Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
ДК,

Чувството кога секој ден а највеќе понеделник се борам со себеси барајќи причина за да одам на работа која ни најмалку не ме мотивира туку напротив, се повеќе ме демотивира и прави да тонам без притоа да се развивам на ниедно поле. Колку никаков период... Се надевам брзо ќе помине
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.399
Драга

Се извинувам однапред на афричките и амазонските племиња ако ги навредам дека се помалку цивилизирани од стоката што живее на оваа убава почва.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
ДК,

Добро бе, само педери ми се лепат! @Bodhidharma ми е жив сведок. Кај ме наоѓаат!? Имам впечаток како цело геј лоби да е тргнато против мене. Друга логика нема зад ова што ми се случува. :(
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.042
Поени од реакции
36.426
Работиш, се трудиш да створиш за децата, за фамилијата. Си доаѓаш уморен од работа, јадеш и гледаш кревет да фатиш побрзо. Веќе со едното око си заспан кога добиваш порака од фирмата дека утре треба да дојдеш пола саат порано на работа, зошто мораш да учествуваш во "проектот" Јерусалема, уствари мора да се глупираш и да играш ко будала за газдата да си ја рекламира фирмата со глупо видео.

Ставаш пиштол на глава, размислуваш за децата и како тоа падна толку ниско за да можат разни будали со 8 одделение да те прават циркус маскота. Повлекуваш, ништо повеќе не е битно. Децата, ќе се снајдат ваљда ќе извадат бугарски пасоши.

Постот е посветен на работниците од Тиквеш, љубов до вас браќа и сестри, држете се. <3
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.345
Поени од реакции
108.659
Сабајле искачаме со еден колега пред банка за да го исчистиме снегот, нема везе што сме облечени во одела, сепак обврска ни е пред банка да е чисто за да не се деси некоја несреќа не дај Боже па да плаќаме оштета на клиенти, а и што кур не е срамота, реално обврска на секој граѓанин е тоа да го направи пред својот дом/работно место.
Нема везе на страна ова, поминува во меѓувреме еден клиент-жена, прилично сексипилна милфара на која сите и го имаме меракот и си имаме муабет со неа, али она така малце е дрска и знае да биде незгодна понекогаш. Не глеа со колегава дека чистиме и нормално ни пушти одма хехенце, демек така така фатете се за лопатите хехе хаха хуху, и колегава ни две ни три и вика епа ајде дојди и ти фати се за "лопатава". :ROFLMAO: Јас одма сфатив што сака да каже авторот иако реално во рака стварно држеше лопата и практично имаше алиби за муабетот, али нема везе пошо глупачава секако не го сфати и дури се понуди у стилу: хехе па ајде дај ми ја лопатата не се срамам јас од работа. Си викам у себе каква лопата си у тоа лејката...
Реално згодна е маме и ебам, не лопата него комплет ашов, мотика, чекан и гребло би и дал одеднаш, if you know what I mean.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.386
ДК,

Синоќа да поминам камион на автопат, не успеав да видам дека е всушност камион на Македонија Пат кој истура повеќе ризла, отколку сол, јер ниту ротација горе, ниту светла позади да видиш дека се истура нешто. Ја ебав хаубата на едно 4-5 места, затоа што кога ке акнеш каменче на 120 km/h, ти е ко некој со диабола да те гаѓал. А братот истураше повеќе камења отколку сол.

На цело чување на колата, пазење да се влезе со чисти патики внатре, не качување на тротоари, паркирање на паркинг каде никој не може да ме удри со врата, перење во проверена перална, керамичка заштита, курци палци. Ми се посраа во трудот за 2 секунди.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.705
Поени од реакции
10.105
Иако најверојатно не е за во оваа тема (сепак доста посетена е), можеби би било и офтопик, но кој што може нека помогне на детево.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.088
Поени од реакции
13.610
Не можела да затрудни и одговорите се:
- мед и цимет
- помоли се на богородица
- тироидна (дека тоа е секогаш проблемот)
- нозете на ѕид
- Uzmi tampon i nakvasi ga ukantarionovo ulje i stavljaj cvaki dan to pomaze (морав коои паст o_O)
- пиши ми во инбокс
- влошки тианде (што и да е)

Драга к...би ги тепала сите, може?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И порано мислам имам коментирано дека ич не сакам снег. Уствари го сакам ама кога го гледам низ прозорец од топла и удобна просторија, никако инаку. Посебно ми е ужас во вакви услови, кога веќе не врне а се гледа дека нема да се стопи одма, па мора неколку дена да се расправа човек со мразови и калишта.

Денес саат време ми требаше да стигнам од Штип до Кочани пошто ради снежните наноси имаше застој на патот. Од што бев во средина на колоната што чекавме и не ни разбрав точно што се случило, веројатно некој се имаше извртено на сред пат, се надевам барем дека никој не е повреден. Низ градот исто хаос ради снегот и мразот.

Така ги возам последните метри до дома премрзнат, гладен и нервозен, кога ја слушам водителката на радио целата насмеана „Надвор е преубаво, веројатно уште му се радувате на снегот“. Да можев ќе им упаднев во студио со бејзбол палка во десната рака и со хебла во левата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom