Драга Кајгана (виртуелен дневник)

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
Некако, многу ми се драги фудбалските клубови кои од втора лига успеваат да опстанат во прва лига. Ми имаат драж, како од апсолутен отпадник да опстанеш меѓу големите, па, макар и да не направи ништо значајно тој клуб. Има приказни во тоа, особено во клубови кои досега не биле дел од натпреварување, а се некако историски тимови. Не знам зашто имам симпатии спрема вечните губитници, отпадници, отфрлените и тие кои што се осудени да пропаднат.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
19.604
Драа

Ја мислу дека град Пехчево не постои.Л'жеф не масони.Тој е улузија,варка,а можда и исчезнат град како Мохенџо Даро и Дварка.Како Лемурија или Атлантида,како Хипербореја или јапанска Јонагуни.... у маску ме цуни.
Па ја не познаам никога од Пехчево,не ни знам некога што познаа пехчефчани.Има ли Пех члан на форум?
Пехчево е некој Lost серија место, Дарма Пехчево Проџект...Фатаморгана,илужн,мираж состојба. Пет џи плејс,македонскиот Хаарп.Хималаи гу имаф Шамбала,Венецуела или Колумбија Ел Дорадо,викинзи га имаф Асгард,библија га има Ерихон,келти Халштад,ми га иамо Пехчево.
Или неамо?

Кажи Драа колко е цех?
Да дознам дали постои Пех?
Драа

Пехчево постои :vozbud:
Случајно днска запозна некога од тамо, прф пут до ск. А види и га запознавање.
Беше днска да проверу банану,нутелу и плазму од крф и тај докторка ми вика абе ти кумановац си а, познааш ли гу... некоју си там и там, име и презиме, ха, још па презиме, неам фејсбук, незнам презимиња.Абе леј кд ке ми га постаи некој овој прашање, најглупо е тој еј, од там ли си, познааш ли га...? Ха ха Викам не не, еј не, мора да гу знаеш, ово оно. Абе викам не гу знам, па Куманоо не е Пехчево, сфи да се знаемо : D Хахахаха вика ја сам од Пехчево како знаеше.Везе неам, онакој си тресна.
Значи постои еј, а и пехчефчани су обични људи, не су зета ретикула,табула раса,сиви елиенофци,анунаки или слично. Сапиенси како нас.

Е кд смо веќ запознавање, иам неколко интересни.
Здрао ја сам Ана Марија.... Мило ми е Ѕвонко Богдан.

Здрао ја сам Дунава, Ја сам Парва.... ииии ама течно име имаш : D

Здрао, Ева.
Здрао.... Адам : D Jaбуку сакаш ли?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.160
Драга Кајгана,

Можда ќе звучам насилнички но морам да го кажам ова. Сакам да тепам издепилирани момчиња со средена брада, и округли очила без дијоптер. Ликови што носат кратки overalls, шарени високи чорапи и лептир машни, што пијат сомнителни органски смутиња во Градски Парк и се фалат дека слушаат Грузиско техно и Литвански рап. Би претепал исто така дотерни мажи качени на електричен тротинет од сабајле пред да идат на работа чисто да им го уништам денот како што они ми го уништуваат секој ден затоа што морам да ги гледам. Сакам да тепам ликуши што јадат само во Кантина или Кино Карпош, а никад не биле на џигер во Софра во Хиподром рецимо. Би скичмил и по некој член на некоја невладина организација, и нормално за да не се осетат запоставено жените, би им вратил трауми од детство на сите кратко шишани жени со розеви/светло плави/зелени коси, Ванс патики, црн лак на нокти, и пискави гласчиња.

Нормално ова е само во моите мисли, и никогаш реално не би го направил затоа што прво) треба да глумиме цивилизирано опшество и второ) законот не ми дозволува да им го дотерам умот на сите овие изгубени фаци.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Добро, разбирам дека сакате да изигравате некакви спортисти. Колку да се сликате за на инста. Но навистина нема потреба цела соблекувална да смрди бидејќи никогаш во живот не сте чуле за перење патики.

Да не си во иста просторија со баба ми кога гледа турски серии. Што пцуење и клетви паѓаат упатени кон негативците.
5 минути го трпиш тоа мачење и автоматски се вртиш накај братучед ти, го прашуваш кај го чува пиштолот. Во таа секунда додека да ти одговори дека не поседува пиштол се прашуваш што е подобро нејзе или себе да се застрелаш.

Приметив дека надвор е потопло него дома. Па што ќе се замарам да пуштам греалка во соба. Отвори си врата од балкон нека влезе топлина од надвор.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D....ke prodolzev so 101 prikazna,ama rasipa tek ftoropostiracot
a ke imase dosta sto da se napise i procita
jas vo zivota ne sum vlegol vo kafic i kladionica i taksi i vo tuga zena
ne e za veruvanje ama se kolnam bas taka e
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
Колку е убаво животот да си го посветил на природни и егзактни науки... Без обврски да смениш теорема или аксиома по барање на сосед или друг фрустриран лик...
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Драга, ко времево денес и јас, дан тмуран, ја мамурна.

Не ми личи и горе да се качам дека ќе е поарно, едвај очи отворив па се сожалија над мене и прошетаа дете. Немом! Беблаци мирни знаат дека не ми е ден и не ме закачаат. Најавен појадок за 10тина минути, да сум се симнела точно во 10ипол, после ќе сме работеле на моето расположение. Во моментов може да ме расположи само сонце. Ај да не се лажеме, и добар шопинг ќе заврши работа, вчера не стигнав ништо да купам од планираното.

Допира до мене некој мирис на сирење, на Монте Кристо, е тоа е вредно богами како и сонце, шопинг и добар се*с, а господин маж е мајстор за 2 од овие 3те и монте кристо плус.

Попладне ќе заседава велико вече за колица за бебуши, одбран бренд, пошто ќе биде кастм мејд, ќе се бираат материјали, бои, дезени, ќе биде забавно.

Доста беше излежавање, да ги следам мирисите до кујна, да се расположам малку. Убав ден!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Секое сабајле во бурекџилница.
Осмина бурек...
Со што? - Со сирење.
Две банички...
Со што? - Една со сирење една со спанаќ.
Една кифла...
Солена или блага? - Солена.
Да не сакате од овие со вегета? - Не, фала.
Ама многу се вкусни! - Не фала.
Земи едно 10 денари се.
- Добро, ај стави едно.
Еден леб...
Каков, фурнаџиски, диетален, шмекерски...?
- Од тој таму.
И два јогурта...
Мали или големи? - Средни.
Нема средни. - Добро, мали нека бидат.
Битолско или Бучен Козјак? - Како?
Битолско или Бучен Козјак?
- Нема врска, какви сакаш.
Кеса може? - Да, обавезно.
Каква кеса, обична или еколошка?
Еј Знаеш што aj заборави, и така сакав да постам денес.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
dikej teski depresii mi pominuvaat niz glava deneska kutija cigari do sea neka pominuva veke ovaa prokleta najusrana godina sto sum ja imal ....i will expolde aj neka mi pominuva ova usrano raspolozenie...valda ke mi pomine na rabota ....
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Цк, ни монте кристо не помогна, уште се излежавам. Дете ќе го земеме за пола саат. Имам наредба за 20мин да сум спремна во гаража, одиме на шопинг. Стварно сум тиква што ми влијае времево. Ќе се насмеам кога ќе бирам елка сигурно. Мхм, елка ќе купуваме. И лампиони. Велико вече за колица ќе заседава во Пелистер на ручек. Спремил татица цела папка со предлози и идеи. Како зборам за бебики одма се расположувам. Денов почна тиње ама ќе се поправи брзо, верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom