Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Дечки како е процедурава со апчина преку авион? до сега не сум носел ама ете дојде тои ден да носам се работи за (Анксиозност) сепак се апчина што се на blacklist ... треба нешто да извадам? секои различно ми кажува
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Дечки како е процедурава со апчина преку авион? до сега не сум носел ама ете дојде тои ден да носам се работи за (Анксиозност) сепак се апчина што се на blacklist ... треба нешто да извадам? секои различно ми кажува
Ако можеш подобро побарај си од доктор некоја потврда. Голема е веројатноста дека нема ни да те проверат ама подобро да бидеш спремен отколку да губиш време и нерви по аеродроми.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
нема опција за онлајн чек ин, за помалце од 2 дена е летот...
за назад доплатив за ауто чек ин да немора да правам ама за од тука пишува чек ин ноу и стискам на линкот нема ништо за чекирање...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
нема опција за онлајн чек ин, за помалце од 2 дена е летот...
за назад доплатив за ауто чек ин да немора да правам ама за од тука пишува чек ин ноу и стискам на линкот нема ништо за чекирање...
Чек ин се отвара 24 часа пред летот. А ако леташ од Скопје за Германија, мислам дека сѐ уште нема онлајн чек ин, па ќе треба на шалтер. Треба да ти пишува кога ќе отвориш на профилот.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Дечки, процедура за откажан лет ? Летот за Хамбург за денес е откажан.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Дечки, процедура за откажан лет ? Летот за Хамбург за денес е откажан.
Погледни колку е релацијата долга (не според Гугл мапс со кола, него барај на flightradar или такви страни да видиш ако е под 1500км ти должат барем 250€ ако е над тоа мислам дека беше 400€
Погледни 7-8 поста порано му постирав на @KaWa што те следува што откажан лет очи ќе знаеш
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Погледни колку е релацијата долга (не според Гугл мапс со кола, него барај на flightradar или такви страни да видиш ако е под 1500км ти должат барем 250€ ако е над тоа мислам дека беше 400€
Погледни 7-8 поста порано му постирав на @KaWa што те следува што откажан лет очи ќе знаеш
А како да закажам лет за другиот ден, а без да платам пари наново?
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Dobar den
Ziveam vo svajcarija i za zal go zagubiv pasosot, dali moze da se patuva bes pasos so paten list ato se vadi od ambasada i dali moze da se cekira kartata so licna karta preku wizzair letam za skopje
Fala
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
za tie so patuvale ili kje patuvaat skoro od Skopje,
ako moze edna informacija

dali ja imaat uste ruskata Beluga votka vo duty-free shop?
ne mozam da ja najdam nikade periodov, ni vo Belgrad na aerodrom nemase.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Дечки како е процедурава со апчина преку авион? до сега не сум носел ама ете дојде тои ден да носам се работи за (Анксиозност) сепак се апчина што се на blacklist ... треба нешто да извадам? секои различно ми кажува
Јас имам носено секакви апчиња и никогаш не ми направиле проблем.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Базел,Хамбург а претходно Милано откажани летови,нит пари нит кур ми треба за обештетување,али се надам на овие од Wizz Air дека ке им се ебе мајката скоро,само тоа ми останува.Да се надевам дека некој ке им ибе мајката,да не постојат едноставно
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Базел,Хамбург а претходно Милано откажани летови,нит пари нит кур ми треба за обештетување,али се надам на овие од Wizz Air дека ке им се ебе мајката скоро,само тоа ми останува.Да се надевам дека некој ке им ибе мајката,да не постојат едноставно
Море не им простувам па Макар банкнотирале баш поради моето барање
Како што знаат они за се и сешто да те казнат им враќам на секое законско каснење
Откажан лет ќе си платите дечки
Каснење повеќе од 3 саати ќе си платиш не ме интересира

се додека има вака што им простуваат ама ќе ги ругам на форум они ќе си ја тераат циганската
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Море не им простувам па Макар банкнотирале баш поради моето барање
Како што знаат они за се и сешто да те казнат им враќам на секое законско каснење
Откажан лет ќе си платите дечки
Каснење повеќе од 3 саати ќе си платиш не ме интересира

се додека има вака што им простуваат ама ќе ги ругам на форум они ќе си ја тераат циганската
Има ли дополнителна исплата за откажување лет покрај рефундирање на средствата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom