Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.780
Поени од реакции
9.546
Потребата да ја сподеиш тагата уопште не е знак дека некој ќе си ги скине конците. Едноставно човекот му треба нешто што ќе го натера да увиди дека среќата ја создава сам и дека сам со своите цели е доволно за да биде среќен додека не дојде некоја/некои други ликови што ќе станат дел од тоа :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.506
Драга,Министерот за Здравство 50 пати рече дека нема сега олабавување на мерките,туку понатаму,после пикот доколку тогаш нема да има новодијагностицирани некое време.
Ама,на кого,бе?
Некои уште си зборат дека сакаат олабавување уште сега,ко да нема смртоносен вирус во државава,туку фрикинг сезонска инфлуенца.:tapp:
Глејте ја Италија,море смотани.Ако немаме мерки,такво сценарио ќе ни се деси.
Вакви не вреди да ги шамараш,туку тури им такозвана заштитна опрема и однеси ги на Инфективна,да видат со очи што се случува,штом мозокиштето не им работи асално.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.115
Зошто е поубаво да си водиш сопствен дневник во кој ќе си пишуваш за тоа како се чувствуваш и ќе го канализираш со цел да го исфрлиш сето тоа од себе? Нормално се со цел да се чувствуваш подобро. Затоа што ако пишеш во некоја тема на форум или на некоја друга платформа ќе ти поставуваат дијагнози и ќе се мајтапат. Или пак во најмала рака ќе направат да се чувствуваш непријатно. Сурови и злобни се луѓето тоа им е заедничка карактеристика. :toe:
 
Член од
25 август 2019
Мислења
201
Поени од реакции
461
Сакам да се џитнам од авион со падобран како на спотов.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.831
Поени од реакции
5.539
Вчера идам у паблик на Кантерајка,им викам добровечер свима на војс, почнуеме партија у девет и опа Вори расплаче све тамо ,праи масакар .... Деца,не знаат дека играат и имаат работа со профи елита момак на сервер .... Роземберг,ми стануе редовен бот,као Господ да не спои, се хедшат убиства :oeoeoe:Саша Илич плаче па од друга стана ....Ти Вори,оди во терористи .... Абе деца,почнаа да плачат .... :pos: Одма стануе фрка после саат време,праат дубари,ко јас да сум од Марс,гледаат дека ги реванширам .... Демек испунето ,ми праат кик и демек Фејк клиентела сум бил .... :LOL::ROFLMAO: Абе Вори дојде,ги реши,одма плачковци станаа :pos:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.777
Поени од реакции
4.589
Кога ќе одите да се причестите, да не заборавите во сета таа потенцијална гужва да се помолите и за болните и починатите. И убаво да го залижите тоа лажичето. Инаку, верник може да се биде и дома, не само во автобус, авион и во црква. Нема да ви паднат крилјата ако еден Велигден го поминете дома.

Но најважно од се' е да се биде и да се остане позитивен. Мислам, негативен, но позитивен, така беше некако. Мислам дека мислам дека знаете на што мислам.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.432
Поени од реакции
8.021
Драга овај @Илко Илија уба слика кажа, но во денешно време најсреќни робови се сите што киснат на facebook по цел ден.

Како ? Зошто среќни?

Еми ем не чипирани, ем не ги дупат со вакцини, ем Facеbook се знае за нив.

Абе да прднат, Facebook има точна локација каде прднале и што јаделе претходно.

Бил Гејтс будала ќе давал милјарди за да ги чипира сите, кога може да му даде пеесче милјонче долари на Марк и овај се ќе даде за секого на планетава :pos:
 
Последно уредено:
На врв Bottom