Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.520
Поени од реакции
16.227
Драга

Да не даде Господ да одиш по доктори со постаро лице по нашиве болници. Посебно во Скопје и посебно на овие леденици.

П. С. Со среќа нека го носи новиот аватар мојот брат @Rosemberg
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
5.339
Каква носталгија ме фаќа кога ја гледам шпицава
Се сеќавам како одвај чекав да дојде викенд за да ја гледам серијава...поминаа 10 години оттогаш, а со нив и мојата безгрижност.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кренете рака кој сѐ уште има психички последици од смртоносната комбинација Тинекс - пензионери со Телеком поени.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Драга,

Како побогу успеав од дома дремење, од чување у стаклено ѕвоно да настинам, да ми е да знам. Ме уништи додуша претоплово дома, у комбо со хормони. Уште 3 месеци најмалку ќе се жалам на труднички хормони, после на породилни хормони, а после на 3ка што осеќам од сеа, ќе биде ултра бесна. И ова мирново збесна. Мислам дека на сите тројца омилена забава у стомак им е да икаат, на рати, еден по еден, три пати на ден. Не ми се верувало дека бебе во стомак ика, епа дочекав три да икаат.

Туку снегов во двор не мрда, кучињава вчера го средија еден дел, девојчето не е заинтересирано многу за снежни лудории, да не бев ко планета голема досега ќе направев 3 снешковци. Ама убав е да го гледаш од дневна дур пиеш чајче, идила. Многу сакам снег, мада сум заљубена лудо и во море, ама снегот таков сув, нераскашавен и флуросцентно блескав, го обожавам. Стигна и новото ауто па може да се паркираме во Маврово деновиве. Гад блес работа од дома и настава од дома, уживанции е да имаш избор. Додуша и градскава планина нуди убава глетка на снегот, а приватноста што си ја создадовме е непроценлива.

Убав ден кајг!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.026
Поени од реакции
34.642
Драга моја Кајгана,
Од јајцата си жолта,
Затоа кај и да одиш, кај и да бегаш,
Ти ќе бидеш само моја!

Низ нетов сам сурфам јас,
Сакам тебе да те отворам,
Мислења твои јас да прочитам,
И мое мислење да напишам.

Сите околу тебе се вртат,
Сите те викаат „драга“
А ти се вртиш лево десно,
Да ме најдеш мене.

Права поезија, упм! На Бургов, Глоријан и останата естрада бар имаа смисла текстовите. Ова... Страшно! :facepalm:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Не сум антиваксер,ама...
Ах,тие наивни души што мислат дека вакцинирањето ќе доведе до враќање во нормала,под нечија магија паднале... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom