate? Срамота колку време помина. Очигледно е дека нема да биде Cineplex до сега стопатиќе го отвореа
Автоматски споено мислење:



Од каде е рендерот? Објавил некој или?
East Gate го овјавија на story саботата мислам. Дали е првоаприлсја шала или не е не знам.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Sakam da znam dali ako kupam rezervirani karti preku mobilnata aplikacija ke treba pak da idam 30 min porano da gi zemam ili moze na deckite da im se prikaze na telefon i da se vleze direktno,za da ne idam pola saat porano bezveze?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.815
Поени од реакции
33.672
Sakam da znam dali ako kupam rezervirani karti preku mobilnata aplikacija ke treba pak da idam 30 min porano da gi zemam ili moze na deckite da im se prikaze na telefon i da se vleze direktno,za da ne idam pola saat porano bezveze?
Ако се резервирани, мора да појдеш пола саат порано за да ги купиш. Сега можеби нема да се продадат во меѓувреме и ќе можеш да ги купиш и минута пред почеток на филмот, но да знаеш дека картите ти се резервирани максимум до пола саат пред почеток на филмот, а потоа се во слободна продажба.

Ако ги купиш онлајн, тогаш не мора да одиш пола саат пред почеток на филмот, само ги покажуваш од апликацијата или од мејлот на дечките пред влез во кино салата.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487
За карти купени преку апликацијата само го покажуваш бар кодот, имаат телефони за скенирање онлајн купени карти.
Јас сепак идам на каса пред се за да ми ја куцнат картичката од паркинг, имаш 4 саати гратис паркинг ако идеш на кино и/или да купам пуканки.
За резервации Златикевичиус објасни фино :)
 
C

confusion

Гостин
За карти купени преку апликацијата само го покажуваш бар кодот, имаат телефони за скенирање онлајн купени карти.
Јас сепак идам на каса пред се за да ми ја куцнат картичката од паркинг, имаш 4 саати гратис паркинг ако идеш на кино и/или да купам пуканки.
За резервации Златикевичиус објасни фино :)
Ова не сум знаел за паркингот, треба тоа картончето од влез на паркинг да им го дадам на каса за овие 4 сата гратис паркинг така?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
791
Поени од реакции
1.585
Ова не сум знаел за паркингот, треба тоа картончето од влез на паркинг да им го дадам на каса за овие 4 сата гратис паркинг така?
Да ама најчесто не им е во ред системот, па или чабе ти го куцнале или ако имаш карти во физичка форма долу да им ги покажеш да те пуштат (ако е после 10 тешко дека некој има на рампа).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom