Wizz Air летови од/до Македонија

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Јас резервирав Скопје-Венеција за сега во јуни ме фати околу 5000ден повратна од човек со багаж и баш тој момент ми беше непознат околу купување седиште...Тоа го прескокнавме пошто негде плус 1000ден беше седиште, па ваљда при чекирање ќе ни ги погодат двете седишта заедно
Не се надевај на тоа ;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
200 евра карта за крај јуни, им ебам нискобуџетната фама.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Не се надевај на тоа ;)
Епа како се погоди така, јебига плус 1000ка за седиште ми беше нелогично
Автоматски споено мислење:

200 евра карта за крај јуни, им ебам нискобуџетната фама.
А пази случајно проверувам од кога уплатив сега пред некој ден, што да провериш некој офф деу попуст багатела по две иљадарки карта хахаха:LOL:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
200 евра карта за крај јуни, им ебам нискобуџетната фама.
Колку да биде реално? Која линија? Шпицот е тогаш, највеќе патници има тогаш, ај да не е скапо. И пак не е толку скапо коа ќе споредиш со други компании
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.611
Јас резервирав Скопје-Венеција за сега во јуни ме фати околу 5000ден повратна од човек со багаж и баш тој момент ми беше непознат околу купување седиште...Тоа го прескокнавме пошто негде плус 1000ден беше седиште, па ваљда при чекирање ќе ни ги погодат двете седишта заедно
idi porano na aerodrom. ako se cekiras megu prvite ima sansi podocna tesko.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Колку да биде реално? Која линија? Шпицот е тогаш, највеќе патници има тогаш, ај да не е скапо. И пак не е толку скапо коа ќе споредиш со други компании
Дортмунд-Скопје. Пред 3 дена беше 120 евра и со сиот памет чекав да падне уште. :pos: Еве ја денес паднала на 180, сношти во 11 саат беше 205 евра.


А пази случајно проверувам од кога уплатив сега пред некој ден, што да провериш некој офф деу попуст багатела по две иљадарки карта хахаха:LOL:
Тоа ми е и мене. За средина на Мај месец ги проверував пред месец дена, беа по 150-160 евра. Еве сеа ги гледам идат за 70-80 евра. Се зависи од побарувачката.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Заебано е многу пошо може да им текне нагло да ги сменат цените, али у принцип се знае кога има евтини летови (или кога може да се начекаат) и на кои релации, и во кој период од годината. Јас најскап лет имам платено 130 евра (и тоа за две линии, со прекачување) на два дена пред тргање. Другото ми било максимум по 50-60 евра.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Со евтините авио компании имаш некои работи што треба да ги запазиш:
- сезона на одмори
- сезона околу нова година
- период со празници од земјата од која полетуваш
Во ваков период картите се изгор знаат дека ќе тргнеш да бараш и да леташ. А одат и на тоа дека нема да провериш со скапи компании. Неколку пати имам начекано карта со air serbia, LOT, air baltic, дури и туркиш да има поефтини карта од визз/рајан на рутата на која летам во период на одмори

друго што треба да знаеш е дека кога ги објавуваат цените (најчесто 6 месеци пред лет) картите се со океј цени ама не најефтини, како се полни авионот така се намалува цената. Обично е најефтино околу 6 недели пред летот и после тоа пак покачуваат

ова е како генерално правило нормално има исклучоци :)
 
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
Скопје - Торино следниов месец има билети за џабе. :) 1500 денари се движат цениве, нешто ситно плус минус. :)
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Скопје - Торино следниов месец има билети за џабе. :) 1500 денари се движат цениве, нешто ситно плус минус. :)
новембри декември, по 900 ден се дури и нова година може да се фати на 1 јануар за назад е 1200 ден,
за јувенташи измислено е сега што Јуве е дупка др ствар
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Јас резервирав Скопје-Венеција за сега во јуни ме фати околу 5000ден повратна од човек со багаж и баш тој момент ми беше непознат околу купување седиште...Тоа го прескокнавме пошто негде плус 1000ден беше седиште, па ваљда при чекирање ќе ни ги погодат двете седишта заедно
Кога ќе пуштат онлајн чекирање (24 часа пред летот мислам дека беше) одма оди и избери си две седишта едно до друго, ако има такви слободни седишта, ама пошто е нискобуџетна компанија, мислам дека нема многу луѓе што закупуваат седишта... Јас така правам, тогаш се бесплатни :)
Автоматски споено мислење:

Скопје - Торино следниов месец има билети за џабе. :) 1500 денари се движат цениве, нешто ситно плус минус. :)
Имаат ли уште италијаните услови за влез поврзани со Ковид?
 
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
@GavolRulz
Јас патував порано со бус во најголемата криза, на граници никаков проблем немаше.
Освен пасош ништо друго не бараа.
За со авион, брат ми пред некој ден леташе до Милано, супер помина.
Почнаа сите да ги тргаат забраните.
Брат ми за секој случај направи тест, за да не губи време. :)
Картите се џабе, искористи додека се евтини, ако имаш прилика нели, плус не е сезона.
Обично јули август скокаат цените.:)
Сега се наоѓа и по 60 евра повратен билет.:D


новембри декември, по 900 ден се дури и нова година може да се фати на 1 јануар за назад е 1200 ден,
за јувенташи измислено е сега што Јуве е дупка др ствар
Не ми ги чепкај Јуве, у депресија сум поради Дибала. :(
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Летот за Венеција од х причини е поместен а тоа воопшто не ми одговара. Дали и како може парите да си ги вратам или да презакажам лет. Како оди тоа досега не сум имал проблем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom