Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Летот за Венеција од х причини е поместен а тоа воопшто не ми одговара. Дали и како може парите да си ги вратам или да презакажам лет. Како оди тоа досега не сум имал проблем?
Мислам дека ќе ти ги рефундираат парите
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Летот за Венеција од х причини е поместен а тоа воопшто не ми одговара. Дали и како може парите да си ги вратам или да презакажам лет. Како оди тоа досега не сум имал проблем?
Прво не може туку така да ти поместат лет за секоја промена им треба согласност од тебе па и 5 мин да речат менуваме може да речеш не ми одговара и треба да ти ги вратат парите :)
е ако си ја прифатил промената и сега одеднаш не ти одговара тогаш не е нивен проблем веќе
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Мислам дека ќе ти ги рефундираат парите
Даваат да се рефундираат средствата или да ти ги сочуваат за било кој друг лет и уплата по твоја желба :)
Автоматски споено мислење:

Прво не може туку така да ти поместат лет за секоја промена им треба согласност од тебе па и 5 мин да речат менуваме може да речеш не ми одговара и треба да ти ги вратат парите :)
е ако си ја прифатил промената и сега одеднаш не ти одговара тогаш не е нивен проблем веќе
Баш туку така е преместено а таа промена јас не ја прифатив така да ќе им го одбијам летот
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Значи не е баш туку така туку е со известување, е сега се надевам дека ти е повеќе од 5 минути зашто за мали поместувања не секогаш даваат да го откажеш цел лет
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Ако е Визер, нормала им е станато ова изгледа. Си можат си прават така, нема конкуренција скоро никаква за летови од Скопје до повеќето дестинации. Мене последно вака ми се случи, си испланирав се како што треба, дури и ден фора си оставив да одморам пред да одам назад на работа после одмор во МК. Од никаде цела линија укинаа, па ми излезе ова известувањето да бирам друг лет бесплатно. Најблиску ми беше на 400км од првичната дестинација, па ајде и воз додатно. После поместија и ден/време на лет, па од ден фора дојдов до степен да се приберам дома 4 сабајле па да станувам во 7 за на работа. На сред ноќ нормално нема јавен превоз, па ајде и такси. На крај ем без сон ем 100+ евриќи повеќе. Најнормално, наредниот пат пак ќе е со нив :icon_lol: Тој е изборот, јбг.
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Здраво треба ми ефтина карта 1-дневна повратна , јас сиромашко дете сум па ако имате да предложете другари! :):)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.407
Денешниот лет Скопје-Малта кој требаше да биде прв после долг период, одложен 8 часа и 45 минути. Истотака и други летови на Wizz Air низ Европа се одложени.
Катастрофа невидена се станати. Ryanair е измислен за овие овциве. Штета што нашата влада се одлучи да ги субвенционира Wizzair а не Ryanair.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Денешниот лет Скопје-Малта кој требаше да биде прв после долг период, одложен 8 часа и 45 минути. Истотака и други летови на Wizz Air низ Европа се одложени.
Катастрофа невидена се станати. Ryanair е измислен за овие овциве. Штета што нашата влада се одлучи да ги субвенционира Wizzair а не Ryanair.
Друже последниве денови кој се не откажа лет, пример денес пола работно време дремевме на телефон по агенции цел тим за да најдеме лет за понеделник зашто easyjet ни го откажа сабајлево на 5 дена пред лет
Разгледај убаво по правилникот на иата или како и да беше компанијата која регулира авио сообраќај зашто ти следува надомест
 

Lee

Член од
9 јуни 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво сакам да прашам дали за влез во Германија на аеродромот се бара потврда за вакцинација или пак антигенски тест.Ѕвонев во германската амбасада ми рекоа дека тие немаат никакви информации.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.338
Има ли опција да се смени дата на летот? Треба да летам на 30 јуни ама испадна дека можам и порано да идам. Барам на тоа веб сајтот неможам да најдам опција, само бомбардираат со реклами за куфер да доплатиш и да ренташ кола. :facepalm:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.338
Најдов. Треба да ја доплатиш разликата а картите се 450 евра. Нема веза ќе си летам на 30 јуни.:pos::pos::pos:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Што е следен чекор откако ќе ти откажат лет 6 саати пред полетување без посебна наведена причина и понуда за алтернатива (освен рефундирање на пари)? На другар му се случи вчера, па прашувам бидејќи не знае, а и јас не знам, во случај да ми се случи и мене? Ако имам нешто договорено (настан) на дестинацијата и закаснам ради нив, дали ќе ми бидат покриени и тие трошоци, и штетата надоместена?
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Што е следен чекор откако ќе ти откажат лет 6 саати пред полетување без посебна наведена причина и понуда за алтернатива (освен рефундирање на пари)? На другар му се случи вчера, па прашувам бидејќи не знае, а и јас не знам, во случај да ми се случи и мене? Ако имам нешто договорено (настан) на дестинацијата и закаснам ради нив, дали ќе ми бидат покриени и тие трошоци, и штетата надоместена?

Мислам дека беше до максимум 600е или така нешто. Има некоја регулатива според ЕУ и ако се исполнети условите треба да ти платат. airhelp.com посредуваат ама имаш повеќе слични истражи по нет
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Што е следен чекор откако ќе ти откажат лет 6 саати пред полетување без посебна наведена причина и понуда за алтернатива (освен рефундирање на пари)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom