Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.578
Кајги, сите ме бараат на CS за да го билдаат скорот од мене... сум им притребал за нешто друго, жими ашима :'/
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
„Откажувањето од цигарите е најлесното нешто, знам бидејќи сум го сторил милион пати.“ - Марк Твен.

Еве веќе трета недела како немам запалено. Сите оние места и луѓе со кои што се среќавав предходно и ми беа тригер да запалам сега веќе не ги среќавам, местата се затворени. Овој од погоре што го цитирав пробал да ги откаже милион пати, јас само се надевам дека овој мој обид ќе заврши успешно со крајот на кризата и дека ќе нема потреба да го рушам неговиот рекорд :D.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Висока температура и грозница страв од корона, бонус ми се затна тоалетот, добро утро кајги подобро здравје

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Знам дека ви е досадно да бидете дома џело време и кажано веќе психички сте клапнати .....Држете го мозокот активен со било која активност и работа ....Јас што правам е земав куче, сабајлето прошетај до десет саат,пушти го во двор,појадувај .... Седнав шо ми е надворешната капија и ограда ја одарбав цела со брат ми,гаражата со стариот ја средивме и му помагаме за една кола,има договорено Голф 2 ,целата кола да ја реставрира за еден муштерија ....Башка со старата мајка,имам супер активност, расправиите секој,ја вака,ти така,кој памет соли ....До вечер,после гаража,со помалиот брат плескаме по една партија сони на игри ....Други активности тука ми се шо гледам аниме Боку но Херо Академи,почнав и јеботе турска серија Тажна Жена(Kadin) до 64 епизода сум од цели 81 на balkanje.com ......

Важно се вртам,поубаво ми е дома отколку јебено на работа да се вратам со колеги :)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.358
Поени од реакции
19.189
Драа

Ичера фул сервер,поише место има кд гу нема Агда :D
Сфи дојдесфа да слушаф трачеви за женски,мислиф каталог за пичиња е,па ке бираф на коју да ву пишеф.
Епа ичера не оговарасмо,пуцасмо се мушки.Дојде и Стефан Коби... дојде и не здроби.Имаше и падобранци,од црнобело и фемину.Вечер ке има још поише,мора да стаимо секјурити на врата,мој предлог е стронгхолд.
Scirea ти жииш у Чаир,куде тебе кантер е сфак дн, не доваѓај,досадно ке ти е : D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
ДК

Нешто ми текна... како се викаше членот што чекаше да дојде цурата од странство и како заврши/не заврши таа прича?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Сите верници се идиоти, вие сте глупи каква црква каква џамија.
Една недела порано, моето милениче има права и не е навикнато дома да кака.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.793
Кајганке :love:

Излегуваш на тераса да пиеш утринско кафе, во убаво расположение, а комшијата те дочекува со реченица „а бе виде ШО напраЈА оние вмроФЦИНЕ во Скопје, глумат дека се албанци, сакаат инциденти да ни наПРАЕТ“.

На лево круг и правец во соба :facepalm:какво кафе, каква тераса, каков мир

Ете од вакви си патиме.

Тоа се тие „експерти за сите области“.

Комшија (ако случајно читаш) од срце ти посакувам Грујо секоја вечер на сон да ти доаѓа:pipi:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Потребата да ја сподеиш тагата уопште не е знак дека некој ќе си ги скине конците. Едноставно човекот му треба нешто што ќе го натера да увиди дека среќата ја создава сам и дека сам со своите цели е доволно за да биде среќен додека не дојде некоја/некои други ликови што ќе станат дел од тоа :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Драга,Министерот за Здравство 50 пати рече дека нема сега олабавување на мерките,туку понатаму,после пикот доколку тогаш нема да има новодијагностицирани некое време.
Ама,на кого,бе?
Некои уште си зборат дека сакаат олабавување уште сега,ко да нема смртоносен вирус во државава,туку фрикинг сезонска инфлуенца.:tapp:
Глејте ја Италија,море смотани.Ако немаме мерки,такво сценарио ќе ни се деси.
Вакви не вреди да ги шамараш,туку тури им такозвана заштитна опрема и однеси ги на Инфективна,да видат со очи што се случува,штом мозокиштето не им работи асално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom