Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 март 2010
Мислења
6.611
Поени од реакции
11.293
Лепи Џони е топ музикант <3

Одлуката на просветлените шарени бирократи е глупава, пошто се трошат пари без врска и не секој сака да биде малтретиран со музика, али, вмровсково видео од 3 минути е чиста пропаганда.

Слушајте и наша музика :love:
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.115
Сите се фатија за лажичето со кое се причестувале верниците. Не знам од кога на некој му е грижа за верниците и за квази верниците. Или нема за што г***а да јадете па се фативте за лажичето. Ако немаат два грама акл нека лапаат 100 души едно лажиче. На вас кога лапате к** никој не ви вика да не лапате, оти може да закачите некоја болештина. Сами треба да сте свесни дека постои ризик, не треба друг да ви каже. И кога веќе јадете г***а за се и сешто бар заплакнете ја устата после тоа. :гомце:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
9.183
Читам од утре забрана за движење по планини, шуми итн.....таман имав план баш утре пред долгиот полициски час да се прошетам -ништо. Многу ми е криво што пред некоја година кога имав одлична прилика да купам мала викендичка за екстра цена ја пропуштив. За мојата работа сега се што е потребно е интернет. Сега си се тешам со станов, барем има голема тераса
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.068
Поени од реакции
13.063
Драга,

Позитива на карантинов е тоа што маж ми е подобар готвач од мене, со далеку поголема желба за истото. Еднаш им кажав на мајка ми и баба ми дека прави повкусни јадења од нив, не беа импресионирани од мојот заклучок. Хајлајт на неделава ми беше прееска кога таков небричен и неишишан со недели, со последни сили и пред скурчување му ја објаснува на колега пола саат истата работа, дур си го јаде велигденското чоколадно зајаче. Сликава ќе ме држи во ок расположение можда и до вторник.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.866
Поени од реакции
5.616
Абе пишале бесплатно испорака на нарачано јадење до дома и се рекламираат ја на фејсбук .... Ма племе ваше глупо,ти кажуваат не иделе до твоја населба а која не дели еден Обединети Нации мост и Влајко мост .... Ти праам нарачка од 500 денари и не вршеле испорака .... Кои ропуци,затоа пропаѓате со бизнис ....Пиши убаво во реклама само кој сте реон на носење ....
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
Ај добро вечер Др Кеј после 2 пута 30 дневен форумски карантин. И тоа Кеј знаеќ ли зашо? Само ради некоја си модераторка на една иста тема Кеј ја добивам љубавни поени и без тест осудуван два пути по 30 дена карантин.
Како и да е арно ми дојде паузата и од форум и од работа поради пандемијата.
Шо има ново кај тебе Др Кеј? Д сеим бул шит евери факин сингл деј, а? Е јеби га, тоа е :toe:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Драга, не разбирам зашто некои луѓе налив перото упорно го нарекуваат мастилно пенкало. Као божем овие хемискиве пенкала дигитални се. :tapp: Кажи си фино налив перо, да те сфатам што ми збориш.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.173
Поени од реакции
22.249
ДК
Ќе ме најдете овде
1587069863317.png
 
Член од
3 март 2020
Мислења
916
Поени од реакции
1.711
Марсовци, сателити, формација авиони, што ли биле, и жалам што не го гледав небото околу 9 за да ги видам :(

п.с. Сателитите Старлинк на Илон Маск
 
Последно уредено:
A

Aexil Kong

Гостин
ДК,

Седам дома и барам корисни сајтови што ќе ми користат периодов за motivation / self-development and that stuff и знаеш што?
Дојдов до заклучок дека се поретко се негуваат вакви портали кајшто ќе можеш да си ги релаксираш мислите со некоја практична вежба или позитивна студија.
Едноставно е,
Мозокот на луѓето се повеќе е ставен во конзерва. Денешно време за жал, главна преокупирација е големината на пенисот, трачарењето на инстаграм, надополнување слободно време со инстант клик на голо напучено газе и силиконски цицки (сега веќе цел интернет е со порнографија) и врвот на се е тоа што секојдневно се измислуваат глупи апликации како тикток што ти го пржи мозокот и остава последици.

Останува надежта дека ќе се променат нештата во иднина во позитивен правец и ќе се користи интернетот за корисни ствари што ќе бидат од помош.
Ако ништо бар друго само тоа ни останува, да се надеваме на подобро.
 
На врв Bottom