Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.342
Поени од реакции
7.454
Јас го гледав последниот од Бетмен трилогијата на Нолан во IMAX во Кејп Канаверал. Имаше сцени кај што некако нереално ми изгледаше, како да е 3Д а не носам 3Д наочари :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.342
Поени од реакции
7.454
Со оглед на тоа дека не можат да наполнат сали и да вработат доволно персонал, ќе почекаме за Ист Гејт.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Дечки како е у синеплекс,бараат сертификат на влез?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Бил ли некој во кино Милениум? Да сподели искуство. Искрено не сум бил откако го отворија Синеплекс…
Колку е цената за билет? И дали има пуканки, начоси?:pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Бил ли некој во кино Милениум? Да сподели искуство. Искрено не сум бил откако го отворија Синеплекс…
Колку е цената за билет? И дали има пуканки, начоси?:pos:
исто е како кога си бил последен пат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.426
Бил ли некој во кино Милениум? Да сподели искуство. Искрено не сум бил откако го отворија Синеплекс…
Колку е цената за билет? И дали има пуканки, начоси?:pos:
Поужасни пуканки од Милениум нема да најдеш никаде во цел свет, во тоа биди сигурен! Начос - сањај!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Бил ли некој во кино Милениум? Да сподели искуство. Искрено не сум бил откако го отворија Синеплекс…
Колку е цената за билет? И дали има пуканки, начоси?:pos:
Карта мислам е 200 денари, а колку е поправено од поплавувањето што беше пред некое време не знам.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.292
Поени од реакции
29.767
исто е како кога си бил последен пат.
Последен пат таму го гледав Прометеј, и тогаш реков дека не влегувам освен ако не сменат опрема. Сликата што е потпросечна е една работа, ама звукот не се трпеше - кричење и изобличување на volume 100%, ужас.

Се лошо како и на времето? Значи децении поминуваат и ништо не се менува, страшно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Се лошо како и на времето? Последен пат таму го гледав Прометеј, и тогаш реков дека не влегувам освен ако не сменат опрема. Сликата што е потпросечна е една работа, ама звукот не се трпеше - кричење и изобличување на volume 100%, ужас.
И ја не сум бил од поодамна. Али што ќе сменат. Салата е таа. За обични филмови 2д не е толку лоша. 3д е тиња. Еднаш се заебав со тоа. Наочарите им се 20 години стари. Настрана шо не се глеа ништо преку нив.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дечки бил некој скоро во Сала 5? Добро е? Некако мало платното ми се гледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom