Del Boy
Последна активност:
19 април 2019 во 23:51
Член од:
28 септември 2012
Мислења:
6.894
Допаѓања:
13.950
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели преку:

Del Boy

Машко

Последна активност:
19 април 2019 во 23:51
  1. Vori
   Vori
   Ќе ти праам друштво,не си сам ....Ја па на работа сум ....:D
   1. На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Del Boy
    Del Boy
    nemozes da pies znaci :D ali u mk si, nisto cudno da mozes hahahah :D
    14 март 2019
    На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kostic
   Kostic
   Del Boj i Rodni bea?
   1. Del Boy
    Del Boy
    да да
    20 април 2018
  3. k0k014
   k0k014
   Ти ги знам маките брат мене Т не ми работи.
   1. На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Del Boy
    Del Boy
    Па и не се менува само едната буква, цела тастатура требало да се монтира нова, 2500 ден ми бараат. Јок. :)
    2 април 2018
    На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
   3. k0k014
    k0k014
    Брат јас не сум ни прашал а не ни мислам да прашам,си терам вака.Се навикнуваш со тек на време.
    2 април 2018
    На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Corvus
   Corvus
   Зашо на времето?
   Сега што му фали?
   1. На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Del Boy
    Del Boy
    У смисол не го следам, тотално заборавив на ликот појма немам шо прави во последните 2-3 години. :) Случајно листав по фб и налетав на негови дела.
    17 септември 2017
   3. Corvus
   4. Corvus
    Corvus
    :)))
    17 септември 2017
  5. Saladin
   Saladin
   Друже, постот во ДК што го пишав, нема никаква врска со твојот, туку еден тип се избаци исмеѓу постови да па го забришаа и сеа делуе ко на тебе да сум се надоврзал :D
   1. На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Del Boy
    Del Boy
    Знам знам го прочитав и јас , сеа видов дека е избришан. :)
    5 септември 2016
  6. Saladin
   Saladin
   Абе дур сеа глеам дека си ме стаил у потпис.
   Honored...
   „се поклонува“
   1. На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ilumious
   Ilumious
   Гледај го The Conjuring, подобар е од Инсидиус :)
   1. На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Del Boy
    Del Boy
    Го имам гледано. Добри се и двата , језиви и мрачни. :D
    28 јуни 2015
   3. Ilumious
    Ilumious
    И онсидиус ми беше добар само крајот некако, требало да му кажат на тој што го режирал да закочат, циркус беше :D
    28 јуни 2015
  8. blue ladybug
   blue ladybug
   Не мора, не мора. Не сум ја по елитни места. По едно пиво на кеј ќе заврши работа. Или ракија со салата у кафана. Или да ти зготвам нешто. А од кај желбата да ме носиш некаде?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Del Boy
    Del Boy
    iskreno ne sum fan na rakija , poveke pivo , ali pravam isklucok :D .. ne mnogu sepak , 150-200 grama maksimum na sednuvanje. :D
    28 јули 2014
   3. blue ladybug
    blue ladybug
    Dovolno e. :D
    28 јули 2014
   4. blue ladybug
    blue ladybug
    Inace ne izgledam bas taka ko sto me zamisluvas!!!
    31 јули 2014
  9. Божино
   Божино
   Ќе ти биде тргнат банот од Acid, ја ти ги тргнав поените али банот уште стои, ваљда некој баг од форумот. Нареден пат покулирачки, пишувај што сакаш само немој директно пак да ме прозиваш како последниот пат. Можевме по ПП да се разбериме.
   1. Del Boy
    Del Boy
    афект јебига , не мислев ништо лично на тебе.
    20 мај 2014
   2. Божино
    Божино
    во ред е уживај, ве сфаќам и јас бев гневен :)
    20 мај 2014
  10. MeowMeow
   MeowMeow
   Zdravo, ovaa godina, vo maj ste komentirale na forumot Letna sezonska rabota vo Grcija i ste napisale deka ke idete i me interesira dali bevte i da mi kazete malce za vaseto iskustvo? :)
   1. Del Boy
    Del Boy
    Не бев другар , ќе идев али немав со кој и баталив. :)
    17 октомври 2013
  11. Божино
   Божино
   Koj ima TV+ tamu moze da gleda ke ima prenos , bugarska televizija e.

   Која е оваа друже? Ја има на Blizoo?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко

  Потпис

  :pos::pos: