Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Член од
6 септември 2020
Мислења
18
Поени од реакции
8
Освен оние пред влезот во Сити Мол кои бараат и божем ги проверуваат сертификатите за вакцина,
пред влезот на трети во Cineplexx проверуваат ли пак сертификати?

Фалш сертификат имам, па да си прашам :(
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мала споредба на цените во Шкуп (прва слика) и Приштине (втора слика) за вторнички проекции во 2Д.
Секогаш Македончето плаќа повеќе, секогаш! :mad:

20211110_211248.jpg
20211110_203347.jpg
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Хелоу,

Ќе бидам викендов во Скопје и сакам да одам на новиот Спајдермен, но не се снаоѓам никако на сајтот на Синеплекс со резервирање/купување на карти. Не ми го дава последниот чекор за потврда.

Во аут им е опцијата нешто ради Ковид Мовид и само на лице место се зимаат карти, или јас нешто грешам..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Хелоу,

Ќе бидам викендов во Скопје и сакам да одам на новиот Спајдермен, но не се снаоѓам никако на сајтот на Синеплекс со резервирање/купување на карти. Не ми го дава последниот чекор за потврда.

Во аут им е опцијата нешто ради Ковид Мовид и само на лице место се зимаат карти, или јас нешто грешам..
Како што гледам скоро сите термини се со онлајн купување. Ама на страната изгледа не им работи купувањето, само резервирање. На апликацијата работи.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Хелоу,

Ќе бидам викендов во Скопје и сакам да одам на новиот Спајдермен, но не се снаоѓам никако на сајтот на Синеплекс со резервирање/купување на карти. Не ми го дава последниот чекор за потврда.

Во аут им е опцијата нешто ради Ковид Мовид и само на лице место се зимаат карти, или јас нешто грешам..
Не даваат резервации за одредени проекции, пробај преку апликацијата да купиш со картичка.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Не може да се резервира, само да се купи. А се купува само со Синеплекс картичка. А ако немаш пари на Синеплекс картичката, единствен начин да ставиш е таму, на шалтер, и ко ќе видиш - поарно од таму купи си и карти.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Не може да се резервира, само да се купи. А се купува само со Синеплекс картичка. А ако немаш пари на Синеплекс картичката, единствен начин да ставиш е таму, на шалтер, и ко ќе видиш - поарно од таму купи си и карти.
Веќе некое време можеш онлајн да си купиш директно карти или да ставиш пари на Синеплекс картичка (ама не е потребно), а има и одредени проекции за кои може резервација. Им текна :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Веќе некое време можеш онлајн да си купиш директно карти или да ставиш пари на Синеплекс картичка (ама не е потребно), а има и одредени проекции за кои може резервација. Им текна :D
Ама тоа веројатно само преку апликацијата? На сајтот единствена опција која ми ја дава е „плати со Синеплекс картичка“.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Ама тоа веројатно само преку апликацијата? На сајтот единствена опција која ми ја дава е „плати со Синеплекс картичка“.
Изгледа да. Јас цело време апликацијата ја користам, на сајтот вчера прв пат проверив кога пиша @Ендорфиниус.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Новата апликација им е ТоБ. Ги има сите опции кои порано беа достапни преку сајтот.
Ставам пари на Синеплекс картичката од дома (од кредитната картичка), резервирам карти, купувам карти.
Еднаш бев на филм без воопшто да застанам на шалтер.
Обично застанувам за да ми ја куцнат картичката за паркинг и да купам пуканки ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па што кога ние немаме IMAX :(
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Што бидна со киното во East Gate? Го најавија и толку беше пропадна тој муабет у земја
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Што бидна со киното во East Gate? Го најавија и толку беше пропадна тој муабет у земја
Јас од муабетите што ги слушам, тешко да се отвори до крај на годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom