Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Сум се разљокал ко да нема утре. Вина више неам, уште само ракии и други жестоки ми останаа.
Барем палачинки да не праев толку...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Веќе 4ипол саати комшијата си одвртел цеца и компанија. Си реков да упалам и јас појачало, па да раздрмам малце со некој прогресив хаус..но сепак не. Искачам на тераса, во близина на мојата зграда има куќи, таму пак слушам тапан..на момент си помислив свадба. На крај си ставив слушалици и си слушам музиче. Им завидувам на сите што живеат во куќа и имаат двор :)
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Кога сме кај соседите и јас да си кажам со што багра си имам работа. Еден период не збореа воопшто, иако претходно да можеа од лажна љубезност во задникот ќе ми се напикаа. Ајде на ќерка им требало да и се помогне за на факултет, им излегував во пресрет и помагав. Арно ама кога јас бев на мака, си седеа во двор и се подбиваа на мојата мака. И како што велат старите ѓаволот ни ора ни копа, им дојде јајцето на газ и на нив. Го викнал соседов татко ми , оти имале проблем па да им помогнел. Му викам на стариот: Чале што ги е**ш нека се удават во своите гомна копилињата. Не е твоја работа ниту должност да ги вадиш од нивните гомна. Паметиш што се случуваше пред извесен период. Седи си мирен и свиркај си. Ама човеков не ме послуша и им помогна. Ене ги сега пак се со дигнати носеви, сега решиле ѕид да креваат да се изолираат целосно. Не знам само поради која причина. Дали од причина што не можат да го гледаат човекот кој им помогна или пак ги потсетува колку се дно од луѓе во душата? Изгледа ќе да е ова второто. :toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Видеово ми го напрај денов малку полабав, малку да го нахрани духот.

Андреа е човек што ќе те натера да се радуваш за лестер и да видиш надеж во вакви црни ситуации.
 
Последно уредено:

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Драга Кајгана, денес комшијата повторно ме нападна со појачало, ама денес ми се слушаше нешто француско и на неговото ептен неталентирано свирење, јас возвратив со мелодична француска музика. Потоа ми се смачи и решив да излезам во двор, на друга страна од куќата и другиот комшија имаше екнато гласно радио, в двор. Барем во неговата музика имаше талент, за разлика од дотичниот. И мислам дека одамна одлагам купвање на појачало. Редно е да си купам појачало. Ве молам, немој да мислите дека ова е вака зошто е карантин. И во нормален ден се кретени.

Љубов комшии.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Неговади черевото таму кај шо нетребит.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.830
Скокав на јаже денес, бај д веј најбоље вежба икада за било што, и моментално нозете ми се малце у бонус. Користев еден тренинг кој го имам запамтено од времето кога тренирав кошарка, во глава ми имаат останато бројките и прееска пробав да го направам ама за малце не успеав. Сеедно, горат нозе после тренингот, 20 минутно ебење матер ти се дешава. :D Планирам кога ќе влезам во шема следните денови за некое време да ги дуплирам бројките, пример ако треба 3 серии по 120 скока за 1 минута, јас да направам 6 серии итн итн, што ќе биде поприлично солидна бројка на скокови за 20-30 минути.
Мал апдејт, успеав денес цел тренинг да го изработам. :kruna: Ако сака некој што си скока на јаже да му го кажам тренингот нека пише ПП. :D

Него глеам сега нова шема е ова тикток социјалната мрежа, фрштат видеа на сите страни. Ај тоа на страна, има стварно забавни и смешни ствари, челенџи, загатки и слично, али очигледно дрољичките си најдоа нова социјална мрежа по инстаграм за тоа каде ќе се спонзорираат и допираат дно. Сеа пошо е време на карантин ради коронава, шема им е дома да се шминкаат и да снимаат видеа. Па нешо ко демек играат таму на пар песни што се вртат по тикток, Шакира и компанија, и "случајно у гз и цицки се снимаат цело време. Па уште и миничи, штикли, шминки, све тоа употребуваат додека се дома, нормално за да снимат некое безвредно видео и да има момци што ќе шиљат на таквите работи. А најдно од се ми е кога ќе пишат pls like na videoto... :facepalm:

Не знам нешо ме спотера да ги исхејтам, а топ ми беше денов. :D Напраив една мега добра скара на тераса, обожавам саламурено месо на скара. Обично јас си го саламурам ден претходно, по мој терк. Сенф, копар, лук во прав, кари и уште некој зачин ако ми дојде при рака, зависи од месото секако, нека отстои еден ден, утредента е порњава за јадење откако ќе се испече на скара.

Сеа глеам на инста Пеја риба праел, ете деновиве идеја за добар ручек. :D

Пошо ми го избришале постот у темата за корона, само да кажам: Нина Групер у уста те гаѓам дрољо лажлива. Ајт добра ноќ сега. :D
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Драга кајгана до кога вака,до кога со коронава,ми се шета
 

Kajgana Shop

На врв Bottom