Wizz Air летови од/до Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.009

Wizz Air е Унгарска low budget авиокомпанија која нуди евтини летови до доста европски дестинации.Во Македонја влегоа на пазарот со воведување лет Скопје Лондон за 35 евра.Денеска приметив дека од Октомври почнуваат со нова линија Скопје Венеција за 25евра.Така да сите они кои патуваат во Италија еве ви одлична можност за ефтини пари да стигнете до таму.
Во цените се пресметани и такси значи нема скирени трошоци.

http://wizzair.com/flights/Skopje/?language=EN
 
M

macgowan

Гостин
Аирлија!Го ставија на мапата конечно.
Нека ни се множат дестинациите!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.009
Дефинитивно планирам октомври или ноември да резервирам да отидам да видам какви се.Мада од тоа што видов на нет Виз Ер била најголема и најдобра лоу баџет компанија и сите летала се нови со редовни прегледи.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.959
Поени од реакции
5.361
Ајде нека се множат дестинациите. Па наредна дестинација што ќе ја воведат нека биде Рим. :) Пред 2 месеца летав со нив Белград-Рим-Белград за 80 и нешто евра и многу сум задоволен.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
407
pred dva dena letav so Wizz Air pa koj ima pogolemi noze osven ako planira da zakupi dve sedista mnogu zeznato za sedenje e... inaku kvaliteten let, novi letala se pod kontrola....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.383
Ајде аирлија,прекрасна вест.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.306
pred dva dena letav so Wizz Air pa koj ima pogolemi noze osven ako planira da zakupi dve sedista mnogu zeznato za sedenje e... inaku kvaliteten let, novi letala se pod kontrola....
Исто е секаде во економик класа.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.009
Само да дополнам видов на страната има и контакт број за Македонија само е скапо кој сака нека се јави :D

From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.)

Ако некој има резервирано лет од Скопје со Виз Ер ако му текне после нека пише импресии.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.076
Поени од реакции
1.184
Добра вест ама искрено малце претерувате со информацииве...

Цените не се 25 и 35 евра за Лондон/Венеција (како што кажувате) туку ОД таа цена... А тоа у превод значи дека се (над) 100 евра, тие 25/35 ти се само реклама, у теорија никад нема да добиеш толку ниска цена...
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.788
Поени од реакции
4.976
Добра вест ама искрено малце претерувате со информацииве...

Цените не се 25 и 35 евра за Лондон/Венеција (како што кажувате) туку ОД таа цена... А тоа у превод значи дека се (над) 100 евра, тие 25/35 ти се само реклама, у теорија никад нема да добиеш толку ниска цена...
Тие се цените, не кажувај многу прикаски.За колку што ке си ја резервираш картата, толку ке платиш.Been there, seen that.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.383
Само да дополнам видов на страната има и контакт број за Македонија само е скапо кој сака нека се јави :D

From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.)

Ако некој има резервирано лет од Скопје со Виз Ер ако му текне после нека пише импресии.

Резервирај онлајн не мора да се јавуваш.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.009
Добра вест ама искрено малце претерувате со информацииве...

Цените не се 25 и 35 евра за Лондон/Венеција (како што кажувате) туку ОД таа цена... А тоа у превод значи дека се (над) 100 евра, тие 25/35 ти се само реклама, у теорија никад нема да добиеш толку ниска цена...
Па јас пробав за октомври да резервирам за Венеција и на check out доле во тотал кај што е стои 25 и мислам како 5 евра такса нешто не сум сигурен не ми се појави 100 евра никаде...

--- надополнето ---

Резервирај онлајн не мора да се јавуваш.
Да да знам тоа него во друга тема видов еден побарал број па и тука ставив за чисто другите да видат.Да ми се расчистат обврските и ништо чудно да букирам за 1 ден чисто да летам со авион пошто не сум летал до сега а онака ќеф ми е:vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.383
Гледам во Октомври има супер цени од 20 евра ќе се видиме таму :icon_lol:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.009
Гледам во Октомври има супер цени од 20 евра ќе се видиме таму :icon_lol:
Единствена работа што не мие јасно еве гледав конкретно да слетам на Марко Поло аеродромот во Венеција и сеа незнам дали автбускиот превоз до градот е бесплатен или се плаќа никако не пишува тоа
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.383
Единствена работа што не мие јасно еве гледав конкретно да слетам на Марко Поло аеродромот во Венеција и сеа незнам дали автбускиот превоз до градот е бесплатен или се плаќа никако не пишува тоа
16 евра е од аеродромот во Рим до градот (повратна). Значи од прилика толку би било и ваму.
 
На врв Bottom