UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.509
Поени од реакции
3.839
Клоп :facepalm:
Знае дека Аталанта игра подобро на страна, па ако имаш намера да ги одмараш главните, одмори ги после 60 минута, не обратно! Не дека нема да пројдат, ама многу блесав пристап кон утакмицава!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.917
Поени од реакции
5.930
Победа со Барса па 0-0 со Локомотив... Just another day at the office за Атлетико. :)

Не дека нема да минат Ливерпул. Три бода само им фалат. Ќе ги земат како и да е. Ама можат да си направат од готово вересија и да завршат втори па да налетаат на некој што не треба.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.459
Поени од реакции
9.054
Инаку тренерот на Локомотив е поголем Чоло Симеоне од Чоло Симеоне во поглед на тактиката. :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.459
Поени од реакции
9.054
Види го бе алкос еден, смајлиња става тука по инстаграм, ти ебам модерни фудбалери. ДА сум на негово место сто пати би удрил со главата на првата врата на која наидам, да му дојде паметот кој го нема.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.527
Поени од реакции
9.136
Ај што изгубија Ливерпул изгубија, веќе со една нога се понатаму. Ама зошто па Клоп ги играл Салах и Мане? Или одмарај ги сите или не ми искачај со деца и Мане и Салах. Бонус тоа што на крај пак ги лупна првотимците кога виде не иде.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.917
Поени од реакции
5.930
Нема што да се мурти „кинг Артуро“ кога сам се изглупира. Му влезе сељачката на судијата а доби жолт пред 5 секунди. И мене ми беше чудно што Тејлор не гледаше ВАР. Можеби имаше мал контакт таму, требаше убаво да се прегледа. Ама кога веќе не свирнал најглупа работа е да ја изгубиш главата во 35. минута во најбитен меч за твојата екипа.
 
На врв Bottom