Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

П

Паспарту

Гостин
Ама или не се разбираме ради ситни разлики, или па не сакаме да се разбереме :) Според мене логиката е: Јуве и Баерн ќе ја дрват цело време (ring-a-bell Бордо пациентите со Јуве шампионите? ), дај да даваме меч кај шо Мен Јунајтед ќе игра без 7 првотимци а Волфсбург ќе напаѓа со сета сила.

Е сеа дека ви се сронал бисерот шо нема Јуве да го гледате, пеки, ве разбирам скроз. Ама тоа не ми пречит да ви укажам дека според мене тој фудбал кој го игра Јуве и индиспонираниот Баерн ќе биде досаден за очи.
Баерн мора да напаѓа, значи МОРА!!! Сигурно нема да чекаат 90та минута да дојде па да пробаат гол да дадат... :) Ако веќе бараш натпревар на "повеќе" голови, тогаш подобро Челзи нека ја даваат или Тетекс-Милано во недела
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
п.с. Да се дополнам... Нотингем Форест е (ми се чини) 3-кратен Европски шампион. Без грешно да ме сфатите...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Пријател, не споредувам меч од типот Караорман-Фламенго со Јуве-Баерн. Крај краева, да не испадне дека јас го тупам, ако стварно Македонија повеќе сака да ги гледа Јуве и Баерн, испратете писма со содржина “нема да ве гледаме, ќе гледаме во кладилница, пошо не го опипувате пулсот на гледачите кога бирате преноси“. Мене ми е сеедно, верувај. Само кажав мое мислење дека мечот ќе е крш.

Немаше да биде крш пред 4-5 години. Ама сеа мислам дека ќе е.
Епа шом е така секој со своето мислење у Канал 5 и ќе видиме шо ќе ни понудат...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.757
Точно е едно: никој не може да знае како еден натпревар ќе заврши ....... Тапа утакмица ќе е :)
Ти од кај си сигурен дека ќе е тапа утакмица? :) Никој не може да знае каква ќе биде утакмицата нели...

Јуве - Баерн без разлика на тоа каков фудбал играат, сепак се едни од најголемите клубови во Европа а богами и во светот, и овој дуел ќе решава кој од нив ќе продолжи понатаму. Нема смисла предност да му даваат на дуелот Манчестер - Волвзбург, дуел кој нема толку фундаментално значење. Манчестер е веќе пласиран, а и гарант со втор тим ќе излезе, за разлика од Јуве и Баерн, кои ќе излезат со најјаките можни состави и буквално ќе се дерат на терен. Еве јас сигурен сум дека ќе падне прејака борба, и дуелот ќе биде доста поинтересен од Манчестер - Волвзбург. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Една или две имаат сигурно не три Форест што не менува ништо во фактот што во Торино на терен ќе се два гиганта каков што Нотингем не е.

Нок-аут утакмцица со најмногу драж, Баерн мора да напаѓа... не знам што треба повеќе за да ја даваат за пренос.

Ако им е за голови Челзи нека ја даваат :toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Серпико против свих ...

И јас да сум сопственик на ТВ нема да давам второлигаши друже, реално.
Ова поштуем :)

Он Топик: Мислам дека овој пат Канал5 ја утнаа, Баерн-Јуве ќе е доста интересна за гледање затоа што од таа утакмица зависи нечиј пласман во осминафинале.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Абе и 0:0 да заврши може да е подобра отколу 5 гола да паднат. Ако падне на таа утакмица 1 гол во првите 20 мин пекол ќе е. А другава и 3-0 да води манчестер или волзбург нема да ја бива затоа што само една екипа ќе се бори.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ти од кај си сигурен дека ќе е тапа утакмица? :) Никој не може да знае каква ќе биде утакмицата нели...
Taка е де :) Јас само кажвам за мој вкус дека не ми се бендисвит фудбалот шо го игрет та Јуве та Баерн.

Од навивачка перспектива ги разбирам сите шо саќет да ги глеет горенаведените тимој, и охрабрувам секако потег на демонстрација на незадоволството од то шо К5 нема да пренесвит меч кој на јавноста ќе ја бендисвит појќе него тој кој одлучиле да го давет.

Ама ако јас не се љутам на то шо ти и останатите го сакате, несмејш и ти да ми се љутиш ако речам дек по мое мислење Јуве-баерн ќе е тапа утакмица, така? :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
па треба да си тотален неук за да мислиш дека Ман.Ју - Волсбург ќе ти донесе поголема гледаност од Јуве - Баерн... а од друга страна е и со поголемо значење... и колку тапа да се сезонава и двете екипи повторно ова секогаш ќе биде поатрактивен натпревар од оној на Ман.Ју или на Реал...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Челзи шампион. Одам да калемам зелки и после да поспијам сат-два.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Филе ако одлучува редакцијата (или членови на редакцијата) тогаш дај ни мсн фејсбук скајп, да контактираме со нив, да се расправаме со нив, да се буниме на нив... а до тогаш за нас,.. ТИ СИ ТОЈ КОЈ ОДЛУЧУВА !!

pisite go ova na dzid ovde:

http://www.facebook.com/group.php?gid=114353659596&ref=ss
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.757
Taка е де :) Јас само кажвам за мој вкус дека не ми се бендисвит фудбалот шо го игрет та Јуве та Баерн.

Од навивачка перспектива ги разбирам сите шо саќет да ги глеет горенаведените тимој, и охрабрувам секако потег на демонстрација на незадоволството од то шо К5 нема да пренесвит меч кој на јавноста ќе ја бендисвит појќе него тој кој одлучиле да го давет.

Ама ако јас не се љутам на то шо ти и останатите го сакате, несмејш и ти да ми се љутиш ако речам дек по мое мислење Јуве-баерн ќе е тапа утакмица, така? :)
Така де, секој со различно мислење... Ок е што не ти се свиѓа фудбалот што го играат и Јуве и Баерн, не ти се лутам уопште... :) И мене некои тимови ми играат тапа фудбал, се работи за вкусови, секој со различен...

Поентата ми е, сума сумарум Јуве - Баерн е греота да не се преносува. Ова го кажувам не како навивач на Јуве, туку како љубител на фудбалот како целина. Ривалството е огромно, големината на тимовите такоѓе, а со оглед на ситуацијата на табелата, како што реков, и двата тима ќе ги отворат сите карти и ќе играат на се или ништо. Сево ова укажува дека ќе има јака утакмица...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мојт еден совет ко другар? Утакмици не се бирет ден пред нив, туку една недела.

Така да пишите вие, ама јалово ќе ви е. И Филе не е тој шо бират.

Толку од јас.:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Мојт еден совет ко другар? Утакмици не се бирет ден пред нив, туку една недела.

Така да пишите вие, ама јалово ќе ви е. И Филе не е тој шо бират.

Толку од јас.:smir:
vo vtoroto kolo Milan - Cirih ja smenaa denta na natprevarot... :wink:

znaci moze da se napravi nesto... ako sakaat od kanal 5 ke go smenat edniot natprevar so Juve - Baern
 

Kajgana Shop

На врв Bottom