Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.504
Поени од реакции
16.440
Kajganke :love:

Ne znae edno obicno baranje da popolni, ama zatoa e glaven ekspert za 5G, koronava ja vladee ko "Oce nas", site virusi i bakterii, poznati i nepoznati mu se hobi.
Za gusa ke te fati ako slucajno spomenes deka vakcinite ne predizvikuvaat autizam.
A toa deka zemjata e ramna, ke dokazele za slednive nekolku meseci.
Geopolitikata mu e kako resavanje krstozbor.

Olku "eksperti" na metar kvadraten nema nikade, kakva Sorbona, kakov Harvard :pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.195
Поени од реакции
190.178
Постот на @Stefan-kobe ја има тематикава што ќе ја оправам, се извинувам ако кршам правила некои ама навистина не се трпи веќе. Фатиле се бунтуваат како им биле ускратени правата и како не смееле да одат на кеј/Водно (да бидеме реални да ги оставиш сами да отидат на кеј, ќе го промашат) ликови што ме правеа будала што станував цела зима во 6:30 за да трчам пред работа :tapp: Сега сите дома сте Алисон Феликс и Вилсон Кипкетер, не дека затворени се кафаните па нема каде да дремете, првото нивно реотворање ќе заборавите и на кејот и на Водно и на парковите.
Исто и овие со децава, досадно им било, не се седело, не се трпеле. Па што ги правевте тогаш дебили едни, да ти е досадно со сопствено дете е за барање стручна помош, не за фалење. Сето со дијагноза.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.512
Поени од реакции
57.352
Кајги, сите ме бараат на CS за да го билдаат скорот од мене... сум им притребал за нешто друго, жими ашима :'/
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.316
Поени од реакции
8.879
„Откажувањето од цигарите е најлесното нешто, знам бидејќи сум го сторил милион пати.“ - Марк Твен.

Еве веќе трета недела како немам запалено. Сите оние места и луѓе со кои што се среќавав предходно и ми беа тригер да запалам сега веќе не ги среќавам, местата се затворени. Овој од погоре што го цитирав пробал да ги откаже милион пати, јас само се надевам дека овој мој обид ќе заврши успешно со крајот на кризата и дека ќе нема потреба да го рушам неговиот рекорд :D.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.445
Поени од реакции
15.209
Висока температура и грозница страв од корона, бонус ми се затна тоалетот, добро утро кајги подобро здравје

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.866
Поени од реакции
5.616
Знам дека ви е досадно да бидете дома џело време и кажано веќе психички сте клапнати .....Држете го мозокот активен со било која активност и работа ....Јас што правам е земав куче, сабајлето прошетај до десет саат,пушти го во двор,појадувај .... Седнав шо ми е надворешната капија и ограда ја одарбав цела со брат ми,гаражата со стариот ја средивме и му помагаме за една кола,има договорено Голф 2 ,целата кола да ја реставрира за еден муштерија ....Башка со старата мајка,имам супер активност, расправиите секој,ја вака,ти така,кој памет соли ....До вечер,после гаража,со помалиот брат плескаме по една партија сони на игри ....Други активности тука ми се шо гледам аниме Боку но Херо Академи,почнав и јеботе турска серија Тажна Жена(Kadin) до 64 епизода сум од цели 81 на balkanje.com ......

Важно се вртам,поубаво ми е дома отколку јебено на работа да се вратам со колеги :)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.400
Поени од реакции
10.550
Драа

Ичера фул сервер,поише место има кд гу нема Агда :D
Сфи дојдесфа да слушаф трачеви за женски,мислиф каталог за пичиња е,па ке бираф на коју да ву пишеф.
Епа ичера не оговарасмо,пуцасмо се мушки.Дојде и Стефан Коби... дојде и не здроби.Имаше и падобранци,од црнобело и фемину.Вечер ке има још поише,мора да стаимо секјурити на врата,мој предлог е стронгхолд.
Scirea ти жииш у Чаир,куде тебе кантер е сфак дн, не доваѓај,досадно ке ти е : D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.599
Поени од реакции
11.402
ДК

Нешто ми текна... како се викаше членот што чекаше да дојде цурата од странство и како заврши/не заврши таа прича?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
590
Поени од реакции
912
Сите верници се идиоти, вие сте глупи каква црква каква џамија.
Една недела порано, моето милениче има права и не е навикнато дома да кака.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.504
Поени од реакции
16.440
Кајганке :love:

Излегуваш на тераса да пиеш утринско кафе, во убаво расположение, а комшијата те дочекува со реченица „а бе виде ШО напраЈА оние вмроФЦИНЕ во Скопје, глумат дека се албанци, сакаат инциденти да ни наПРАЕТ“.

На лево круг и правец во соба :facepalm:какво кафе, каква тераса, каков мир

Ете од вакви си патиме.

Тоа се тие „експерти за сите области“.

Комшија (ако случајно читаш) од срце ти посакувам Грујо секоја вечер на сон да ти доаѓа:pipi:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.785
Поени од реакции
9.566
Потребата да ја сподеиш тагата уопште не е знак дека некој ќе си ги скине конците. Едноставно човекот му треба нешто што ќе го натера да увиди дека среќата ја создава сам и дека сам со своите цели е доволно за да биде среќен додека не дојде некоја/некои други ликови што ќе станат дел од тоа :)
 
На врв Bottom