Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Финтата е што филе си бира натпревари со екипи за кои навива. И каде што има ставано играчи на фантази менаџер:tapp::uvo:
Добро бе, се уште ли има луѓе кои мислат дека Филе е сопственик на Канал 5? :))))

MTV barem znaea da odberat utakmica... ovie gremlinive od Kural 5 se praat sovremeni i strucni , a da gi prasas ne znaat koj osvoi lani liga na sampioni... mislam ne mora nisto da gi prasas se zabelezuva kolkav im e kapacitetot
Мене да ме прашаш, со тоа шо не одбрале лузери ко Јуве да ги даваат како ќењаат утакмица (ко со Бордо минатата), стварно имаат вкус луѓето.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Не бил Филевски одговорен за изборот на натпреварите(така тој кажа),во групата за ЛШ на facebook до сега имаше дебата за тоа Филевски потврди дека не е тој што бира.Така да директно треба во Канал 5 со мејлови да се потрудиме да ја даваат Јувентус-баерн.Инаку Филе спомна дека ако било до него би ја избрал Челзи.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Трудете се до утре, досаден меч ќе е. И Јуве и Баерн се отепани екипи. Канал 5 немат потреба да удовољвит желби на фанови, особено затоа што секој би сакал да ја гледа екипата за која навива...ама реално, Јуве се дупиња :)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Мене да ме прашаш, со тоа шо не одбрале лузери ко Јуве да ги даваат како ќењаат утакмица (ко со Бордо минатата), стварно имаат вкус луѓето.
fala bogu ne te prasav tebe :)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Eпа прашај го Горан Стерјов во МТВ (ако остана он таму)... или посигурно, Томиќ. Он го знае гласот на народот!!!! :)
Goran Sterjov e vo sitel :)

Jas ne se zamaram inace , so sakaat neka davaat na kanal 5 ne me interesira poso ne gledam tamu... samo , realno se znae sto treba da e prenos...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Goran Sterjov e vo sitel :)

Jas ne se zamaram inace , so sakaat neka davaat na kanal 5 ne me interesira poso ne gledam tamu... samo , realno se znae sto treba da e prenos...
Да де, традицијата да преовлада иако утакмиците не се баш баш за пофалба :))) Е мој Пинтуричио...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боже Боже ова е трагикомично... Веројатно Волфсбург-Ман Јунајтед би требало да оди на 5+ ама како може воопшто да има дилеми околу тоа што ќе оди како главен настан на 5ка...

Не се салам жими се со изборов на утакмици... Во Торини ќе играат најтрофејната Германска и Италијанска екипа во „нок-аут“ натпревар за тоа кој ќе продолжи а овие експертиве одбрале даваат Марсеј :tapp:

Е си го знаат занаетот тие што бираат нема што... :kesa:

Јбг навивачите на Баерн и Јуве ќе бараат стримови или ќе се бутаат по кладилници зш повеќето немаме ресивери...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.364
Поени од реакции
16.563
Goran Sterjov e vo sitel :)

Jas ne se zamaram inace , so sakaat neka davaat na kanal 5 ne me interesira poso ne gledam tamu... samo , realno se znae sto treba da e prenos...
А добро. чим не гледаш таму што се чепатиш. Да кажеш дека имаш дримбокс или што ти ја знам таму?
Дај прескокни ја темава и остај нека дискутираа тие кои директно се засегнати.
Се изначитав дека дримбокс му била мајката и остали фалбаџиски глупости.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
А добро. чим не гледаш таму што се чепатиш. Да кажеш дека имаш дримбокс или што ти ја знам таму?
Дај прескокни ја темава и остај нека дискутираа тие кои директно се засегнати.
Се изначитав дека дримбокс му била мајката и остали фалбаџиски глупости.
Smiri se be kengure... :tv:

inace ne rekov deka imam dreambox , a i nemam

Да де, традицијата да преовлада иако утакмиците не се баш баш за пофалба :))) Е мој Пинтуричио...
Pa ne mora da e utakmcata za pofalba... nikoj ne moze da predvidi deka natpraverot ke zavrsi 0-0 ili 3-3(za da komentirame dali e za pofalba ili ne)...

Ova e derbi na koloto , ili kako sto nekoi go narekuvaat maloto finale...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Goran Sterjov e vo sitel :)

Jas ne se zamaram inace , so sakaat neka davaat na kanal 5 ne me interesira poso ne gledam tamu... samo , realno se znae sto treba da e prenos...
Стерјов е во А1:)

Инаку и ја мислам дека требаше барем на еден од каналите да оди Јуве - Баерн. Не дека ми се нешто омилени 2те екипи, ама сепак се решава директно за патникот во 1/8 финале.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Добро бе, се уште ли има луѓе кои мислат дека Филе е сопственик на Канал 5? :))))



Мене да ме прашаш, со тоа шо не одбрале лузери ко Јуве да ги даваат како ќењаат утакмица (ко со Бордо минатата), стварно имаат вкус луѓето.
Филе не е сопственик на канал5 но сигурно се консултираат со него, нека не се правда на ФБ дека нема врска со изборот. Како е можно се претежно да даваат екипи што он сака. А тоа дека би ја избрал Челзи само ја врти топката да непаѓа на него кривицата.

Плус ниту за Јуве ниту за Баерн навивам, можете да сте пообјективни, ај марсеј со реал некако би ја зел неизвесна до некаде, али манчестер и волзбрух, каде манчестер си обезбеди пласман понатака а и нема да игра со повеќе од пола тим. Да се бореа или барем да беа комплетни ај некако ќе сватев али вака?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Стерјов е во А1:)

Инаку и ја мислам дека требаше барем на еден од каналите да оди Јуве - Баерн. Не дека ми се нешто омилени 2те екипи, ама сепак се решава директно за патникот во 1/8 финале.
Moja greska... go izmesav so onaj drugion so zamina od Mtv vo sitel (ne mi teknuva kako se vika)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Pa ne mora da e utakmcata za pofalba... nikoj ne moze da predvidi deka natpraverot ke zavrsi 0-0 ili 3-3(za da komentirame dali e za pofalba ili ne)...

Ova e derbi na koloto , ili kako sto nekoi go narekuvaat maloto finale...
Maло финале? Јуве-Баерн? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Како е можно се претежно да даваат екипи што он сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom